Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Na co vám berou POLACI?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 46. až 57. (celkem z 57)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6998
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Na živýho?

    #6999
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    Přesně tak, u toho mola je stěna do cca 10metrový hloubky a ani to neměl u kytek (rostlin), aby z nich na to vylít. Vidíš je tam plavat a jen tak po něčem nevylítnou. Proto mi nejde narozum (ať byl živej, nebo mrtvej, tak měl tak 30cm vůli na monofilu u šňůry na parníky. Kdyby měl vůli plavat a unikat , tak to chápu, že ho sezobnul, ale takhle ?

    #7003
    Radek Mašinda
    Člen
    (41 odpovědí)

    #7005
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    To Lipeňák: Premýšlím o Podkově. Jsem sice skoro vyhraněnej polakofil, ale co jsem byl letos u Honzy, tak na Podkově stále byli keleři (už ne ty velký, ale 6,5 kg měli) a Honza mi vysvětlil co na Podkově mám dělat, takže co driift to jeden mazlik … leč skoro všichni se po 4-5m vedení vypnuli. Jasně – mohl jsem si hodně povolit brzdu, ale to taky není ono. Horní patro tlamy mají trvdý a dolní příšerně měkký – museli se vyříznout. Na Orklakenu jsem s tím měl úplně stejnej problém a pilkříky se mi nechtělo používat, tím spíš že jsem tam jel na pořádnýho polaka. Takže si myslím, že by to chtělo na obohatit berklinu o trojhák – Asi to vázat na Drachkoviče … brrr to je pracný 🙂 Ještě ty vlny do toho a než bych to umotal tak bych měl snídani v klíně.

    Vrací mě to k experimentům s woblerem se širokou lopatkou 4m forpasem a vlečným 300g olovem – hurá na Podkovu!

    #7022
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    Ahoj Miloši, já tu zkušenost právě s kellerama nemám, protože ty mazlíci k metru na konci dubna tam prostě nejsou a polaci začínají v tu dobu teprve trochu líp zobat. Proto se letos těším jsem tam od 1 do 14 května a doufám, že se do nich trefím a i polaci budou mít větší apetit. Máš tady soukromou zprávu :o)

    #7108
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Ahoj Lipeňáku. Taky jsem ti poslal soukromou zprávu – blbý je, že tahle novinka neukáže, jestli jsi jí četl.

    #7110
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    Ahoj Miloši,

    četl a ten den odepsal, ale jak tu píšeš nedá tí to žádné upozornění ani když jseš přihlášenej :o(

    A ještě jak jsem dneska tady dal poznámku k těm mazáním zpráv, tak mi to vymazalo tu pro tebe. Obratem ti jí teď napíšu a můj soukromý mail je info@lipno-ukarla.cz

    #7803
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    Moje ohlíbené nástrahy jsou Swimshad od Berkley, ale už nejsou k dostání a když jo tak draho.Na polaky preferuji přírodní barvy spíše do hnědava a černou (šest prvních barev zleva), nemám dobrou zkušenost se svítivě zelenou nebo křiklavé barvy. Vláčecí pilkříky jsou dobrá nástraha, ale jelikož polaky vyhledávám u chaluh, tak jich tam za sezónu hodně nechám, proto od nich začínám upouštět. Letos jsem si ripery na chytání začal dělat sám, první kousky jsme vyzkoušeli už na podzim, a neznám lepší pocit než byla první chycená ryba na vlastnoruční nástrahu..Na polaky proto přírodní barva nikdy nezklamala..

     

    #7861
    Kolinak
    Člen
    (22 odpovědí)

    Ahoj Honzo,

    nástrahy jsou to docela pěkný, jak jsou velký a jaký jigový hlavy k tomu používáš?

    #7866
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    Mám rád radši těžší hlavičky, nerad čekám až to někam dopadne, a hlavně při odhozu a dopadu ti šnůra udělá ve vodě “pytel” s lehkou hlavičkou samozřejmě větší..proto já používám hlavičky od cca 40 gramů a těžší. Nejvíc asi padesátky nebo pětapadesátky na normální vláčku, do 30-40 metrů hloubky..Jinak dělám tři druhy, od deseti do třinácti centimetrů, budu je mít k vyzkoušení letos na Dolmoyi…Už aby, mám to za necelý dva měsíce..:)

     

    #7868
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    mám rád tenhle typ hlaviček…

    #7869
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …ještě jedna rada: kápni když navlékáš ripera na hlavičku trochu vteřiňáku, nejlepší co se mi osvědčilo je lepidlo od Alteca,bude ti parádně držet a ryby ti to nebudou stahovat z hlavičky dolů..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 46. až 57. (celkem z 57)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Na co vám berou POLACI?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...