Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu KALDVIKA 2017 Dalibor

  • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel IGORECKO a poslední změna proběhla před 3 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)
  • Autor
    Příspěvky
  • #286591
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Letos po jsme v Norsku zakotvily u Erika na Kaldvice. Adresa je http://www.rybackanorsko.sk . Dum se nachází na konci Arsetfjordu naproti ostrovu Leka.

    Lodě máme dvě jedna větší otevřená hliníková  max. 6 osob a plastová s kabinou max. 4 osoby

    Letos jsme vyrazily do Norska v sestavě Dalibor,Luděk,Roman,František a Alenka.

    Camp Bogen u Magnora je od nás cca 8 km po moři .Postupně se sem pokusím doplňovat

    naše ulovky a jejich fotky. Pobyt máme od 17.8 do 30.8 2017

    Co jsme zatím chytily

    – Treska obecná   125cm /15,5 kg  Alenka –  další  /90,89, 88/

    – Brosma      86cm/8kg

    – Leng           88cm

    – Treska tmavá,jednoskvrná,bezvousá,žralok máčka, 2x,okoun velký 3x,okouník ,kambala,makrela

    parmice a Bubblegum coral /Paragorgia arboret/

    Cesta tam – Brno,Praha,Berlín,Frederikshaven – Oslo,Storen,Tronheiem,Grong a Kaldvika  2.200km

    Celnici v Oslo bez problému , kontroly žádné

    nafta  Petrovice 33.90 D 1.269 Euro N 11,55 Nok ,12.42 Nok  Benzín loď N  15.90 Nok

    • Téma bylo upraveno před 6 roky a 7 měsíci uživatelem dalibor.
    #286593
    storm
    Účastník
    (104 odpovědí)

    Tvoje reporty jsem vždy rád četl, mrzelo mě, že ses odmlčel. Tak, ať nachytáte a piš!

    #286594
    Piva
    Účastník
    (782 odpovědí)

    Jen se zeptám opravdu je ta váha u brosmy dobře? 16kg je celkem dost

    #286601
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Ryba byla vážena na lodi mincířem . Zkusíme přezkoušet mincíř s jinou váhou.Daval jsem sem foto

    brosmy mé celkem velké břicho.

    #286651
    Paradoxxx
    Účastník
    (151 odpovědí)

    16 kg  ryba vypadá opravdu jinak = už jenom to porovnání s tou velkou treskou, co jste chytili a nafotili, ukazuje, že někde se stala chyba. Ale na to se vyprdni 🙂 = váhu škrtni, délku tam nech a je to. Já osobně preferuji pouze délku ryby. Nemálo rybářů se tu chlubí matečními, ještě nevytřenými treskami, ale proč by ta samá ryba měla mít pro rybáře menší hodnotu jenom proto, že se vytře a tím ztratí obrovské procento své váhy???  Dálka ryby stačí.

    #286654
    Piva
    Účastník
    (782 odpovědí)

    Nemyslel jsem to zle. Také to pro me neni duležité😀

    #286662
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Sobota 26.8

    Omluva všem,  mincíř měl dvě stupnice jedna kg a jedna anglická v pound.

    Takže v spravná váha brosmy je 8kg.

    Škoda mohli jsme trhnout rekord.

    Dnes se nic nekonalo večer se moc pilo a ráno moc foukalo. Z mola navečer pár fresh makrel.

     

    Neděle 27.8

    Dnes ráno odjel František s Alenkou pokračovat v rybaření na Smolu.

    Nedělní den byl na moři ideální – sluničko a mírný drift po celý den.

    První zastávka na špičce u oblázkové pláže kde se povedla Romanovi tr.obecná 90 cm a

    jsem mněl okouna.  Po 2 hod. jsme se přemístily na pravou stranu Dolmy zde se nachytalo

    plno ryb. Luděk mněl další  zajimavost žraloka máčku a Roman těžce vybojovaný korál Buble Gum.

    Mně se povedla treska bezvousá 55cm.

     

    Pondělí 28.8

    Ráno je oblačno a slabý větřík .Bohužel celý den absolutní bezvětří takže drift o,1 až 0,3 na hloubkách

    cca 15 okouníkú orlích /pár jich sebral orel/  a u břehu pár polaku ,parmice a tresek /max 66 cm/.

    Absolutní propad.

     

    Uterý 29.8

    Ráno zataženo,drobně prší. Dopoledne pár driftu na otevřeném moři  a potom přejezd do zakrytu Dolmy.

    Začlo víc foukat , po pár rychlých driftech opět ustup do klidu za ostrov Gulf kde jsme doplnily plnou

    bednu o pár fresch makrel. Celkem se dařilo nej. ryba dne Roman vlkouš cca 60cm při driftu 2,6.

     

    Středa 30.8 poslední celý den

    Ráno je pěkně hnusně fouká a prší

     

     

     

     

     

    #286723
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Chytily jsme rybku není sice zlatá ale nevíme co je zač. Maso měla tmavší .Fotky jsou horší , před

    filetováním. Nepozná to někdo. Treska tmavá to asi není. Stavil se tu domací Erik a podle fotek říkal

    že je to kříženec tresky tmavý .

     

     

     

    #286724
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Chytily jsme rybku není sice zlatá ale nevíme co je zač. Maso měla tmavší .Fotky jsou horší , před filetováním. Nepozná to někdo. Treska tmavá to asi není.

    Není to treska tmavá, ale t. bezvousá.

    #286727
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Treska bezvousá to není tu jsem už párkrát chytil naposledy včera

    #286731
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Je pravda, že jsem se díval jenom na tu poslední fotku (hlavu), abych vyloučil jednoskvrnku a trochu to odfláknul 🙂 Tak jsem obrázky zkouknul pořádně na compu a vidím tam tresku tmavou, anóbrž kelera. Postranní čára, zúžená báze ocasu, tvar čelistí (ostatně i tmavší maso)… Vousek měla přilepený na spodní čelisti, předpokládám.

     

    #305409
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Ako ste tu boli spokojni?

    #305412
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Ahoj, taky by mě zajímal názor na tuto lokalitu. Díky

    #305476
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau

    na, KADVIKU,chodime celorocne, je to asi jedna lokalita,kde  sa chyta aj v zime  ,

    ,relativne mame zmapovanu Leku od Vikny az po MELSTEIN,celorocne, ,,6 rokov  sledovania -prudov  ,vetra , faz Mesiaca ,vpliv pocasia na ryby,,atd..

    Zima -LETO rybacka za kazdeho pocasia ci z brehu alebo z lode,,

     

    #311300
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Ahoj Eliáš, jak to letos kouše. Máme to už jen za 40, dojedem jen tři.  Ve středu 14.8 kolem 18.oo jsme ve Storenu  na kávě. čau dalibor

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 17)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu KALDVIKA 2017 Dalibor

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...