Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #287742
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Ahoj všem ! Včera večer jsme konečně dorazili na Loppu !!!! Cesta proběhla v pořádku, akorát déšť nás doprovázel od Německa až do Oksfjordu 😀 Nicméně zde aktuálně vládne 15m/s a na moře se podíváme až v úterý . Kluci z vedlejšího baráku se šli podívat na místní jezero tak uvidíme s čím se vrátí . Jdu připravovat rybařinu a zatím sem dám pár fotek z cesty .

    #287745
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj.

    #287782
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Něco z cesty …bohužel fotek moc nemám jelikož bylo vážně ošklivo

    #287788
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Cestou jsme také sbírali houby a lesní plody, kterých tu roste nespočet .

    #287878
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Dnes se na jezeru nad vesnicí podařilo chytnout pár pstruhů. Rotační třpytka je nenechala chladnými i v silném větru, který tu panuje . Zítra se snad konečně podíváme na moře a pojedeme pozdravit místní placky 🙂

    #287880
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Pěkní potočáci, to musela být chuťovka.

    #288059
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Dnes nám Bergsfjordu opět foukala regulérní 10ka vítr a jelikož chlapy se nemohli dočkat na vodu, rozhodli jsme že vyjedem oblíhdnout situaci ven . K našemu překvapení Yrko trochu přehnalo a dostat se na úroveň šelfu nebyl problem . Zkoušeli se Halibuti jak na gumové nástrahy tak na mrtvou rybu a výsledek byla bedna tresek okolo 80-90cm, ale na fotku vážně ještě nejsou 😀 . Všude přítomní mníkovci trestali naše gumy a ke konci dne se nám podařila jedna placička na modrou Atoku . Problém proč dnes halíci nebyli tak aktivní byl ten, že drift přesahoval i 3km za hodinu a to opravdu neni to pravé ořechové . Ve spolupráci se silným větrem, který v odpoledních hodinách opět nabral na síle  byly podmínky pro lov značně horší a zítra se to má konečně snad uklidnit a budeme se moct věnovat halíkům naplno .

    #288098
    ZDENOR
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Zdar Kikine byl jsi dneska na rybách nebo jsi se flákal na břehu dej vědět co úlovky čus  Zdenek.

    #288129
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Zdar Norci na Loppě nám včera opět foukalo od pevniny což není úplně ono a silný drift nám dost stěžuje samotný rybolov . Nicměně krom pár tresek obecných cca 80-90cm se nám povedl včera halíček 16kg . Jestli s velikostí takto půjdeme každý výjezd nahoru, tak příští týden bude zajímavý 😀 😀 😀 Ryba si zobla modrou Atoku na 20m hloubce na písku, kde se výrazně střídají proudy a těmto týpkům to velmi vyhovuje . Včera jsme propásli ještě jeden záběr, ale to se vše napraví . Dostat se na volné moře a šelf je zatím nemožné díky velkým vlnám a větru . Takže držte palce a sledujte dál …Kiki

    #288134
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Když už jsem odpovídal na ty okouníky tak si říkám, že vás pozdravím když už jsem se přihlásil. Máte to pravé podzimní počasí a jak jsem koukal na větrnou mapu tak to do soboty lepší nebude. Fouká to severovýchod a v sobotu se to změní na jižní. Taky to dost zeslábne, Nyní na šelfu, podle mapy funí tak 20m/s.  Za Soroyou to je ještě o deset lepší. Přeji pevné nervy a nějaký ten rekord zatím největší rybu chytli na Sandlendu. Přece jim to letos nenecháte!

    Pro ty co se zajímají z čeho věštím ten vítr tak je to z námořní a letecké povětrnostní předpovědi.

    #288146
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Hynku nauč Kikibuta chytat😜 Porad vidim  jen tebe s rybou😜😜

    #288155
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Ahoj Pavle, díky za větrné info, pokusíme se chytit něco pořádnýho, máme na to ještě tři týdny.

    Honzo,  Kiki dneska chytil pěknýho halíka, zahvíli to sem vloží.

    #288191
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Kiki tož nám ukaž toho halíka. Nenapínej nás.

    #288193
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Včera se nám nachvíli po obědě ukázalo sluníčko a tak nám nezbývalo nic jiného než vyrazit s lidma na moře . Úkol zněl jasně …chytit halibuta a tak jsme se vydali na písčité planiny z levé strany Sildy . Pár několika kilometrových driftů přineslo pouze pár tresek a nedělo se nic. zvláštního . V tom jsme se dostali na 35m a na svém prutu v držáku jsem uviděl ne něják výrazný podrb . Za 5 vteřin se Daiwa ohla na max a naviják řinčel na celou loď. Po 15min na nás vykoukl krásný halík, který opravdu udělal radost . Co mě těší víc je to, že byl chycen na nový systém od Savagegearu a musim říct, že funguje bezvadně . 270cm dlouhý návazec s circlehookem, olovem(500g) doplněný fluo korálky a velkou rotační třpitkou je super volba pro lov na mrtvou rybu . Ryba je bezvadně seknutá a nemá šanci z circlehooku upláchnout . Vřele doporučuji všem !!!

    #288299
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Zdar Norci ! Dnešní ráno vypadalo úplně obyčejně s kapou deště a moc se nikomu na moře nechtělo . K tomu jsem ještě trochu zaspal a říkal jsem si, že dnešek moc úspěšný nebude. Nicméně jsme vyjeli na naše oblíbené halibutí místo a začali se dít věci . Halibuti dnes byli velmi při chuti a naše montáže s kelery (cca 15-30cm) byly atakovány skoro při každém driftu přes písčité plotny a co se týče hloubky tak ryby se drží  na cca 20-40m hloubky . Gumové nástrahy dnes vůbec nefungovali a co si budeme říkat keler je zkrátka přirozená potrava . K tomu se povedla nějaká ta metrová treska a kluci vedle chytli malou kočičku a dvě makrely . Celkem se chytlo dost halibutů  a už to byly krásné vysoké ryby, na kterých je vidět že žerou na přicházející zimu . Největší se dnes povedl mě a kamrád Jirka jich chytil 5 a šlo mu to bravurně. Upřímně měl jsem obrovskou radost, když jsem mohl vidět čirou radost lovce jenž tahá halíka za halíkem . Zítra jedeme opět na halíky a jelikož bude skoro nulový vítr, tak se pojedeme podívat na Loppa reef na okouny. Kiki

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(114)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...