Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #30396
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Roybait vlastní výroby.

    Celková cena cca 250 Kč,-

    Hlava 300g.

    #30413
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Zdenko Pěkný 😀

    #30415
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Roybait vypadá velice věrohodně.Ale proč dva trojháky? Bez nich to může(a úspěšně) fungovat jako běžný jig,který chytá ryby také dobře a určitě bez možnosti vázek trojháků.

    K diskuzi z r. 2009 – moc si na to už nepamatuju,ale s jigem bez trojháků se dá velmi dobře kopírovat dno,což si Miloš v mém podání určitě v roce 2010 všiml.Při vláčení nástrahy u dna jsou vázky nevyhnutelné,ale při háčku nahoře je určitě menší riziko.

    #30416
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    ZM- Když chytám s Roybaitem tak na dně vůbec nechytám . Pracuji s ním od 1-10m od dna. A když máš tu největší velikost tak by stačil trojháček u ocasu. Kdyby byl pouze jednohák na hřbetě , tak by si 80% záběrů nesekl .

    #30425
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak to je tam musíš dávat.Já chytám s háčkem nebo s dvěma nahoře a plané záběry nemám,mohu spouštět nástrahu kdykoliv až na dno a nejsem nijak limitován v hloubce tažení nástrahy.Neúspěšné záběry mohou být při použití velkých nástrah a záběrů malých ryb,t.zv.selektivní nástrahy.Doporučuji http://www.fish4u.se trofejní halibuti na jednohák.Ale i na Roybait,samozřejmě,určitě výborná nástraha,když už se vyrábí…

    #30428
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    ZM napsal:

    Tak to je tam musíš dávat.Já chytám s háčkem nebo s dvěma nahoře a plané záběry nemám,mohu spouštět nástrahu kdykoliv až na dno a nejsem nijak limitován v hloubce tažení nástrahy.Neúspěšné záběry mohou být při použití velkých nástrah a záběrů malých ryb,t.zv.selektivní nástrahy.Doporučuji http://www.fish4u.se trofejní halibuti na jednohák.Ale i na Roybait,samozřejmě,určitě výborná nástraha,když už se vyrábí…

    Cutbaity jsou super jsou konstruovány tak,aby vyhovovala délka těla k umístění háčku. Nemusí se přidávat háčky. Per Jonasson my psal že ryba se navíc kvůli přidanému háku ryba špatně sekne a náhle vypne.

    #30436
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Jakou gramáž mají ty cutbaity co má Honza Dufek nikde jsem se to tam nedočetl.

    #30437
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    360g a myslim 460g větší se nedělají 😎

    #30438
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    ZM napsal: Roybait vypadá velice věrohodně.Ale proč dva trojháky? Bez nich to může(a úspěšně) fungovat jako běžný jig,který chytá ryby také dobře a určitě bez možnosti vázek trojháků.

    K diskuzi z r. 2009 – moc si na to už nepamatuju,ale s jigem bez trojháků se dá velmi dobře kopírovat dno,což si Miloš v mém podání určitě v roce 2010 všiml.Při vláčení nástrahy u dna jsou vázky nevyhnutelné,ale při háčku nahoře je určitě menší riziko.

    Já to takto sestavil protože roybaity tady byly několikrát vyzdvihovány a mě ta cena připadá jako neskutečná pálka. Tuším Pafka zmiňoval, že aby jeden roybait vydžel 2 sezony tak ho má v bedně. Za ty prachy to chápu. Jinak tuhle nástrahu nemyslím používat těsně nade dno, spíš do sloupce za loď a prut do držáku. Když chci zmenšit riziko nezaseknutí používám trojháček navlíknutý okem do ohbí háčku na hlavičce. To používám i u nás při vláčení na sladkých vodách.

    #30439
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Přesně ta je to nejlepší !

    #30443
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    Radyn napsal:

    Jakou gramáž mají ty cutbaity co má Honza Dufek nikde jsem se to tam nedočetl.

    …zrovna včera jsem ohledně toho Honzovi psal – bylo mi sděleno, že Cutbait Savage Gear je ve velikosti 20 a 25cm, váhu mají 270 a 460gr…

    #30444
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    O 10g jsem se zmýlil:-)

    #30448
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Dovolím si přispět jedním typem jak prodloužit použitelnost této poměrně drahé návnady. Asi největší nevýhodou u těchto nástrah je poměrně časté stažení gumového kopyta. Nebo jeho postupné trhání o háček, při potahování ryb za ocásek. Na fotce je tato vychytávka udělána normální elektrikářskou stahovačkou na kabely. Asi jde ale použít cokoliv dům dá. Životnost takto upravené návnady se prodlouží z jednoho dne nebo pár záběrů na celou výpravu. Úpravu mám osobně mnohokrát vyzkoušenou a používám ji už mnoho let. Pokud mate nějaké pochybnosti o znehodnocení pohyblivosti nástrahy a tím Ztráty její atraktivnosti pro rybu. Mohu přidat nějaká fota úlovků na takto upravenou nástrahu. Jen je potřeba si vždy uvědomit, že u těchto typů nástrah je to vždy o vedení takovéto nástrahy a tak to chce zkoušet různé pohyby a rychlosti, až padnete místní rybí populaci do oka.

    #30449
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Zapo díky za tvůrčí přístup – samozřejmě to využiji.

    #30450
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Dobrej nápad, taky vyzkouším 🙂 🙂 Díky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...