Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #283528
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    to David:

    Nemohu sloužit. Koukal jsem se na jejich stranku ale o povleceni ani zminka.

    #283529
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    To já taky koukal ,  dokonce sem jim volal ,  ale nikdo to nebere , zkusím znovu,

    #283530
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    tak jsem se ji dovolal , jo povlečení i ručníky jsou

    #283534
    Rustara
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Už jsem si řekl (podruhé), že když jsem svým čtyřdílným článkem o Loppě řekl k této lokalitě dost a dost, tak vstupovat do této diskuze už nemusím. Nicméně,… Z této diskuze o nádherné lokalitě, která stojí opravdu za objektivní a třeba i víc odbornou diskuzi, se bohužel stal “pel mel” subjektivních názorů a  invektiv, včetně osobní korespondence typu SZ. A tak mě opakovaně napadlo, zdali někdo vůbec ví co zde k danému tématu napíše nebo chce napsat a že existují i určitá pravidla psaní do diskuze. Asi ne, ale podle mého názoru nejen diskuze o tomto “rybím ráji”, ale i o dalších tématech stojí za víc objektivity, respektování jiných názorů a potlačení emocí. Např. konstatování, že ho zde někdo s..e, tady podle mě opravdu nemá mít místo.

     

    #283559
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Toto vlakno ma nazev Loppa Bergsfjord a myslim ze zakladateli ani jinym nevadi ze jsou tam spravy i ze Sandlandu a Sor-Tverrfjordu. Přivital bych taky Nůvsvag. Vlakno neni jenom o tom hodnotit lokalitu jestli je špatna nebo dobra. Autorovi članku Druha tvař rybiho raje 1-4 nikdo nebere ani nevyvraci jeho nazor a skušenosti. Asi mylně očekaval že všichni budou přitakavat jeho objektivitě a taky objektivitě jinych se stejnym nazorem. Bohužel nestalo se a z jeho pohledu nastoupil pel-mel nazoru subjektivnich, přestože podloženych fotografiemi ulovenych malych ryb. Beru. Nechci se hadat. Nebylo vhodne řešit veřejně ručniky a povlečeni v Sandlandu. No když jednou do Sandlandu pojedu budu vědet že tam jsou. Tak jak jsem se v diskuzi RN dozvěděl jake lodě a motory jsou použivane v Mexickem zalivu, jakym vzorcem vypočitat spotřebu lodě, jestli je podvodni kamera blbost nebo ne … Každej si veme z diskuze co chce. No taky ma pravo vyjadrit svuj nazor a ten kdo to čte může soudit. Taky jsem byl v lokalitě par krat za sebou kde jsem neda se řict že nenachytal ale bylo to horší. Šel jsem pak jinam a nepsal jsem o tom že tam ryby nejsou, nebo že to jde posledni lėta z kopce… Ani jsem nikomu antidepresiva nedoporučoval. Jiní tam nachytali, jednou vīc, jednou míň ale jsou spokojeni a jezdi tam možna dodnes. Taky jsem to nenapsal z důvodu, že spousta lidí to tam mělo zaplaceno a těšilo se na to celej rok a nepřipadalo mi to fér. Když se rozhodnou sami na zaklade vlastni skušenosti jet jinam, že tam nic nenī nebo nenachytali… jejich vůle. Tak jako se p. Moner usnesl pro Dyrsfjord. Myslim že ani ja, Rustara, Hynek, Moner… nejsme kompetentnī vyjadřovat se veřejně k stavu rybī populace kdekoli v Norsku na zakladě toho jestli někdo nachytal, nebo že na sonaru ryby nebyli, nebo je nebylo vidět kamerou. K tomu jsou tady ichtyologove a mořske instituty. Těšim se když na strankach RN vidim na fotkach spokojene rybaře se svyma rybama. Někdo je šťastny s treskou 80cm a nekomu je treska 140 nebo halibut 150 mala ryba. Tešim se a je jedno jestli byla ryba chycena na Loppě, Soroy, Bakkan, Aure, Loktě… Je mi to jedno. Mne jo. No zda se mi jako by někomu vadilo když se chytnou ryby na Loppě a nepotvrdi jse tak obsah nejakeho članku nebo přizpĕvku v diskuzi. Proč? Můžu se jenom domnivat…

     

     

    #283560
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    @Rustara

    Teď jsem dočetl všechny 4 díly tvé Druhé tváře ráje a s tím to co píšeš se nejspíš nijak extra v ničem nerozcházíš většinou z nás co dlouho jezdíme Finmark. Na to jak na ryby jste přišli i v roce 2016 – jen vám pak na ně zbylo málo času. Spíš jste měli první 2 výpravy mimořádnou kliku. Jestli příště Soroya nebo úplně jinam – chlapi … stejně se nakonec i vy dostanete do stavu , kdy si budete muset i tu loď umět opravit sami a ryby všude následují potravu atd. Proberem to v únoru ve sklípku, ne? Negativní zkušenosti před dovolenou nikdo číst nechce … Přeju vám letos větší štěstíčko.

    M.

     

    #283576
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Tak vecerni lov byl naprosto luxusni , pocasi super a ryb jako maku , akorat ty prace potom ale Luxus , akorat me s..re ze sem prisel o dva mega kelery ale dvakrat ohnuty hacek nasere

    #283577
    Rustara
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Miloši a právě o tom to je, tedy i o porovnání a posouzení názorů, věcné diskuzi a o probrání “co, kde, jak” a třeba i PROČ?? a co udělat, když je nejhůř. Tím ale samozřejmě myslím pouze a jen výskyt, pohyb a aktivitu ryb, protože na našich výpravách může nastat tolik jiných průserů, že “ryby” a třeba i “problém” s nachytáním limitu jsou asi to poslední, co nám pobyt v té nádheře může totálně znepříjemnit a zkomplikovat. Můj článek se rodil daleko dřív než se rozproudila tato diskuze. Byla to tedy dost velká náhoda a spíš jsem čekal,  že se něco z tohoto vlákna přesune i tam. Takže nikoliv z obdivu k autorovi co napsal a jaký je spisovatel, jsem si spíš myslel, že se něco a hlavně to pozitivní pro pobyt v této lokalitě,”rybím ráji”,  v diskuzi u článku objeví. Psal jsem to samozřejmě s jiným úmyslem a v článku, který měl být pouze o roku 2016 a o tom co může nastat, když se jede takřka “na tutovku”. To, že jsem se rozepsal i o minulých pobytech jsem viděl jako logické srovnání i minulých pobytů, které se zkrátka abnormálně vydařily. Článek je ale také o tom, co třeba může v našich partičkách nastávat, o někdy bohužel skoro nekonečném hledání ryb a i o tom, že i v Sandland Brygge je to už taky trochu jinak, stejně jako na celé Loppě. Trochu se to zkrátka trochu všechno změnilo, ale je to život a je to možná i na nějaký další článek….. Otázkou je hlavně to, co je pozitivní a co negativní a jak to můžeme sami ovlivnit. Vůbec jsem ale netušil, že přečtení článku může pro někoho znamenat subjektivní pocit nebo i depku, kamže to vlastně jede, když “je to tam snad na dně”.

    Ruda

     

    #283594
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Marfius: tak tomuhle rozumím.Myslím tím tu kořalku a doutník. Po takém lovu musí obojí chutnat!

    Nádhera.Že by se do fjordu navrátily ryby? Kdepak,spíše se navrátili rybáři! Gratulace veliká a zároveň závist.

    Chystal jsem se na ryby,ale tak nějak mě to pustilo…(-:

    #283603
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    To Marfius:

    Pán je asi gurmán. Na zdraví… Hezký ryby a fotky

    #283605
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Dnes jen tak ve fjordu , hledal sem vodni ptaky a chytal u nich , za 2 hodky 3 x halik a 5 x treska takze super

    #283631
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Nikdy jsem ani v nejmenším nepochyboval o tom,jestli ryby ve fjordech okolo Sildy,potažmo v celém Finmarku jsou,nebo nejsou.Snové úspěchy Hynka Šimečka a další  aktuální úspěšný rybolov  Marfiuse, to znova a znova dokazují. Ale nejen jejich úspěchy doložené fotkami,ale všechny příspěvky od úplného začátku vlákna,musí přesvědčit i toho nejzatvrzelejšího skeptika.V podstatě je v opozici samotný Moner a pouze od dvou jiných diskutujících vyšlo hodnocení tak nějak neutrálně.Kara 111 hned na začátku svého příspěvku zmínil svůj  nestranný pohled a Rustarův čtyřdílný článek vyzněl,alespoň pro mě, též neutrálně. Jeho zkušenosti jsou sice dobře popsané,ale poněkud nepřehledně a nedokázel jsem z něj bohužel ani po několikaterém přečtení vydedukovat to, jestli je s rybařením na Loppě spokojený,nebo nikoliv.Jednoznačně z něj ale vyplynulo,že je zapáleným rybářem,milovníkem Norska a dokonce jej i nadále ve svých příspěvcích nazývá “rybím rájem”.Zdá se tedy, že i přes některé výhrady patří  spíše mezi ty spokojené.Ale i Moner má právo vyjádřit se a přesto,že zde stojí názorově  zcela osamocen,může být jeho příspěvek, ať je jakkoliv zavádějící, určitým přínosem.Přínosem v tom slova smyslu,že adepty mořského rybolovu vrátí tam kam patří.Tedy nohama na zem.Jeho zkušenost může působit jako určité memento a je důkazem toho,že i ve výborných a na ryby bohatých lokalitách se nemusí za jistých podmínek všem dařit podle jejich plánů a představ.Projevil svojí nespokojenost sice mylným názorem že ryby v celé oblasti mizí,ale fakt,že nenachytal, může jiné připravit na zklamání z vynaložených prostředků a zpackané dovolené a v tomto smyslu je tedy pozitivní.

    Ale proč se tedy nemusí nachytat ryby ani Loppě?Jenom pro představu.Oba fjordy od Sildy vpravo,vlevo,včetně Langfjordu,měří přibližně 115 km. čtverečních a ryby mohou být kdekoliv.Nyní si představte vaší lodičku a krátkou  týdenní dovolenou,včetně přestávek na spaní,odpočinek a jídlo.Pomineme li migrující rybí hejna která do fjordů následují potravu, tak je i místních,tedy endemických ryb, ve fjordu pro uspokojení našeho koníčka včetně  nachytání limitu dostatečné množství.Když tedy přihlédnu ke kratičké dovolené,výše popsané lidské potřeby,neznalost, nebo špatnou volbu rybolovných technik,zohledním obrovskou plochu moře,častou nepřízeň počasí a nevzpytatelné chování ryb,bude především toto hlavním důvodem případného neůspěchu, včetně neúspěchu Monera.Nikoliv nedostatek ryb.Představa, že stačí nahodit kamkoliv a na co koliv je mylná.Moře nejsou sádky a ryby nejsou úplně všude.Častokrát trávím na moři i 16 hodin denně a mojí největší zálibou při přejíždění k od sítě k síti, je sledovat život pod hladinou pomocí sonaru.Někdy není po dlouhou dobu pod lodí ani šupina a jiný den, na stejném místě je ryb tolik,že by pilkr nepropadl.Takže svojí roli hraje i štěstí,nebo smůla.Bohudík je norské moře tak bohaté,že většina rybářů odjíždí z dovolené spokojená a to každou návštěvu po celá léta. Ale jak už jsem jednou napsal,pocit uspokojení je idividuální a každý od dokonale strávené rybářské dovolené očekává něco jiného a má jiný metr. Co pro jednoho znamá spokojenost, může být jinému zklamání. Diskuze na toto téma mohou být nekonečné…..

    Osobně je mi úplně jedno co,kde,jak,kdo a kolik nachytá.Pouze mi na příspěvku Monera vadilo to,že je nekompetentní,zavádějící, nedomyšlený a svým způspbem i bezohledný.Proč nedomyšlený a bezohledný částečně popsal Orfo.Já jen doplním,že jeho subjektivní laický názor mohl poškodit i lidi,kteří v dané lokalitě podnikají. Věřím že tohle zrovna úmysl nebyl,ale jeho výroky byly v tomto směru opravdu nebezpečné.Dobré služby a dobrá pověst se buduje léta a přináší spoustu úsilí.Zkazit se může,byť neůmyslně,jediným špatným úsudkem….

    #283639
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Hezky napsane , jelikoz mame limit za 3 dny splneny , budu uz jen filmovat krajinu , porizovat dronem videa a chytat na jemne proutky , takze dovolena jak se patri , lovu zdar

    #283641
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Jen mala fotecka jak to vypada kdyz chlapi delaji veceri 🙂

    #283668
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Jegrhanz perfektně napsané. Děkuji všem co přispěli do diskuze.

    Celé mi to přišlo jako cílená kampaň proti této lokalitě a neprobíhalo to poze tady na diskuzi, takže až vám bude zase nějaký rádo by odborník na mořský rybolov tvrdit, že na Loppě nejsou ryby, tak ho neposlouchejte, ať už v tom byl úmysl nebo ne tak mě to stálo nějaký ten zrušený pobyt a celé to udělalo velice špatnou reklamu.

    Martine moc pěkné úlovky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...