Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #282320
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    to ostatní:

    Dobra zprava. Thorbjorn Øedegard na Loppě neexistuje a když jo tak to je ku…fská náhoda. Hadi tam nejsou. Komaři tam jsou… když jsou tam tak jsou i v celem Finnmarku. Když jsou ve Finnmarku tak v střednim Norsku je jich dva krat a v jiznim tri krat tolik. Benzin stoji moc. 8.6.2017 cena BA95 Norsko… 16.34Nok. Zdroj je stellacentrum.sk. Kazdy vi ze cena je prumerna. Kolem dalnic a na severu je vyssi. Loppa je na severu a krom toho polostrov přistupny jenom trajektem. Cena tedy celkem zjevne bude vyssi než pruměr. Cena BA 95 Sor-Tverrfjord 11.5.2017 byla 17.36 Nok. Rozdil čini oproti pruměru 1Nok-2.7Czk. Napiste tu někdo kolik stoji litr na Havoy, Soroy, Seiland… Bavime se o centech oproti tomu co stoji zajezd.

    #282322
    peppek
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Cena benzínu  – Havoya – 15,5,2017    —   16,94 Nor

    Ryb dost ale jen hloubkách od 100 metrů.

    #282324
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte ,

    komáry jsme zažili i v kamoyvaeru což je na Nordkapu , ale je to prd proti tomu co je ve vnitrozemí ve Finsku , takový masakr jsem v životě nezažil, jinak orfo dobrá pohádka 🙂

    #282367
    Rustara
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Delší dobu jsem váhal, jestli do této diskuze vstoupím a pokud ano, který z příspěvků k tomu zvolím. Původně jsem zvažoval ten od Jerghanze, protože ten má „hlavu a patu“. On ale stejný příspěvek zařadil i do diskuze k IV. dílu mého článku o tomto „rybím ráji“, tak raději volím poslední příspěvek. Stejně bych ale mohl reagovat i na příspěvky Orfa, aktuálně asi největšího experta na Loppu…
    Nestačím se divit takřka nic neříkající slovní přestřelce mezi Davidem, jinak na stránkách celkem dost aktivním diskutérem (aspoň co do množství příspěvků) a Orfem. Diskuze těchto kolegů k tématu a hlavně k aktuálním a ne zrovna příjemným prožitkům Monera, končících pro někoho možná vtipným příběhem os odklonem od tématu mi naznačuje, že by někteří měli víc zapřemýšlet co napíší a hlavně k čemu tyto stránky slouží nebo sloužit mají a jaká jsou pravidla diskuze k tématu.
    A taky ještě drobná poznámka k této exhibici hlavních protagonistů současné diskuze a jejich fotkám z 2.6. Já tedy výřady zmasakrovaných ryb celých od krve nemusím, ale prohlídl jsem si je a zjistil, že tak malé ryby, jichž je na obrázcích většina, zde bývalo opravdu problém najít, natož je chytat a zabíjet. Ale jinak Loppa dobrá, limit splněn a s klidnou duší můžeme odjet…..
    Takže za mě, když pominu, že mám k této krásné lokalitě určitý zvláštní a osobní vztah akaždý rok se na vlákno s tématem Loppa těším, říkám, je mi z toho letos zatím a slušně řečeno, hodně smutno.

    #282368
    Rustara
    Účastník
    (34 odpovědí)

    <p style=”margin: 0cm 0cm 8pt;”>Delší dobu jsem váhal, jestli do této diskuze vstoupím a pokud ano, který z příspěvků k tomu zvolím. Ten od Jerghanze má sice “hlavu a patu”, ale on ho napsal i jako reakci na IV. díl mého článku o “rybím ráji”, a tak volím tento poslední příspěvek. Nestačím se divit téměř nic neříkající slovní přestřelce mezi Davidem, aspoň co do počtu příspěvků dost aktivním diskutérem, a současně asi největším expertem na Loppu Orfem. Jejich diskuze k tématu a hlavně k aktuálním a ne zrovna moc příjemným prožitkům Monera, končících pro někoho možná vtipným příběhem s “nečekaným odhalením” o Thorbjorn Oedegardovi, včetně odklonů i dalších diskutujících od tématu, naznačuje, že by někteří měli víc zapřemýšlet co napíší a hlavně k čemu tyto stránky slouží a jaká jsou pravidla diskuze k tématu. A ještě taky drobná poznámka k exhibici hlavních protagonistů této diskuze a k jejich fotkám z 2.6. Já tedy výřady zmasakrovaných ryb celých od krve moc nemusím, ale tak malé ryby, jichž je na obrázcích většina, zde bývalo asi opravdu dřív problém najít, natož je zabíjet. Ale jinak Loppa dobrá, limit splněn a můžeme odjet….Takže za mě, když pominu, že mám k této krásné lokalitě osobní vztah a každý rok se na vlákno s tématem Loppa těším, říkám, že mi z toho je letos zatím dost smutno.

    #282373
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    Nechápu proč vás to tak rozčiluje když napíši pravdu o nějaké lokalitě. Mělo by to spíš být přínosem pro lodi co jsem jedou nebo se rozhodují. Momentálně je to na Loppě špatné. Jestli potřebujete i jiný názor tak se zeptejte někoho kdo tam momentálně je. Také pokud vím tam máte čecha co tam už pár let má dům a jistě potvrdí má slova. Rozhodně tomu aby se něco nachytalo nepomohou rádoby vtipné příspěvky s podtextem někoho zesměšnit. Taky si je nutno přiznat, to, že je i cena benzínu do lodi podstatný výdaj. Dnes dostanete lodě ktré mají 150HP a za rybyma jezdíte i 50 a více km. To je denně spotřeba 50L paliva. Projezdit 300 litrů je celkem snadné. Každý kdo sem jede  váží tuto cestu hlavně kvůli tomu aby si zarybařil. Těch pár kilo co můžete odvést asi nikoho nespasí. Ty většina lidí asi oželí. Ale to, že si za desítky tisíc nechytíte nic, jen proto, že jedna paní povídala jak je to tam úžasné, a pak tam není nic, dovede asi naštvat každého.

    #282392
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Mě rozčiluje, když někdo podává zkreslené informace.  Tomu aby se nachytalo pomůže určitě vyzkoušet jiné techniky lovu než pilkr, vybírat vhodný čas k rybolovu a nešetřit 10 litrů benzínu abych se dostal na moře, když vím, že momentálně ryby ve fjordu nejsou. Myslím, že by jste se potřebovali trochu přiučit co se mořského rybolovu týče.

    #282404
    Valnik
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Zdravím pánové. Souhlasím s Hynkem Šimečkem. Moře není chovný rybník, je třeba zkoušet různé techniky, plánovat co, jak, kdy a kde. Rybařina holt chce někdy trpělivost i na severu Norska! Jenom ta nádhera vyjet s loďkou na moře, pořádně se nadechnout, rozhlídnout, nahodit a vědět, že to může kdykoliv přijít! A co teprve, když je najdem a berou!  A je-li to na Loppě, tak si pište, že přijde i něco většího!

    Nelze si myslet, že pokaždé někam přijedu a metrové ryby budou brát jako o život. Jistotu takového typu mají jen děti v Legolandu.

    Nebo se pletu a rybařina už není o radosti z chytání ryb, i když někdy neberou nebo jsou zrovna o kus dál a jde jen o peníze? Hodně jsem zaplatil, hodně si přivezu?

    #282408
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Ja se necějtim bejt expertem na Loppu. Kdo z vas je? Nevim. Zřejmě ten kdo ma nejvic přispěvku. Diskusi a članky RN čtu leta a mam přečteny všechni temata… o Loppě vickrat. Taky jsem četl pravidla psani do diskuse a nevim co jsem porušil. Nepřispival jsem dotedka ale musel jsem reagovat na članek o Loppě ktera je posledni leta na dne, bez ryb a později i s nejvyssima cenama benzinu. Nedalo mi to protože Loppa je taky moje srdcova zaležitost, tak jako i dalšich čtenařu co do diskuse nepřispivaji. Abych doložil že v pulce května a taky loni tam ryby byli dal jsem tam par fotek. Nedaval jsem jich tam kvuli tomu abych se pochlubil… jinak bych jsem tam daval fotky z Loppy hezkych par let, no nepovažoval jsem to za duležite . Tak jako přispivat do diskuse. Fotky přidali i jinī. Co se stalo pak? Byli tam přidany  vyřady zmasakrovanych malych ryb. Některe ryby jsou větši jine menšī… protože ne vždy se tam zavěsi 130cm a když ji vytahnu z hloubky 120m a ma hak treba v oku tak ji nepouštim. Masař nejsem a pokažde si přivezu jenom jednu standardni bednu filet… ne že bych vic nenachytal ale tolik mi stači. Ryby od krve jsou proto že jsou mrtve…po vyloveni je usmrtim. Take po trojhaku jsou stopy krve. Kdybych tam dal fotky nadhernych ryb beze stopy krve jistě by se tady nasel někdo kdo by mě podezřival že rybu si vozim sebou třeba nafukovaci a nafouknu jsi ji kvuli fotkam na požadovanou velikost. Co se tyce clanky o Thorbjornovi Øedegardovi nechtel jsem nim nikoho zesměšnit ale když to tak bere omlouvam se mu. Možna se nekdo zasmal a možna taky ne. Člankem jsem chtel poukazat na to jak lehce se daji pres internet podat nejake informace skresleně. Přiklad: Nekdo třeba napiše ze benzin třeba na Loppě stoji 20 Nok a nenapiše že ho kupuje od pronajimatele lodī ktery ho za tolik prodava. Přeji všem co nachytali i nenachytali, tem co jsou teď tam a tem co se tam chystaj hodně štěsti a velkych ryb v Norsku i doma.

    #282472
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Tak jsem si říkal, že už se tu léta neobjevil nějakej dědeček co si z důchodu našetřil na svoje první Norsko, rok snil, nakupoval a připravoval se a a a a a vono to nevyšlo. Ale že tu nad sebou budou brečet starý pardálové, že se jim trošku změnily podmínky a nezachytali …

    #282515
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    Tak znova, snad i pán co uráží důchodce tak majitel kempu pochopí. Ryby tu nejsou a to ani ve fjordu tak ani na dostupném moři! Nachytat bednu každý výjezd je utopie! Pro názornost. Půjčil jsem si, jak jsem již psal, velkou loď s kabinou. Skoro nová Najeto pár hodin Motor Yamaha 150hp. Stálo to 200e majiteli do kapsy. Přivezl ji na molo s tím, že si jí druhý den zase odveze. A vezme si peníze za projetý benzín. Přijel koukl na loď a řekl si o 750nok. Solidních pár korun za den rybaření. Loď od majitele 60Hp, vzala za den 20 litrů i méně. Ano jsem starý, chudý a žádný mořský vlk. Doposud i s tímto profilem stačilo pustit pilkr a tahat. V tom by jsem tu chybu neviděl. Nyní mě nepomohla ani ta technika na lodi. Ani ty rady co jsem dostal. GPS mělo zaznamenané body lovu. Kromě dvou bez záběru. Echolot neukázal ani mřenku. Vše bylo nastavené s ničím jsem neměl hýbat. Ano chytal jsem na pilkr, jako úplná trubka, pane Šimeček a chytil na něj cca 3 ryby. Zkusil jsem gumovou rybu, bez záběru a pak malé gumové nástrahy s občasným úspěchem. Vše malé ryby. Pokud to shrnu, jste – li chudý, starý a nezkušený. Zůstaňte doma a neotravujte život, mladým a bohatým, kteří to tam sekají na bedny. Všem přeji v této lokalitě hodně úspěchů a pokud ne, třeba si řeknete, on ten dědek asi nějakou tu pravdu přece měl.

    #282532
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    To Moner, ve středu odjíždím na Loppu a od neděle sem budu dávat aktuální info, tak můžete porovnat vysledky, je možné, že jste měli fakt smůlu, ale já ještě nikdy z Loppy bez  ryb neodjížděl. Mohu se zeptat, neměl jste náhodou půjčenou loď co je na obrázku?

    #282536
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    Není to už moc? Jak záleží na tom, že jsme nic nechytili, jak vypadá loď ze které chytáme? Zdá se mě to opravdu již přes čáru svádět nedostatek ryb na typ lodě. Mimochodem chytalo se zní dost špatně. Těším se na další info kde jsme udělali chybu. Že by v oblečení?

    #282538
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    To Moner, chtěl jsem se pouze zeptat jestli jste neměli půjčenou loď od nás, nic jsem tím nemyslel.

    #282559
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    To Moner:

    Mohl by jste tady prosim napsat kde konkretně na Loppě jste byl?  Tipuji na Nuvsvag ale nejspis se pletu. Zaujima mne to proto, ze 41 l benzinu na lod za 200e na den s motorem 150 HP a kabinou je hrozně malo. 41 L mi vyslo za sumu 750Nok při ceně 18 Nok/l, kterou jste uvedl. Dalši větši loď jste si pujčoval zřejmě kvuli špatnemu počasi aby jste mohl vyplout na otevřene moře. Na šelf za Loppu by jste s benzinem doplul mozna tak ze Sandlandu v dobrem počasi. Ze Sor-tverrfjordu sebere Kvaerno 50Hp se třema rybaři při 3/4 vykonu motoru v dobrem pocasi primou trasou podle navigace na šelf při osmihodinovym chytani cca 30-35l benzinu. V pocasi spatnem je spotřeba vyšši a u kabinove lodě zvlašť nebudu psat proč. Napsal ste ze Kvaerno ma spotrebu o cca 20l nizsi oproti 150hp na den. Připusťme ze  jste teda s velkou lodi i byl na šelfu v špatnem počasi se 41 l benzinu jednou a nic jste tam nechytil, kolikrat ste tam byl po zbytek pobytu s kvaernem a 20l benzinu na den? Když jsou me vypočty špatne opravte mne. Děkuji za odpověď.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...