Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #276875
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Kiki konecne zachytal. Nemaji net tak to vkladam ja. Jinak dnes pry ryby braly na nahoz.

    #276877
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    To Honzák:Nedá  my to,ale musím si rýpnout.Honzáku net v mob.má u nás i uklízečka.To neznamená, že ho má každej,ale Kiki má všechno a je připravenej na vše.Stačí třeba jenom napsat,že tresky nad 45kg.se zatím nekonají.—–Ale to víš,že se těším,až jsem dá nějakou kládu.Já jenom, aby řeč nestála a Kiki my to při nejbližší příležitosti mohl vrátit.–Jinak zdravím Pražáky.

    #276878
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    To Honzák:Nedá my to,ale musím si rýpnout.Honzáku net v mob.má u nás i uklízečka.To neznamená, že ho má každej,ale Kiki má všechno a je připravenej na vše.Stačí třeba jenom napsat,že tresky nad 45kg.se zatím nekonají.—–Ale to víš,že se těším,až jsem dá nějakou kládu.Já jenom, aby řeč nestála a Kiki my to při nejbližší příležitosti mohl vrátit.–Jinak zdravím Pražáky.

    ja data v zahranici taky nemam. Pouzivam jen wifi😜😜

    Tresky maji pry zatim nej 28 kg

    #276891
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Ahoj všichni. Omlouvám se , že jsem nic nepřidal ,ale bohužel internet byl trochu problém . Nicméně hned vše napravím 🙂

    Abych začal u cesty , z které jsem měl největší obavu co se týče sněhu atd. tak musím říct , že jsme měli opravdu štěstí a počasí bylo nádherné . Celou cestu až do cíle . Jediný zádrhel přišel v Kautokeinu na celnici , kde nás čekalo 3h vysvětlování,vykládání a vyjednávání . První tři dny jsme měli naprosto neskutečné počasí a tím myslím skoro bezvětrno, sluníčko a vypadalo to spíš na konec května než začátek března . Abych se dostal k rybám …První výjezd mě upřímně dost překvapil , jelikož jsem projel celý šelf ze strany Sildy a tresky nebyly nikde ! Celou dobu jsem čekal až se oranžově rozsvítí echolot ,ale nikde ani mřenka . Sem tam se spletla nějaká ta malá brosma a nic víc. Co mě velmi překvapilo bylo zjištění , že se zde zdržují velká hejna malých kelerů a smáčků . Nicméně na přední straně Sildy jsme si hezky zachytali kočky a povedl se i nějaký halíček . Koček je tu opravdu spousta a atakují vše co jim hodíte do vody a halíci jsou taky celkem aktivní , ale léto je léto . Zatím máme asi 3-4 kusy okolo metru a největší něco přes metr . Skreiové zkrátka na stranu Loppy nepřijeli a upřímně mě chytala pár dnů schýza , že jsou opravdu jen u Soroye a nikde dál 😀 Všechna známá a v ostatních měsících úspěšná místa byla totální propadák a ryby nikde . Včera se na nás konečně usmálo štěstí a ryby jsme našli na hranách šelfu před Sildou . Tresky sice ještě nejsou v takových obrovských hejnech jako by měli být a musí se dost hledat , ale už se ohýbají i 4 pruty najednou. Co se týče hloubek , kde se ryby drží tak to začíná od 50m a dál se drží v sloupci . Na hloubkách cca 200m se ryby drží v celém vodním sloupci a velmi silně atakují vše co jim přijde do cesty . Opět se mi potvrdila věc , že guma funguje skvělě a savage,roybaity,stormy atd. dostávali za uši . Nejlepší nástraha vzhledem i k silnému driftu , který byl je roybait 600g ( na barvě nezáleží ) s jedním jednohákem !!! Toto rigování funguje skvěle a tresky na tom super drží a následně je velmi jednoduché rybu vyháčkovat . Další úžasná nástraha je Eel od Roybatu , která mi přinesla halíka a několik velkých tresek . Ideální nástraha na těžkou vláčku a především do silného driftu , Sime okamžitě je sežeň 😀 !!! A asi nemusím ani psát o pilkru ….

    Tresek se včera přivezlo tak cca 700kg a ZATÍM největší jsou kusy přes 20kg ,ale ryb 15-18kg nespočet . Šichta ve filetárně stála za to . Všechny tresky jsou plné jiker a mlíčí a doslova zvrací kila malých smáčků a sleďů , takže fakta o tom , že treska na jaře nežere není pravda . Nezaměřují se na větší ryby jako kelery atd. ale právě jen mlsají tyto drobné rybky . 30kg treska zatím ještě vytažena nebyla , ale včera na prutě určitě byla, jelikož kolega měl tak tvrdý záběr a dlouhý boj , že buď to byl halík a nebo právě velká mamina .

    Dále si musím nasypat trochu popel na hlavu . Myslel jsem si , že naviják  Daiwa Saltyga je do Norska naprostou zbytečností a ztráta peněz . Mám ho tady sebou díky Honzákovi ve velikosti 4500H a hned jak přijedu tak vyhážu všechny ostatní navijáky a pořídím si jí taky . Nemám za potřebí tomu dělat nějakou reklamu , ale lepšího dělníka jsem v ruce upřímně  neměl !!!

    Jinak co se týče samotného Bergsfjordu tak tato část Loppy je nádherná a samotný kamp co se zde buduje bude naprosto super . Každý den nejsme na vodě , ale pracujeme na domech atd. Kiki udělal vodu ve filetárně a kluci si hrají se dřevem . Práce je tu až po krk 🙂

    Náhraju se m fotky z cetsty a samozřejmě ryb , tak se kochejte a držte nám palce , ať se nám ještě zadaří nějaká ta BIG FISH !!

    #276894
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    🙂

    #276898
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Tresky

    #276902
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Byl to masakr

    #276906
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Je tu nádherně

    #276915
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)
    #276919
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Další

    #276923
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)
    #276924
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Kiki krásný ryby…určitě přijde i ta “mamina”…..držím palce…..a posílej další reporty a fotky.

     

    #276925
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    moc pěkný Kiki, ať se vám všem daří, ona ta VELKÁ přijde

    #276931
    zok
    Účastník
    (542 odpovědí)

    Kiki konečně nějaké fotky a info. Pěkně to tam provnaďte  a za týden touhle dobou už budeme na cestě.

    #276959
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Kiki,moc pěkný .Máte tam nádherný počasí a ryby jsou taky super.Sice to trvalo,ale report.jak má být, super a vyčerpávající.Tak dnes očekáváme další a když se budeš snažit,tak ti bude odměnou pořádná jalovice.Kiki ,jak to, že  Sim má ty fotky velký a ty ,já a ostatní malý?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...