Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Na co vám berou POLACI?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 57)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6817
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    To indy,Sim : S tvistrama a riperama chytám nejčastěji,je mi jasný,že rapalu nedostanu do hloubky.Chtěl jsem jí zkusit právě u těch skal,kde se často stává,že to polak vezme hned po dopadu na hladinu.Vyzkoušet prostě jen jako doplněk a nějakou změnu.Jinak na podmořských kopcích,bych to ani nezkoušel,tam by to bylo opravdu zbytečný.Jinak díky za reakce a postřehy.Jo a moje top nástraha na polaky je orančový tvistr 10cm a žlutá hlavička,ale někdy dávám jen olověnou bez barvy.Je vidět,že každý má tu svou top nástrahu a hlavně,že pokaždé je to jinak a rybám chutná něco jiného.A proto je třeba zkoušet a zkoušet.

    #6820
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To marty:

    Ten trolling jsme zkoušely hlavně kvůli lososům, kterří se zrovna houfovali v ústí řek. Bohužel úspěšní jsme nebyli, ale nevzdáváme se a na příští rok už máme naplánovány další vychytávky trollingu.

    #6822
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    To Sim : No co se týká trollingu,tak na stránkách hitraturistservisu,je dost fotek s rybama,co maj v hubě rapalu,velký doršové,keleři…Předpokládám,že byly chycený na trolling,protože fotky jsou z volného moře.Ale já nemám zařízení na trolling,takže o tom neuvažuju a navíc,bych asi těžko přesvědčoval všechny kolegy na lodi.Jo lososi by mě taky lákaly,ale v místě,kam jezdím asi nejsou,alespoň nevím o žádné řece,co by tam ústila do moře.Jsou tam jen ti v klecích :-),ale je krásná podívaná,jak v těch klecích skáčou.

    #6823
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Hoď mě sem nějaký link, rád to skouknu. Dík

    #6824
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    http://www.hitraturistservice.no/web//index.php?option=com_content&task=view&id=182&Itemid=113

    Tak třeba tady jsou nějaký fotky.Jinak http://www.hitraturistserice.no a tam koukni na fishing – fishing news – sezóna 2009 a v květnu je tam těch ryb na rapalu asi nejvíc.

    #6845
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Možná mě nebudete věřit ale pár polacků kolem 90cm mám uloveno i na velkých hloubkách 100-120m. Chytali jsme normálně tresky ale trefili jsme se do polacků takhle hluboko. Brali na švédy 400g.

    #6853
    Tomáš
    Člen
    (29 odpovědí)

    největšího polaka 97 cm a hromadu osmdesátek mám na malý pilkříky kolem 15-20 g ve vzdálenosti 5 metrů od břehu. Je luxus mít takhle bojovnou rybu na lehkém vláčecím prutu, když zajede do chaluh je to pěkná smůla, ale povedlo se mi párkrát ho dostat ven. Jinak twistříky zlatý barvy

    #6854
    frisbee
    Člen
    (39 odpovědí)

    Mám dotaz k tem pilkříkům při lovu polaků. Jak se správně mají tahat? U twistrů a ripperů vím, ale pilkříky? Mám pocukávat, pracovat jako s velkým pilkrem, rychle přitahovat nebo je jiný účinný způsob?

    #6857
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Pokud polak zajede do chaluh odklopím naviják a nechám mu čas. Když přestanou cítit tah, minimálně polovina jich sama vyjede a boj může pokračovat. Podmínkou samozřejmě je, že nejsou použity boční návazce, za které se jinak všechno spolehlivě zakotví.

    #6862
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    To Sim : Díval ses na tu adresu,co jsem ti sem kopíroval?

    #6863
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To marty:

    Jo sjel jsem to včera a nechápu? Nikde není vidět trollingový zařízení, některé fottky vypadají, že vláčeli dokonce na silon. Ty Rapaly mám taky v base, ale na moři jsem na ně nic neslovil. Možná to tahají za lodí jen na volnoběh, ale to ten Magnum taky nesjede moc hluboko. Laik žasne a odborník se diví.

    #6868
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    Zdravím všechny, na Hitru (Dolmoy) jezdím už pět let a těch fotek jsem si také všiml. Na příští rok si tu rapalu chci pořídit taky,. Píšou že může do sedmi metrů. Viděl jsem jak říká tady Sim, že němci jezdili jak trubky kolem podkovy ve Froyafjordu na začátku května. Sedělo jich tam snad šest a táhli maximálně dvě udice.To musí být fajn na benzín i čekat asi na pořadí :o)

    My jsme v tu samou dobu chytali ryby na mělčinách i okolo 6 až 8metrů a za pomoci tahu vody při přílivu, nebo odlivu a driftu lodě si myslím, že jí dostanu stejně hluboko, nehledě, že v tu dobu jsou ryby nejaktivnější a šli krásní polaci :o)

    #6869
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Takže si myslíš, že ty woby jsou dobrá nástraha?

    #6870
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    Taky to nechápu.Jestli to tahaj jen za lodí na volno,tak to opravdu dostanou tak do 7 metrů a i kdyby do 10,tak je to podle mě málo,leda by oblížděly nějakou mělčinu na volnym moři.

    #6871
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    Jsem o tom přesvědčený, že to asi funguje, protože proč by někdo tahal do Norska woblery, aby je pak zapíchl do tlamy kellerovi a vyfotil se :o)

    Teď vážně, keller je ryba ve sloupci a když ho dostaneš wobler cca do těch sedmi metrů tak to asi taky zobne. Nehledě ten hlubinový wobler musí sebou řádně házet a je známo, že keller je ryba která se ráda nechá vyprovokovat prudkými pohyby. Jezdím vždycky konec dubna začátek května, protože později jsem nemohl (mám penzion na Lipně) a vždycky jsem se smutkem tady na diskuzi četl zprávy od Honzy Dufka, že najeli velcí kelleři, když už jsem doma. Příští rok jedu na 14dní v květnu, tak už se na ně těším :o)) a vyzkouším i toho woblera a dám vědět. Vozím jenom vláčecí pruty, takže tyhle ryby pollack a keller je moje krevní skupina.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 57)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Na co vám berou POLACI?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...