Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Na vlacku vlasec nebo snura

  • Toto téma obsahuje celkem 35 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Heinz a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 36)
  • Autor
    Příspěvky
  • #255902
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    AHooj,svazování šňúry a návazce je uplně jednoduché,používám už léta tzv chirurgický uzel a má 90proc.pevnost…skusím to natočit na video a dám  sem.Obratlík absolutně nevhodný,nikdy neuhlídaš aby ti nevlít do koncového očka.Délku návazce doporučuji od 1,5m do 2m.

    uzel uděláš tak že si uřízneš 2m vlasce,konce šnůri a vlasce dáš souběžně proti sobě,uděláš oko a přetáhneš 4krát přes oko volný konec vlasce se šnúrov a dotáhneš.je to přímí uzela max.spolehlivý…a hlavně rychlý..

    #255907
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Video by bodlo

    #255908
    viki
    Účastník
    (181 odpovědí)

    Já mezi obratlík a koncové očko vkládám teflonový váleček.Je to bobré i na lov makrel nebo kelerů,protože čumim na ryby ane ne konec návazce.Je to moje vylepšení.

    #255944
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Podobny koralak pouzivam i ja, ale gumovy a koupil jsem ho v kaprarske specialce. Sice nevim na co to kaprari pouzivaji, ale je super

    #255946
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nedá mi to, abych se nepřidal. Takže já používám vlasec 25 -35 a to podle toho co je na dně a tak do 10 až 15 m hloubky. V hloubkách větších a na “vertikální” přívlač používám šňůru a fluorocarbon a ten navazuji přes smyčky a jsem s tím spokojený.

    #255964
    peto166
    Účastník
    (49 odpovědí)

    pouzivam snuru s navazcom z FC. viazem to cez abright uzol , pripadne, ked pouzivam velmi hladku snuru (nanofil, powerpro slick), tak dvojity albrigth, co je to iste, len snuru na konci dam dvojmo. po par pokusoch to uz viazem aj za sera do minutky.

     

    #255977
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Používám šňůru Stren/WFT 0,18 + návazec Colmic Power Fendreel do 1m délky a ještě jsem nebyl nucen přemýšlet

    o změně na komplet vlasec…když najděš správná místa, není co řešit…


    <h1></h1>
    <h1></h1>

    #255980
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Hope a chytáš v jakých hloubkách?

    #255985
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    To Kulík:

    0-40m…ten z toho prvního obrázku je z kopečka 12-80m na cca 18m…jinak to hážu uplně do trávy nebo na hloubky, kde je vidět i na dno….

    #255999
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    To Kulík: 0-40m…ten z toho prvního obrázku je z kopečka 12-80m na cca 18m…jinak to hážu uplně do trávy nebo na hloubky, kde je vidět i na dno….

     

    Ahoj, ako to zvazujes – viazes dokopy?

    #256000
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    AHooj,svazování šňúry a návazce je uplně jednoduché,používám už léta tzv chirurgický uzel a má 90proc.pevnost…skusím to natočit na video a dám sem.Obratlík absolutně nevhodný,nikdy neuhlídaš aby ti nevlít do koncového očka.Délku návazce doporučuji od 1,5m do 2m. uzel uděláš tak že si uřízneš 2m vlasce,konce šnůri a vlasce dáš souběžně proti sobě,uděláš oko a přetáhneš 4krát přes oko volný konec vlasce se šnúrov a dotáhneš.je to přímí uzela max.spolehlivý…a hlavně rychlý..

    Urcite by video bodlo

    #256004
    Bowhunter
    Účastník
    (242 odpovědí)

    Například

    #256005
    Bowhunter
    Účastník
    (242 odpovědí)

    Tohle je taky praktické zase na návazce třeba na mníky nebo prostě na boční návazce třeba na papriky ……….. ale to už asi všichni znají

     

    #256006
    Bowhunter
    Účastník
    (242 odpovědí)

    A tohle přímo na fluorocarbon ….. řekl by jsem velmi jednoduché a dobře drží  a hlavně jde rychle navázat i na lodi i se zmrzlýma rukama .

     

    #256007
    Bowhunter
    Účastník
    (242 odpovědí)

    Tady to máte ješte jednou v verzi která není zdvojená

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 36)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Na vlacku vlasec nebo snura

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...