Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Zvolené téma obsahuje celkem 337 odpovědí. Do diskuze (50 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Kikibut Kikibut a poslední změna proběhla před 2 měsíců.

Prohlížíte 15 příspěvků - 16 z 30 (z 338 celkově)
  • Autor
    honzak honzak 
    Účastník
    (2384 odpovědí)
    byl(a) online před 3 dny

Kiki konecne zachytal. Nemaji net tak to vkladam ja. Jinak dnes pry ryby braly na nahoz.

Harty 
    Účastník
    (1092 odpovědí)
    byl(a) online před 28 dny

To Honzák:Nedá  my to,ale musím si rýpnout.Honzáku net v mob.má u nás i uklízečka.To neznamená, že ho má každej,ale Kiki má všechno a je připravenej na vše.Stačí třeba jenom napsat,že tresky nad 45kg.se zatím nekonají.—–Ale to víš,že se těším,až jsem dá nějakou kládu.Já jenom, aby řeč nestála a Kiki my to při nejbližší příležitosti mohl vrátit.–Jinak zdravím Pražáky.

honzak honzak 
    Účastník
    (2384 odpovědí)
    byl(a) online před 3 dny

To Honzák:Nedá my to,ale musím si rýpnout.Honzáku net v mob.má u nás i uklízečka.To neznamená, že ho má každej,ale Kiki má všechno a je připravenej na vše.Stačí třeba jenom napsat,že tresky nad 45kg.se zatím nekonají.—–Ale to víš,že se těším,až jsem dá nějakou kládu.Já jenom, aby řeč nestála a Kiki my to při nejbližší příležitosti mohl vrátit.–Jinak zdravím Pražáky.

ja data v zahranici taky nemam. Pouzivam jen wifi😜😜

Tresky maji pry zatim nej 28 kg

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)
    byl(a) online před 11 dny

Ahoj všichni. Omlouvám se , že jsem nic nepřidal ,ale bohužel internet byl trochu problém . Nicméně hned vše napravím 🙂

Abych začal u cesty , z které jsem měl největší obavu co se týče sněhu atd. tak musím říct , že jsme měli opravdu štěstí a počasí bylo nádherné . Celou cestu až do cíle . Jediný zádrhel přišel v Kautokeinu na celnici , kde nás čekalo 3h vysvětlování,vykládání a vyjednávání . První tři dny jsme měli naprosto neskutečné počasí a tím myslím skoro bezvětrno, sluníčko a vypadalo to spíš na konec května než začátek března . Abych se dostal k rybám …První výjezd mě upřímně dost překvapil , jelikož jsem projel celý šelf ze strany Sildy a tresky nebyly nikde ! Celou dobu jsem čekal až se oranžově rozsvítí echolot ,ale nikde ani mřenka . Sem tam se spletla nějaká ta malá brosma a nic víc. Co mě velmi překvapilo bylo zjištění , že se zde zdržují velká hejna malých kelerů a smáčků . Nicméně na přední straně Sildy jsme si hezky zachytali kočky a povedl se i nějaký halíček . Koček je tu opravdu spousta a atakují vše co jim hodíte do vody a halíci jsou taky celkem aktivní , ale léto je léto . Zatím máme asi 3-4 kusy okolo metru a největší něco přes metr . Skreiové zkrátka na stranu Loppy nepřijeli a upřímně mě chytala pár dnů schýza , že jsou opravdu jen u Soroye a nikde dál 😀 Všechna známá a v ostatních měsících úspěšná místa byla totální propadák a ryby nikde . Včera se na nás konečně usmálo štěstí a ryby jsme našli na hranách šelfu před Sildou . Tresky sice ještě nejsou v takových obrovských hejnech jako by měli být a musí se dost hledat , ale už se ohýbají i 4 pruty najednou. Co se týče hloubek , kde se ryby drží tak to začíná od 50m a dál se drží v sloupci . Na hloubkách cca 200m se ryby drží v celém vodním sloupci a velmi silně atakují vše co jim přijde do cesty . Opět se mi potvrdila věc , že guma funguje skvělě a savage,roybaity,stormy atd. dostávali za uši . Nejlepší nástraha vzhledem i k silnému driftu , který byl je roybait 600g ( na barvě nezáleží ) s jedním jednohákem !!! Toto rigování funguje skvěle a tresky na tom super drží a následně je velmi jednoduché rybu vyháčkovat . Další úžasná nástraha je Eel od Roybatu , která mi přinesla halíka a několik velkých tresek . Ideální nástraha na těžkou vláčku a především do silného driftu , Sime okamžitě je sežeň 😀 !!! A asi nemusím ani psát o pilkru ….

Tresek se včera přivezlo tak cca 700kg a ZATÍM největší jsou kusy přes 20kg ,ale ryb 15-18kg nespočet . Šichta ve filetárně stála za to . Všechny tresky jsou plné jiker a mlíčí a doslova zvrací kila malých smáčků a sleďů , takže fakta o tom , že treska na jaře nežere není pravda . Nezaměřují se na větší ryby jako kelery atd. ale právě jen mlsají tyto drobné rybky . 30kg treska zatím ještě vytažena nebyla , ale včera na prutě určitě byla, jelikož kolega měl tak tvrdý záběr a dlouhý boj , že buď to byl halík a nebo právě velká mamina .

Dále si musím nasypat trochu popel na hlavu . Myslel jsem si , že naviják  Daiwa Saltyga je do Norska naprostou zbytečností a ztráta peněz . Mám ho tady sebou díky Honzákovi ve velikosti 4500H a hned jak přijedu tak vyhážu všechny ostatní navijáky a pořídím si jí taky . Nemám za potřebí tomu dělat nějakou reklamu , ale lepšího dělníka jsem v ruce upřímně  neměl !!!

Jinak co se týče samotného Bergsfjordu tak tato část Loppy je nádherná a samotný kamp co se zde buduje bude naprosto super . Každý den nejsme na vodě , ale pracujeme na domech atd. Kiki udělal vodu ve filetárně a kluci si hrají se dřevem . Práce je tu až po krk 🙂

Náhraju se m fotky z cetsty a samozřejmě ryb , tak se kochejte a držte nám palce , ať se nám ještě zadaří nějaká ta BIG FISH !!

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)

🙂

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)

Tresky

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)

Byl to masakr

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)

Je tu nádherně

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)
    Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)

Další

Kikibut Kikibut 
    Účastník
    (1821 odpovědí)
    mara45 mara45 
    Účastník
    (2635 odpovědí)
    byl(a) online před 22 dny

Kiki krásný ryby…určitě přijde i ta „mamina“…..držím palce…..a posílej další reporty a fotky.

bulik bulik 
    Účastník
    (332 odpovědí)
    byl(a) online před 1 den

moc pěkný Kiki, ať se vám všem daří, ona ta VELKÁ přijde

zok 
    Účastník
    (497 odpovědí)
    byl(a) online před 1 měsíc

Kiki konečně nějaké fotky a info. Pěkně to tam provnaďte  a za týden touhle dobou už budeme na cestě.

Harty 
    Účastník
    (1092 odpovědí)
    byl(a) online před 28 dny

Kiki,moc pěkný .Máte tam nádherný počasí a ryby jsou taky super.Sice to trvalo,ale report.jak má být, super a vyčerpávající.Tak dnes očekáváme další a když se budeš snažit,tak ti bude odměnou pořádná jalovice.Kiki ,jak to, že  Sim má ty fotky velký a ty ,já a ostatní malý?

Prohlížíte 15 příspěvků - 16 z 30 (z 338 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Havoya

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar Listopad 2017

Soroya » Září 2017

Soroya » Červen 2017

Anketa