Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko s dětmi. Loď pro sedm

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Step Step a poslední změna proběhla před 1 týdnem, 3 dny.

Prohlížíte 12 příspěvků - 1 z 12 (celkem z 12)
 • Autor
  Příspěvky
 • #318776
   zdeneko 
  Účastník
  (436 odpovědí)
  byl(a) online před 7 dny

  Ahoj.

  rád bych poprosil o tip. Chceme vyrazit s dětmi do Norska poslední týden v červnu. Je to, ale lehce specifické. Jedeme tři dospělí, čtyři děti. Pouze já mám zkušenosti z moře. Představuji si to tak, že budeme v sedmi na lodi. Před lety jsem podobně absolvoval jižní Norsko a velmi se to vydařilo. Poradí mi někdo lokalitu, případně cestovku, kde se to dá uskutečnit?

  díky všem.

  #318790
   rybarik 
  Účastník
  (235 odpovědí)
  byl(a) online před 7 hodiny

  cau

  je to trochu na hrane ,lod kverno 630 je pre 8 osob ale mozete na nu nalozit max 750 kg ,

  #318821
  janka janka 
  Účastník
  (2199 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  Jak velke jsou ty deti?

  #318841
   scan 
  Účastník
  (45 odpovědí)
  byl(a) online před 13 dny

  Počasí v Norsku je jako ženská. Loni na přelomu červen-červenec jsem byl u Aure a vítr 10m/Sec., celý týden déšť a teplota 5-10 stupňů. Je také problém kam jedete – výjezdy na volné moře nebo krytí ve fjordu. Myslím, že nejde na tuto otázku slušně odpovědět. V okolí Aure bylo,v poslední době hodně problému s přetížením loděk a majitelé tolerují 3 osoby ve člunu. Jezdím s desetiletými vnuky a vnučkou a troufnu si uhlídat 2 haranty, zvláště když berou ryby a trochu fouká.

  #318849
  Step Step 
  Účastník
  (1044 odpovědí)
  byl(a) online před 5 hodiny

  To jižní Norsko je pro děti nejlepší, nevím kde jsi byl ale najdi si Tredge, je tam <span style=“display: inline !important; float: none; background-color: #ffffff; color: #000000; font-family: ‚Google Sans‘,Roboto,Arial,sans-serif; font-size: 1.37rem; font-size-adjust: none; font-stretch: inherit; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: 400; letter-spacing: normal; line-height: 1.75rem; list-style-image: none; list-style-position: outside; list-style-type: none; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;“>Feriesenter Tregde, kde mají na výběr různé druhy ubytování a různě velké lodě.</span>

  Po cestě tam jsme spali v Koldingu a navštívili s dětmi Legoland v Billundu.

  #318850
  Step Step 
  Účastník
  (1044 odpovědí)
  byl(a) online před 5 hodiny

  Nevím proč v mých příspěvcích mi to hází do textu tyhle hámotiny, admine mrkni na to prosím

  #319011
   zdeneko 
  Účastník
  (436 odpovědí)
  byl(a) online před 7 dny

  Jak velke jsou ty deti?

  Děti jsou 2x holka 11 roků a 2x kluk 14 roků.

   

   

  To jižní Norsko je pro děti nejlepší, nevím kde jsi byl ale najdi si Tredge, je tam <span style=“display: inline !important; float: none; background-color: #ffffff; color: #000000; font-family: ‚Google Sans‘,Roboto,Arial,sans-serif; font-size: 1.37rem; font-size-adjust: none; font-stretch: inherit; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: 400; letter-spacing: normal; line-height: 1.75rem; list-style-image: none; list-style-position: outside; list-style-type: none; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;“>Feriesenter Tregde, kde mají na výběr různé druhy ubytování a různě velké lodě.</span> Po cestě tam jsme spali v Koldingu a navštívili s dětmi Legoland v Billundu.

  Dalo by se to nějak rozšifrovat?

  Byl jsem tam před šesti roky. Muselo to být někde blízko Tregde. Ale zatím jsem našel jenom možnost pobytu pro čtyři.

  #319012
   zdeneko 
  Účastník
  (436 odpovědí)
  byl(a) online před 7 dny

  cau je to trochu na hrane ,lod kverno 630 je pre 8 osob ale mozete na nu nalozit max 750 kg ,

  Posádka dohromady max tak 500 kg. K tom vybavení. tzn, že můžeme klidně nachytat tak 2 metráky ryb denně.

  • Odpověď byla upravena před 2 týdny, 1 dnem uživatelem  zdeneko.
  #319152
  Step Step 
  Účastník
  (1044 odpovědí)
  byl(a) online před 5 hodiny

  V Tregde jsou chaty pro 2, 4 , 6, 8 osob, poprvé jsme byli v luxusní chatě 4x dospělí 4x dorost. Dole dvě regulerní  ložnice plus pokoj s palandou, nahoře po žebříku patro pro další čtyři osoby, podruhé jsme byli v chatách pro 4, dvě ložnice s palandami, jedna palanda dole široká.

  Pak jsme byli ještě jednou na Andabeloy, přes cestovku

  http://www.novasol.cz/rekreacni-domy/norsko/rekreacnidomy.html

  dá se u nich vybrat krásné místo, ani to není drahé, jen ne všude jsou lodě.

  My měli nakonec chatu bez lodi, loď půjčenou u souseda, sedm se nás vešlo na loď jak nic (podpalubí s lehátky a toaletou).

  #319158
   zdeneko 
  Účastník
  (436 odpovědí)
  byl(a) online před 7 dny

  V Tregde jsou chaty pro 2, 4 , 6, 8 osob, poprvé jsme byli v luxusní chatě 4x dospělí 4x dorost. Dole dvě regulerní ložnice plus pokoj s palandou, nahoře po žebříku patro pro další čtyři osoby, podruhé jsme byli v chatách pro 4, dvě ložnice s palandami, jedna palanda dole široká. Pak jsme byli ještě jednou na Andabeloy, přes cestovku http://www.novasol.cz/rekreacni-domy/norsko/rekreacnidomy.html dá se u nich vybrat krásné místo, ani to není drahé, jen ne všude jsou lodě. My měli nakonec chatu bez lodi, loď půjčenou u souseda, sedm se nás vešlo na loď jak nic (podpalubí s lehátky a toaletou).

  To vypadá dobře. Jak jste sehnali tu loď od souseda? Až na místě? A co ryby? Myslím na Andabeloy. Podle mapy to vypadá poněkud divočeji, než Tredge a to by se mi líbilo.

  • Odpověď byla upravena před 1 týdnem, 6 dny uživatelem  zdeneko.
  #319408
  Step Step 
  Účastník
  (1044 odpovědí)
  byl(a) online před 5 hodiny

  Ahoj.

  Loď nám doporučil majitel chaty z Andabeloy, ten měl jen jednu takovou plastovku pro dva s 5 Hp motorem. Půjčili jsme ji v Abelnes hned vedle přístavu od jednoho rusky mluvícího chlapíka. Nabízel nám i ubytování, kdybychom přijeli příští rok. Kontakt nemám, ale vím který dům to je a když umíš jazyky vždy to vykomunikuješ.

  Po pravdě jsme tomu byli nakloněni, měl svůj přístav, ubytování v patře hned u vody a hlavně pro to, že to není na ostrově. První ranní trajekt z Andabeloy totiž jezdi tak blbě, že při odjezdu nestíháš dopolední trajekt v 9 hod. z Kristiansandu do Hirshals. Museli jsme jet až tím v 16 hod, což znamenalo přejezd do ČR celou noc. Tím ranním jsi v Dánsku v jedenáct před polednem a o půl noci doma.

   

  #319409
  Step Step 
  Účastník
  (1044 odpovědí)
  byl(a) online před 5 hodiny

  Na ryby jsme jezdili vlevo od Abelnes jezdí tam trajekt, v červnu už tam byly makrely.

  Moc dobrá místa jsou ještě dál kolem horní části Hidry tím průlivem. Mrkni na mapu mořského dna.

  Jednou jsme jeli kolem Andabeloy ven na otevřené moře pod Hidru, nebyli jsme tam sami, bylo tam víc loděk s rybáři (asi 5), ale dost to houpalo, tak nevím jak s dětmi. Rybáři, co tam chytali měli celkem slušné lodě, to znamená, že je tam „někdo“, kdo nabízí rekreační rybolov.

  Kdybych volil znovu, asi bych jel do Tregde.

  • Odpověď byla upravena před 1 týdnem, 3 dny uživatelem Step Step.
Prohlížíte 12 příspěvků - 1 z 12 (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko s dětmi. Loď pro sedm

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Soroya » Březen 2019

Maledivy » Únor 2019

Madagaskar » Listopad 2018

Anketa

Jaký způsob lovu v Norsku preferujete?

(94)
(28)
(64)
(38)

Nahrávání ... Nahrávání ...