Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Konstruktivní kritika CK a CA

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vlastina a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #290798
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Toto téma se mísí v mnoha článcích, proto je snaha o sjednocení.

    V zájezdu 40 rybářů různých povah, se vždy najde někdo, kdo má nějaké ” mouchy “. S cestovkou jsem jel 2x. Poprvé v r. 2009 na Hitru s CK Rybářský sen Hynka Wohanky do osady Kvenver. Jel jsem sám a to moc nedoporučuji. Většinou jezdí parta na loď / Hynek měl lodě, kde se pohodlně chytalo v 5ti. A tady nastal první problém pro mě i delegáta, umístit mně do nějaké čtyřčlenné party. Protože to byl poslední termín a mnoho posádek jelo na vyhlášené závody, ty byly pochopitelně proti./ Kromě jiného jsem neměl el. mulťák /. Nakonec se usvolila parta z Benešova n.Ploučnicí, a bylo to fajn a za to jim díky.

    Co sebelepší cestovka neovlivní a ostatním to ” pokazí zájezd ” jsou v mnoha případech sami zákazníci. Parta ostravaků byla v autobuse zlitá cestou tam a hůře zpět. Těžko to v krátkosti vylíčit, snad jen slovy klasika: to je humus paní Millerová.

    Podruhé jsme jeli parta čtyř s CK Travel z Brna. Jeli jsme  čtyři, samostatné apartmá, jedna loď. Komunikace s ostatními je o něčem jiném a byly i “sedánky”. A nejslabším článkem z rybářského pohledu byl delegát. Tak si vyber!

    #290799
    Lumenit
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Musím souhlasit s vapnem, je to hlavně o lidech. Letos jsme byli poprvé s CK, protože se nám rozpadla parta a zbyli jsme jen dva. Vybrali jsme si Doškyho Fishing Travel Agency. Nechci tu dělat reklamu, ale co slíbili, to platilo. Komunikace s delegátem byla super. Luxusní byli i lodě s 60 HP motorem a kdo měl zájem, tak dostal podrobnou instruktáž k ovládání lodě, echolotu i souřadnice míst, kde lovit jaký druh ryby.  Delegát každý den aktualizoval předpověď počasí a doporučoval, kam ten den vyjet. Cestu narušovali jen 4 Brňáci, kteří lili, jako by měl být konec světa. Během cesty domů byli jediní oni opilci, kteří byli nespokojení. Dokázali udělat vrtuli i s ploutvičkou a ohnout hřídel motoru. Echolot jim nefungoval, protože tam měli divné barvy mělčin a když měli na obrazovce rybu a pustili do té hloubky nástrahu, tak jim ryba nikdy nezabrala (kupodivu :-)).

    #290800
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Naštěstí jsem tohohle byl ušetřen, ale byly roky, kdy si parta na 100% nesedla. O to víc jsem byl překvapen, když jsem se loni v březnu vydal s partou nadšenců na otvírání Veiholmenu. Prostě jsme se složili do auta a vyrazili. Možná právě to bylo to dobré, jelikož se většinou znali max dva. Ale autobus bych asi nedal, jelikož nás jezdilo max 8. Jinak Vápno, škoda že nebyl čas se poznat líp .

    #290808
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ja jezdím s detma na Bakkan a musim jen chválit. Majitel Ben je fakt borec a Dedo 145 je delegat na svem miste. Nezna slovo NE a co se tyce ryb tak je to fakt blazen cca 20 hodin denne na rybach, aby klienti nachytali a zbytek dne udrzuje lode a vse kolem kempu, aby bylo vse na 110%

    Deti i ja se tam rad vracim a mohu jen doporucit. Je to ale bez dopravy, ale za to si muzete vybrat ubytko jak je libo mam za to ze nejvetsi dum je pro 12 osob a nejmensi pro 3-4 osoby. Zatim cus Honzak

    #290830
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    I nejlepší CK není zárukou dobré dovolené v Norsku. Pokud nejede alespoň skupina lidí na ubytko a loď, tak rizika na špatnou dovolenou  jsou značná a nemůžete je ovlivnit ani vy. Nemůžu hovořit za sebe, protože tuto alternativu jsem nevyužil a určitě nevyužiji. Mám mnohé zprostředkované a co jeli jednotlivci, tak ve většině případů by na takovou  dovolenou zapomněli. Ale to není o CK a pokud selže i ta, tak je to katastrofa. Opravdu se vyplatí shánět a postavit partu. Divili by jste se, co lidí na sever kolem vás jezdí a vy o tom ani nevíte. Chce to ale hodně předem, minimálně rok. Rezervaci je nutno dělat rok před zadávaným termínem, ideálně zjara na příští léto. Problém může nastat s autem, které beru u Nakiho v brněnském Fordu. I zde platí rok předem. Trajekt stačí zhruba několik měsíců předem. Možná se to zdá složité, ale máte to ve svých rukách. Opravdu se to vyplatí. Jet s CK na sever je o pohodlnosti, ale to není dovolená u Jadranu!!  Jdou na mě mdloby, když si porovnám obě alternativy a měl bych jet s cestovkou. Možná někdo měl štěstí, že se mu taková dovolená vydařila, přeji mu jí, ale je to dosti velké štěstí, stejně tak jako chytnou halíka.

    #290901
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Podruhé jsme jeli parta čtyř s CK Travel z Brna. Jeli jsme  čtyři, samostatné apartmá, jedna loď. Komunikace s ostatními je o něčem jiném a byly i „sedánky“. A nejslabším článkem z rybářského pohledu byl delegát. Tak si vyber!

    Skvělý výběr pane vapno 1 !

    léta jsme s manželem jezdili autem a nyní, když je po těžké operaci a cesta by pro něj byla velmi náročná, chci sama  s CK, ale když Vás čtu nevím, nevím, aby mi do uší hulákali opilci a možná i vykopli z lodě :-))  plavat neumím a ani plovoucí oblek by mi k ničemu nebyl.

    Kdo mi tady poradí s kým, bez Norska nejde žít.Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Konstruktivní kritika CK a CA

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...