Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Klimatické zmeny a rybolov v Nórsku

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  meky a poslední změna proběhla před 2 měsíci, 1 týdnem.

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #317336
  stipko stipko 
  Účastník
  (851 odpovědí)
  byl(a) online před 19 hodiny

  Už niekoľko krát sme v diskusiách narazili na zmenu chovania rýb a možnú súvislosť so zmenami počasia. Že sa množstvo rýb v strednom Nórsku postupne znižuje, sledujeme už pár rokov. Je to stále horšie a tak riešime ako ďalej. Soroya je úžasná ale aj do stredného Nórska radi jazdíme. Predpokladám, že podobné skúseností maju viacerí z vás.

  Ako tento problém riešite?

  Chytáte  mimo fjordov, ďalej od brehu, v skoršom období…..

  Určite sa hodia všetky dobré rady, ako si zachytať.

   

   

  #317338
   Harty 
  Účastník
  (1195 odpovědí)
  byl(a) online před 1 měsíc

  Stipko , já to vidím podobně akorát si nemyslím, že by ryb ubylo. Například minulý rok jsme nachytaly tresek obecných přes metr tolik ,jako žádný rok před tím. Ale měnící se počasí ze dne na den na ryby určitě vliv má. To samé dlouhá zima a po tom hned tropický vedra.Ryby jsou na místech ,kde by jsme je dříve nelovily a na místech která byla top, tak ryby nejsou.           A jak to řeším? Nedržím se na jednom místě a klidně se nechávám unášet proudem i na místa ,kde by mě dříve ani nenapadlo nahodit. Často měníme nástrahy a to jak druhově, tak barevně. Také se nám hodně osvědčilo u vláčecích pilkříků ,místo trojháčků použít jednoháčky.

  • Odpověď byla upravena před 2 měsíci, 1 týdnem uživatelem  Harty.
  #317350
   Franta 
  Účastník
  (338 odpovědí)
  byl(a) online před 7 hodiny

  Harty, máme to úplně stejně. Jezdíme 10 let stejný flek ve středním norsku a každý rok je to jinak. Každý rok dominovala jiná ryba. Ale vždy nějaké byly a nikdy nebyl problém nachytat. Prostě když něco nejde, čeho bylo minulý rok hafo, tak se mění fleky, nástrahy, doba lovu až se ryba najde. To je to, co nás na tom baví.

  #317351
  stipko stipko 
  Účastník
  (851 odpovědí)
  byl(a) online před 19 hodiny

  Pred rokom sa nám stalo, že sme v júni prišli do fjordu, kde sa dalo nachytať vždy ale rýb bolo veľmi málo.
  Dva roky predtým, na jeseň, keď tam mali byť makrely, bol fjord prázdny.
  Domáci to dával do súvislosti s počasím.
  Raz lialo celý týždeň a fjord bol plný sladkej vody, minule bolo celú jar veľmi teplo.
  Oba javy spôsobili, že ryby odtiahli na otvorené more – asi.
  Pretože podobných situácií bude pribúdať, stojí za to vymeniť skúsenosti.
  Ako sa mení počasie, menia sa aj zvyklosti rýb.

  #317355
   Marfius 
  Účastník
  (59 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  Na severu je to to same – pokud byla velka zima a hodne snehu a prijde velke tani tak se zmeni salinita vody a hlavne ta voda se strasen ochladi , letos ve fjordu 5 stupnu a na mori 9 stupnu – teplota vody

  panove doporucuji si v mistech kde nemate zaber dat do vody kameru a uvidite kolik tam bude ryb – zvolena nastraha – velikost- barva – zpusob vedeni – toto vse je strasne dulezite – na jemne pruty s jemnou gumou nachytam vice nez na 500 g pilkr a prkno prut – chce si to trosku hrat a taky nam pomaha sledovat co maji tresky v sobe – nekdy jen kraby – zere u dna , nekdy smacky nekdy kelery atd – nikoho nebude bavit chytat tuny ryb na nahod:-)

  #317356
   meky 
  Účastník
  (235 odpovědí)
  byl(a) online před 1 den

  Do Norska jezdím několik let, ale asi ne statisticky významných. Poslední dva roky to byla bída. Ryby byly odjeté včetně malých. Jeden z názorů i mých kamarádů je, že když není malá ryba, tak není i velká ryba. Je to na diskuzi, ale nám to vychází. Nejsou makrely, tak moc úspěchů v létě nelze očekávat. Ale stalo se nám, že jsme na mnoho km čtverečních narazili na hejno kelerů, kteří tam byli furt a na husto i 100cm+., ale i malí. Suprová chytačka, ale jen na jedné podmořské hoře. Na stejnou lokalitu Norska jezdil i kamoš, ale v jiném termínu. Makrel mrak, polaků na zábavu o kelerech to stejné. Jezdí déle a říká, že rybolov je stále horší. Jestli je ryb méně to nevím, spíš bych řekl, že jezdí na volné moře. Asi je to oteplováním, protože zažít ve středním Norsku dovolenou v tropických nocích je na hlavu postavené. Teplota moře kolem 16 stupňů je též mimořádná.

  • Odpověď byla upravena před 2 měsíci, 1 týdnem uživatelem  meky.
Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Klimatické zmeny a rybolov v Nórsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Maledivy » Únor 2019

Madagaskar » Listopad 2018

Madagaskar » Říjen 2018

Anketa

Jaký způsob lovu v Norsku preferujete?

(68)
(22)
(54)
(30)

Nahrávání ... Nahrávání ...