Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

  • Toto téma obsahuje celkem 90 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7473
    františek lingr
    Účastník
    (8 odpovědí)

    Čau Chochy, když pojedeš na Boden-Jokkmokk-Kiruna, tak certifikát přímo na označení polárního kruhu sice nekoupíš, pro ten se musíš zastavit v Jokkmokku na náměstí, směr Kiruna na levé straně jsou informace kde ho zakoupíš, v chod ze zadu, prodávají ho celoročně ale jen od 8-16h, mimo tuto dobu se nechá zakoupit v nějakým hotelu v Jokkmokku, jednou jsme ho hledaly ale nenašli.

    #7481
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Ještě k trajektu Traveminde-Helsinky – pan Chodur z CK Periscope mi potvrdil, že v ceníku je u kajuty uvedena cena za osobu v kajutě, takže tento trajekt vzhledem k ceně od 1460 Eur na auto + 4 lidi je pro většinu z nás asi nepoužitelný. Rostock-Hanko je o polovinu levnější. Trajekt Gdaňsk-Nynashamn pro podobný počet vychází nejlépe v relaci “Včasný nákup” 3170 SVK, ale jen od 15.6.,dále relace”Pro 4″ 4490 SVK,relace”Šťastné dny”(jen 2 dny v týdnu) 4230 SVK. V loňském roce byl účtován ještě palivový příplatek 8%. Současný kurz je asi 1SVK = 2,85 Kč. Podotýkám, že všechny ceny jsou pouze orientační pro auto+4 osoby. Doporučuji se informovat u pana Chodura CK Periskope 542 213 349. Pohodlí prostě něco stojí. Přeji všem v Norsku slušné počasí a hodně ryb.

    #7483
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Cena vychází při variantě kajuty pro 6 lidí v hlavní sezoně 9400Kč na osobu(obě cesty,auto).Trajekt Rostock-Hanko nejezdí,jezdí Rostock – Helsinki a vyjde na 8400Kč na osobu (stejná varianta,akorát 2 kajuty).Nový jízdní řád bude 11.1.2010.

    #7489
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Souhlasím,počkáme si na nové jízdní řády, nepředpokládají žádné větší změny včetně cen.

    #7491
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Ferda 01,

    Dík za informaci, o tom že prodávájí certifikát v Jokkmokku, jsem nevěděl. Věděl jsem pouze o té druhé silnici E10 na Kirunu, kde mají otevřeno jen v létě.

    #7517
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    Našel jsem loňské faktury Gdaňsk- Nynashamn  a zpět + kajuty economy v akci včasný nákup(auto do 2 m výška a 6 m délka) na osobu 2556 kč včetně palivového příplatku.

    #7519
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    I já našel fakturu za trajekt Gdaňsk-Nynasham – květěn 2009. Nám to vyšlo o něco více (asi horší kurz + pozdější platba mimo akci včasný nákup – placeno až 20.2.09) ale i tak s palivovým příplatkem a kajutou pro 4 osoby to bylo za obě cesty + auto (dodávka) celkem 12 911 Kč za 4 osoby, tedy cca 3230 Kč na osobu. V šesti lidech nevím přesné ceny, ale za 9 000 na osobu se vyplatí jet jen 4 lidi+ auto a další 2 letět do stokholmu letadlem a vyjde Vás to každého minimálně o polovinu levněji  Zdravím MP

     

    #7525
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Také jsem našel loňskou fakturu, ale na Rostock-Helsinky-Rostock s kajutou pro 4 osoby a dodávkou a vyšlo to na 4900.-Kč na jednoho. Cena Gdaňsk-Nynashamn vycházelo od min.2250 na osobu podle toho kdy a na kdy se objednává. Podle http://www.skoda-auto.com/moss-cze/services/routeplanner/route.htm je Nynashamn -Oksfjord 1840km a Helsinky-Oksfjord 1430km. Je otázka, jestli se vyplatí navýšení ceny za trajekt za ušetření cca 400km. Moji parťáci tvrdí, že se přes Finsko lépe jede (vyhnou se i Polsku).Já osobně tudy pojedu letos poprvé,loni mě vyzvedávali v Altě. Jen tak pro zajímavost letenka Praha-Oslo-Alta a zpět mě vyšla na 10500Kč (ČSA a SAS). To mi dřív nestačilo ani do Trondheimu. Ceny jsou asi velká loterie. Zdravím všechny.

    #7531
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Jen malinká poznámka – Nynashamn – Kivilompolo – Oksfjord/skoda-auto/  =  1751km.

    #7552
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    je to celkem pálka za ty trajekty. Ještě uvidím co bude nejlepší, jestli nakonec nepojedeme po vlastní ose….. 🙁

    #7556
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    to bobo.Nevím kolik to máš kilometrů do Gdaňska a do Sassnitze.Já ušetřím když jedu do Gdaňska 220 km a dalších 660 z Trelleborgu do Nynashamnu,celkem tam azpět 1760 km co nemusím řídit.Cenově to vyjde téměř stéjně,musel bych zaplatit trajekt ze Sassnitze do Trelleborgu tj.tam a zpět asi 230 eur+ peníze ušetřené za pohonné hmoty,rozdíl je ve stokorunách.

    #7561
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    S tím bych moc nesouhlasil, i když rozdíl není takový. Dá se říct, že je to tak cca 1.000,- Kč na osobu, teda pokud se podaří dobře zakoupit trajekt. Nebudu počítat pohodlí na trajektu, s tím se nedá počítat. Ale pokud kalkuluju, tak mi to vychází takhle :

    1.  Praha – Gdansk a zpět 1.600 km + Nynashamn – Oksfjord a zpět 1.700 km = 5.000 km + cena trajektu (6 os., auto so 2m x 6m, včasný nákup) – cca 2.500,- Kč / os = 15.000,- Kč

    2.  Praha – Rostock – Getzer – Malme – Oksfjord  6.400 km + trajekt 4.500,- Kč + most 1.700,- Kč = 6.200 Kč

    Takže u varianty 1. je úspora 1.400 km = cca 140 l nafty x 30,- Kč = 4.200 Kč. Toto přičtu k variantě 2. a mám tu jasné výsledky :

    trasa 1.  poplatky 15.000,- Kč + 15.000,- Kč nafta = 30.000,- Kč

    trasa 2.  poplatky 6.200,- Kč + 19.200,- Kč = 25.400,- Kč

    Pokud pojedu trajektem  Sassnitz – Trelleborg, tak ještě trochu víc ušetřím

    #7580
    jan dokulil
    Účastník
    (25 odpovědí)

    chtěl sem se zeptat kdyz pojedu do alty přes švédsko jsou po cestě místa kde by se člověk na něco pěknýho podíval zablbl si na pul dne si zachytal a schrupl si.dik

    #7583
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    míst je tam plno, ale na chytání v řekách je to dobré až skoro u Alty, což už nemá smysl. Také jsem to takhle chtěl udělat, ale nakonec jsme byli rádi, že se jelo přímo. Stejně jsou povolenky na řeky dost drahý a v řekách toho moc není. Na koukání je toho všude dost, Norsko se dá obdivovat od jihu až na sever.

    #7640
    Libusa
    Člen
    (1 odpovědí)

    ahojte …

    sice nie som rybarka ale zaujala ma diskusia – ako cestovat do Norska … ja v tejto krasnej krajine zijem a chodievam na Slovensko tak 2 – 3 – krat do roka … podla mna je najvyhodnejsie cestovat trajektom oslo – kiel – je to dlha plavba – 2O hodin ale stoji to za to. my to mame z mojho mesta na slovensku do kielu 1000 km  – s prestavkami cca 12 hodin – o 14.00 odchadzame z Kielu potom si super oddychneme na super krasnej lodi – a rano o 10.00 sme v Oslo. A co sa tyka financnej stranky – listok jednosmerny sa neoplati kupovat – treba si kupit obojsmerny – co je okolo 400 eur – v kajute ale mate poschodovu postel a je to bez ranajok.

    vsetkych vas zdravim a prajem krasnu a bezpecnu jazdu do Norska

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 91)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norsko cestou přes Polsko …..

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...