Nápověda Naše další projekty:

Úvod Diskuze Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Toto téma obsahuje 235 odpovědí, má 40 diskutujících a bylo naposledy aktualizováno uživatelem  Piva před 2 dny, 9 hodinami.

Zobrazeno 15 příspěvků - 211 až 225 (z celkových 236)
  • Autor
     cheban 
    Diskutující
    (24 odpovědí)
    byl(a) online před 20 dny

„Ch yť si svého halíka“

Konečně se to podařilo, a svého halíka jsem si chytil. V předchozích  15  cestách do Norska se mi podařilo chytit pouze jednoho halíka náhodně  na Averoy. Ale to co jsem  viděl tady překonalo moje očekávání. A pokud Hynek ví kam na ně vyrazit je to pak skutečně paráda.Více než 20 halíků včetně mnžství koček  v naší lodi bylo ukázkou že tu opravdu jsou. Ostatně to ukazují i fotografie z této lokality.

Jinak Hynku dík za bezva dovolenou. Rybářské zážitky  vynahradí i ti hodně dlouhou cestu a opravdu stojí za to.

Vřele doporučuji.

Ing. Petr Novák

Kikibut Kikibut 
    Diskutující
    (1792 odpovědí)
    byl(a) online před 9 dny

Po hodně dlouhé době jsem se taky dostal k vláknu a jediné co k tomu napíšu je, že na Loppě a jejím okolí je obrovský počet ryb a velkých ! Akorát je to trochu i o hledání a nebát se dostat ven z fjordů . Sám jsem tam nachytal a viděl mnoho velkých ryb za tu dobu a nebavím se jenom o letošním jaru . Osobně se těším až se sem hned vrátím a to ještě tenhle rok možná jestli bude s kým jet . Ta lokalita vydala ne jeden ani dva rekordy, ale mnoho velkých pokladů a čas velkých halibutů letos jeste ani nezačal, takže hrdě můžu říct, že krásných úlovků  ještě bude dost na focení .

Marfius 
    Diskutující
    (18 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

Tak dneska jeden z poslednichdnu pred odjezdem , pocasi vyslo uplne super tak nejdriv malej vejlet po fjordech a neskutecny rodeo , dva halici kolem 8 kg a dva kolem 15 kg dalsi dva behem boje vyhrali to vse behem 1 hodiny , pak se jelo na morea zde na vlacak a 80g pilkr cca 10 keleru vse kolem metru, takze dnes bude hostina jo a ryby tady nejsou :)) jezdete radeji jinam

Rustara 
    Diskutující
    (22 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

Tak nějak postrádám report od Davida, kterého ještě před odjezdem lehce znervóznil můj článek. Tak doufám, že brzy oznámí, že vše dopadlo dobře a obavy byly zbytečné. Svědčí o tom i dosavadní zprávy, že je  tam opravdu „rybí ráj“.

Rustara 
    Diskutující
    (22 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

To Jegrhanz: Když už jsem sem zase zabrousil, tak jsem na něco narazil v Tvém posledním obšírném hodnocení názorů zúčastněných. Jsi také dobrý spisovatel:-) (viz poslední Tvůj článek!!!) a nad věcmi přemýšlíš, což je dobře. Pokud si můj článek tedy přečteš třeba popáté, tak zjistíš, že to vůbec není o jakési neutralitě k Loppě nebo o jakési další nepřehledné skepsi. Loppa je „komunne“ (Steinar Halvorsen je zde mimochodem starostou) a tedy dost velká na to, aby se zde ryby našly i pokud zrovna „nemají své dny“. Takže co se týče lokality a ryb je snad z článku jasné, že z mého pohledu to je a i do budoucna to  „rybí ráj“ pro mě bude. Ale o tom, že už nepojedu do Sandland jsem celkem přesvědčený , protože se zde podle  mě to, co onen „rybí ráj“ dřív dokreslovalo téměř k dokonalosti, zkrátka dost změnilo a rok 2016 mi to jen potvrdil. Ale, že bych nezajel třeba do Sor Tverfjordu, Bergsfjordu, atd., určitě nevylučuji. A úplně jinou otázkou ještě je i to, co zde způsobí další podnikatelské aktivity, o kterých se mluví a další příliv rybářů všech národností…

Ota 
    Diskutující
    (244 odpovědí)
    byl(a) online před 10 hodiny

Ahoj.Posílám jen krátké in-fo za tento týden z Loppy bez nějakého podrobného rozebrání. Partička Čechů ubytovaná u Brity za tento týden přes 20ks halibutů do cca 140 cm. Plus několik dalších ze Sandlandu a zatím nej 46kg viz dnešní foto(kamarád Eda, Blue house Sandland). K těm tématům jak se tady rozebíral jestli tady ryby jsou a nebo nejsou tak pouze subjektivně za mě: Určitě je to celkově maličko horší než před cca pěti a více lety kdy nešel prohodit sloupec a nachytal i ten kdo není rybář. Ale to by zase nás rybáře asi nebavilo že ? (-: . Ryby tady jsou všechny a při troše trpělivosti a troše přemýšlivosti kdy, kde a jak na ně možností obrovské….. Letos nej halík 207cm 116kg…(Sandland)  Po pár týdnů budu dál informovat.. Ota

David David 
    Diskutující
    (211 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

Dobrý den všem, tak jsme se vrátili po 14 dnech ze Sandlandu . Cesta opravdu krutá vzhledem ke vzdálenosti , zatím jen krátký report .

Po příjezdu a kontrole mola a lodí jsme zůstali ohromeni kostrou halibuta ve filetárně , masakr , 207 cm 116 kg , kterou nám tady zanechal finský rybář . Nic lepšího jsme si nemohli přát a říkali si to je to co jsme hledali . Jelikož jsme lodi měli po zkušenostech až od druhého dne , vzhledem k finanční náročnosti na jednu loď v Sandlandu (cca 1600NOK za den) to je lepší řešení máme čas se připravit na rybolov. Druhý den pokračovalo naše rozčarování masakr dvě plné bedny již vyfiletovaných  kohlerů přes 110 cm a bonus nahoře okouník jako malé vietnamské prase odhad tak 60 cm . Počasí nám přálo tak hurá na ně . První den byl pro nás vždy zklamání, ale tentokrát to nebyla vyjímečně pravda ve 4 jsme dovezli 2 bedny ryb , všechny ryby pod 60 cm a všechny brosny jsme pouštěli takže supr.  Musím tady napsat, že jsme měli štěstí na počasí, za 8  dnů rybolovu jsme pouze 3 dny nemohli vyjet na šelf , ketré jsme ztrávili chytáním ve fjordu a zkoušením nějakých trofejních halibutů. Což se nám nepodařilo, co stačilo na halibuty jinde bylo tady bohužel málo. Krátké shrnutí po diskusi s Němci Brity a  Finy co jsme tam potkali , tak zřejmě posledních pár let tady ve fjordu je opravdu potřeba projevit nějaké to rybářské umění se štěstím , aby byl člověk s rybolovem spokojen. Z druhé strany musím konstatovat, že takové množství kapitálních tresek se nám za celou dobu rybaření nepodařilo chytit. Tresky 120 + není vůbec problém chytit i pro naše nováčky , což v jiných lokalitách se nám podařilo  zřídka , limit jsme měli splněn již v polovině pobytu , dokonce se podařilo chytit cca 5-6 halíků , sice žáden kapitální ale 125 +- , což beru jako úspěch. Bohužel je letošní sezona hodně posunutá , a s počasím dost poblázněná , sněhu tady leží ještě hromady , dle Steinara v červnu byl sníh ještě v údolí.

K otázkám co určitě všichni máte :

ryby jsou tady kapitální ale musíte vyjet na šelf, nebo mít štěstí na halíky v okolí přístavu, což pro nás nebylo nic nového , to jezdíme pokaždé na otevřené moře .

Komáři kupodivu jsou tady taky , ale jen když vyleze slunce hodně vysoko a je hodně teplo, zažili jsme tady invazi poslední den .

Nákladově musíte počítat s vyšším nákladem na benzín, i když je sandland položen opravdu luxusně , tak 25 km to je pořád na šelf, což dělá cca 40 l benzínu na výlet , ale je tam člověk za 30 minut , luxusnější lodě jsme v životě neměli .

Co je nevýhodou je absence salátovek ve fjordu , kde si člověk zachytal jen tak chyť a pusť na malou gumu na 10 m když je špatné počasí.

Jelikož neznám situaci jaká tady byla nemůžu hodnotit stav před a po, pouze konstatuji co jsme zažili , ryby tady jsou ,  komáři taky . Halík rekordní se nám nepodařil(lepší  je asi použít ryobajta než mrtvého kelera )

Fotky ještě nějaké dodám .

Mějte se

D

Ota 
    Diskutující
    (244 odpovědí)

Já dodám  ještě jedno zajímavé info: Za celý týden tady nebyly žádní ptáci, racci a prostě nic  a  v žaludkách tresek byly jen kraby, hvězdive a kamení… tak proto nebyly ve fjordu. Nicméně chlapy co byly na šelfu tak hlásily konečně včera hejna ptáků a narvané žaludky rybkamy. Takže ta drobot sem ty ryby natáhne.  Jinak souhlasím s Davidem, viz víše. A i to počasí je posunuté, protože v tuhle dobu už tady rostli sem tam houby a nějaká ta moruše se našla a zatím je tady začátek jara. Já osobně jsem byl na rybách za celý týden pouze dvakrát. (Já, moje paní, a tři děti 7, 5 a necelé dva roky) tak si to asi umíte představit to představení na lodi… (-: )  A přseto už mám limit splněn a bedny naplněný.

Rustara 
    Diskutující
    (22 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

Oto, kde jste chytali? Předpokládám, že jste s dětmi moc daleko nejeli.

Ota 
    Diskutující
    (244 odpovědí)

No tedka nevím jak ti mám odpovědět, abych se nedostal do křížku z  Barnevernem.

Ota 
    Diskutující
    (244 odpovědí)

Srašně daleko a při tom biju děti….(-:

David David 
    Diskutující
    (211 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

2 ota , nevěřím, jak jsem viděl ty dva klučiny co hltají každé naše slovo co jsme se bavili , tak ti budou stát jako první při výjezdu na moře a určitě je bude člověk tahat heverem aby je dostal zpět :-). Přeju krásný zbytek pobytu  a ať se podaří nějaký ten halík . Jinak v přístavu pod loděma jsme pozorovali Halíky do 1 m , ale potvory ať jsme jim házeli pod nos vše co jsme měli tak nic :-(.

Rustara 
    Diskutující
    (22 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

Škoda každé rány….oni už na to ale nepřijdou:-)

Ota 
    Diskutující
    (244 odpovědí)

Pár fotek

Ota 
    Diskutující
    (244 odpovědí)

Pár fotek

Zobrazeno 15 příspěvků - 211 až 225 (z celkových 236)

Abyste mohl(a) odpovědět na toto téma, musíte být přihlášen(a).

Úvod Diskuze Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Soroya

soroya

Seter Brygge

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Havoya

havoya

Maledivy

8