Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

  • Toto téma obsahuje celkem 90 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7992
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Abych to upřesnil k dokonalosti = Auto – Ford tranzit délka 5,8 metru x výška 2,2 metru, 6 osob :

    Gdaňsk (19.4.2010) – Nynashamn & Nynashamn (2.5.2010) – Gdaňsk = 10.380,- SEK

    Sassnitz – Trelleborg – Sassnitz = 230,- Euro

     

    Asi si raději neodpočinem na trajektu a odřídíme to po silnicích. Spát někde po cestě nemá smysl, protože auto má tři řady sedadel a sedí se po dvou lidech v řadě a klidně si může jeden lehnout pod sedačku a druhý na sedačce a dobře se prospí i při jízdě.  Vlastně co to říkám, porušení předpisů ohledně připoutání, atd…. 😀 🙂

    #7998
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Prach a ostatní příznivci dlouhých trajektů: Souhlasím, že cesta na sever přes Rostock -Helsinki je nejpohodlnější, i když ne nejlevnější. Objednával jsem přes Periskope tento trajekt na 27.5. tedy ve stejném termínu jako loni. Dnes jsem dostal od Periskope zprávu, že od letoška jezdí tento trajekt až od 1.6. a byl nám nabídnut trajekt Trawemunde-Helsinki, kde je ale cena dvojnásobná, tedy mimo rybářskou realitu. Objednávám tedy Gdaňsk – Nynashamn a už se těšíme na Polsko.

    #8024
    Karel
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Dnes jsme koupili trajekt z Gdaňsku do Nynashamn pro 3 osoby + 2 x dvoulůžko (parťák je dřevorubec) 🙂 ,zpáteční,auto VW Mulťák  za 11.100,- Kč.Cena na osobu je asi 3.700,-….Myslím,že to je dobrá cena co? Jo a jedem 18.6..Jedeme z BRNA,myslíte,že bude na cestu do Gdaňsku stačit 13h?Dík Uncoš

     

    #8027
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Podle toho, co tady pozoruju o cestě v Polsku, tak počítej na polsko min. 8 hodin, pokud pojedeš  Německem přes Berlin a Polskem podél pobřeží. Na trajektu by jsi měl být cca 1 hodinu před. A na hranice s Polskem si to už dopočítáš. Každopádně počítej s tím, že se může cokoli po cestě přihodit a to je zdržení. Třeba nehoda kamionu u Berlina nás stála 2 hodiny zdržení v kolonách.

    #8034
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    My chodíme trasou Zvolen, Žilina, Český Těšín – Toruň, Lodž Gdaňsk. Vyrážame ráno o 01.00 hod. a na mieste sme cca o 15.oo hod.(na ceste sme spolu 14 hod.) Naša jazda je naozaj pohodová s častými  prestávkami (cikačkami, kávičkami a zdržiavačkami) tak, aby sme o 15.00 boli na mieste. Toto sa nám už 4x bez problémov a v dobrej nálade podarilo. Každý rok pribúdajú nové úseky diaľnice, alebo rýchlostnej  komunikácie. Najväčšie zdržanie  mávame prejazdom  mesta Toruň, kde je doprava hodne  zhustená a pomalá, ale ja  hodnotím túto cestu ako veľmi prijateľnú, lebo cesta na  sever je potom už uplne fajn. Vrele doporučujem, lebo je to najkratšia cesta  pre lokality od Trondhaimu až po  Finmark, aj keď nie je  najrýchlejšia. Pohoda a oddych na trajekte sú “jedlé”.  (tento rok vyskúšame aj cestu cez PL,Litva, Lotyšsko, Estónsko, Talin-Helsinky, Fínsko  a na “náš SEVER”. Potom napíšem skúsenosti).

    #8049
    Karel
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Tak soudruzi z ČEDOKU udělali chybu.Dnes nám volali,že se nějaká soudružka spletla a špatně to spočítala a máme to každej o 1.300,- dražší.To už taková pecka néni!!!!

    #8110
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Jsem z jihozápadních Čech.Co říkáte trase Oslo – Kivilompolo-Oksfjord  = 1931km  nebo  Goteborg – Kivilompolo – Oksfjord  2047km ? Trajekt je kratší.Cesta k trajektu stejná,ale rychlejší.O 180km,300km delší…

    #8177
    jan dokulil
    Účastník
    (25 odpovědí)

     po  dlouhém uvažování jakej trajekt zvolit cestou na sever sme zvolili tuto variantu.trajekt-sassnitz- trelleborg ve 22.oo hod.4hod. se vyspiš a jedeš do stockholm kde si udelame krásný odpoledne za 4000,-kč mame ubytování v hostelu v centru a oproti trajektu z gdanska ušetříme 11000,-za které se krasně vyspíme a ještš zbyde na večeři a časově je to o 6 hod.delší cesta než  jet přes polsko do gdansku/nikdy nevíš jak bude dlouhá/a potom trajektem do stockholmu/nynnasma/. 

    #8185
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Jelikož máme velké auto, tak se pohodlně vyspíme za cesty. Ono být na cestách je s každou přibývající hodinou celkem úmorné i když třeba jen nocujeme v hotelu. Každý to chce mít co nejdřív za sebou, takže se jede a jede a jede ……… Ti co nejedou, tak koukají na DVD a pijou, pijou a spí a pijou …… 🙂  Nakonec člověk dojede za 41 hodin na Soroy a je rád, že ta cesta utekla “tak rychle”.

    Trajek Sassnitz – Trelleborg mi připadá jako jedna z nejlepších variant a to hned z několika důvodů.  Jezdí celkem často, takže pokud ho nestihnu, tak se lehce dočkám dalšího, nebo je poblíž Rostock, kde to jezdí taky stále. Jede 4 hodiny, což je celkem dobrý čas na malý odpočinek, velkou svačinu a relax po ujetí několika stovek kilometrů. Za třetí se mi podaří vyhnout Dánsku, kde cesta není vůbec záživná a za čtvrté – je to nejlevnější způsob, jak se dostat do Švédska.

    Sice jsem se už viděl na trajektu Gdaňsk – Nynashamn, jak pěkně pojím, popiju, dám sprchu a postel, ale na druhé straně mě trápila myšlenka, že se může po cestě cokoli stát a přijedeme do Gdaňsk v době, kdy bude trajekt odplouvat. No a před námi je 24 hodin čekání na další (pokud zrovna nebude den, kdy nejede) a budeme si ho muset znovu zaplatit, protože na ten “včerejší” jsme neměli zaplaceno pojištění storna. No každopádně je to velké riziko.

    Trajekt Sassnitz – Trelleborg není potřeba dopředu rezervovat mimo sezonu a i kdyby náhodou bylo obsazeno, tak přejedeme 150 km do Rostocku a tam se vejdeme.

    #8230
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Jedeme do Finmarku na termín 11-21.8. trajektem Gdaňsk-Nynashamn, takže vychází odjezd z Gdaňsku 9.8. ale při objednávání jsem zjistil že 9.8. nejede. Musíme jet tedy už 8.8.. Píši to pro ty, kteří jedou na sever ve stejném termínu,plánují stejnou dopravu a stejně jako já si nevšimli na www stránce hned nahoře uvedených dnů, kdy trajekt nejede. Jinak ZM přišel se zajímavou variantou přes Oslo, ale chtělo by to asi nějaké ověřené informace o silnicích ve Švédsku.

    #8239
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Dá se jet  z Osla směrem Ostersund nebo Umea(tradiční trasa) a v silnicích není rozdíl.Byl jsem na té straně ve Švédsku několikrát na rybách (ale z Trelleborgu).Vzdálenost 1930-1960km,při průměrné rychlosti 56km/h  34h…Z Goteborgu o 100km delší.Je to pro ty,kteří si chtějí odpočinout na trajektu a nechtějí jet přes Polsko a delším trajektem.Myslím si,že pro ty co nejsou schopni jet nonstop, je nejlepší varianta přespat někde cestou.

    #8244
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak jsem to přepočítal,dá se to ujet za 1908 km.Ve staré diskuzi tuto cestu někdo popisoval. Oslo – E6 Grundforsen(240km) – Ostersund – Kaaresuvanto – Kivilompolo – Oksfjord.

    #8246
    Norek
    Účastník
    (142 odpovědí)

    S 8místným Transitem jezdíme Praha – Oksfjord nonstop za 39 – 42 hod.(záleží jak chytneme trajekt Rostock – Gedser). Jezdí nás 6, z toho 5 řídí. Žádný problém s únavou nemáme, po příjezdu vypakujeme to nejdůležitější a hurá na vodu.  Máme cestou jednu vychytávku, kterou mi řekli kamioňáci, kteří jezdí do Skandinávie. U jezera Vattern neodbočujeme na E4 na Norrkoping, Stockholm a Gavle, ale jedeme dál podle jezera na Orebro, Fagersta, Avesta a u Botnického zálivu se  napojíme na E4 v Gavle. Je to o 65km kratší, a přesto, že nejedeme po dálnici jako na Stockholm je to o hodně rychlejší. Je tam malý provoz a málo radarů. Také se tato cesta dá jet přes Falun, ale tam už to bývá zdržovačka kvůli většímu provozu.

    #8247
    Josef Ďuriač
    Účastník
    (88 odpovědí)

    To norek,jeli jsme tak jednou(1 řidič od nás,je býv. kamioňák).není to špatné,jak píšeš,hlavně tam nejsou radary.Jelikož jezdíme na Nordkapp,tak máme potom nad Luleou drobet jinou cestu.Také drobet počítáme čas,kdy projíždíme hranici F / N.Zatím nám to klape,teda co se týče celníků-zatím bez problémů.Ale pro vás /Soroya/, tato cesta vhodná není.Nejr. cesta -44. hod,asi 3350km-nonstop,traekt Trell. – Sass.  ahojky

    #8251
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    To Pepino: asi jezdíte přes Tornio, Rovaniemi, Karasjok. Myslím, že je to nejvhodnější trasa k lokalitám na sever od Alty. Celníky v Karasjoku jsme také ještě neviděli, ale snažíme se časovat průjezd do nočních hodin

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 91)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...