Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vostrmar a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 16. až 23. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42608
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Hned bych si dal taky. :-P:-P:-P:-P:-P:-P

    Došky

    #42618
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Chytali jsme jeden rok tyto ryby v Solvagu ze břehu na krásném kameni, kam se musí dojet lodí. Chytali jsme je na “špunta”, 5 metrů pod hladinou, na malý háček a kousek makrely. Krásná rybařina!!! A když zabere velká makrela, na tento jemný cajk, je to bomba. Skákala jako Valenta na lyžích. Vruty a otočky. Prostě paráda!!8-)

    #42706
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    to jan.byrtus:

    koukal jsem na mořskou mapu a zkusil bych plotnu 21 až 35 m mezi ostrovem Skarvoy a Váre. Vlevo od této plotny je podmořský kopec 36m a okolo je 100m Tam bych se určitě taky mrknul. Z Aviku to daleko neni. Tohle máte lehce v dosahu.

    Tady Mapa si to studuj sám. Najdi si místo pobytu a máčkni si Sjokart. Vytipuješ si zajímavá místa podle hloubek a taky můžeš nastudovat mělčiny kam radši ani nejezdit nebo jezdit opatrně.

    Ale určitě bych se držel rad Lupinka, když tam byl. Neni nad takovou radu od člověka, který tu vodu v okolí alespoň trošku zná.

    Rozhodně se mění dobrá lovná místa během ročních období – tohle je potřeba vzít v potaz.

    #43174
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    To Vlkouš:

    slyšel jsem od svého dobrého kamaráda ze Sezimáku, že tento týden vybrali na alkohol jednu paru někde na cestě na Soroyu. Nevš o tom něco? Nejsou to tvoji kolegové?

    #44224
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Ahoj,

    27.8. jsem se vrátil z Norska. V mém okolí co já vím a znám, tak nikdo na Soroyu nejel. Ne o každém ze svého okolí vím, že by jezdil do Norska.

    A často jsem hodně překvapený kolik lidí to vlastně je. Jsem z Jindřichova Hradce a z okolí znám cca 3 desítky lidí co do Norska jezdí.

    #44225
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Od 11.8. do 24.8 ( termín pobytu )jsem byl se svojí rodinou nedaleko od Stavangeru v Ardalfjordu. Kromě toho, že na okolních stráních a ostrůvcích opět přibylo hodně nových chat se prostředí nezměnilo. Oči, srdce i duše si plesala. První týden jsme chytli opravdu nenorské počasí. Maximální teplota 28°C v 16 hodin a pak ve 20:00 bylo stále ještě 22°C. Teplota vody byla 17°C. Makrely na návnadu nebylo problém chytit kdykoliv. Obrovksá hejna najela až druhý týden pobytu, kdy se konečně ochladilo na rozumných 13 – 20°C. Kde člověk nahodil tam makrelu chytil. Největší makrela měla 44cm 0,8kg. U dna jsme nachytali mníky oklo 70cm. Překvapilo nás to, že mníci byli prostí parazitů. Ani na játrech je neměli.Tresek obecných se moc nechytilo a když už se nějaká spletla tak byla 0,5 až 0,7m dlouhá. S polakama jsme se vyřádili. Okolo 60 cm jich bylo poměrně hodně. Treska bezvousá 53 cm by se dala považovat za trofejní. Překvalil nás záběr a zdolání tresky tmavé 80cm. Takovéto ryby jsme tam nikdy předtím v tuto roční dobu neviděli. Taky jsem chytil slušnou 74 cm dlouhou jehlici. Pokoušel jsem se mnohokrát chytat na různé druhy gum. Bohužel opět bez úspěchu. Prostě to neumím. Většinou jsme chytali na různé druhy páternosterů s masem makrel. Dali se chytit pěkné ryby na palavanou. Platila i jigová hlava nebo oko s masem. Na přívlač ze břehu jsme se bavili lovem makrel, ale kolega z Německa chytil z mola i polaka 81cm.Ve druhé polovině pobytu se osvědčil jeden delší – cca 25 cm dlouhý plovoucí – vlající návazec. Na konci návazce například chobotnici s několika kuličkama korku a 2×6 cm kusem makrely. Dole závaží bez háčků. Na tohle se dalo nachytat opravdu hodně polaků, lengů i doršů. V 6 lidech jsme si domů dovezli 88 kg filet a makrel v celku na uzení. 33 kg byly treskovité ryby + mníci + platýzi a zbytek makrely. Taky jsem si našli čas na výšlap na nedaleký ” kopeček ” Lauvasen u obce Fister. Pouhých 502m nám poskytlo neskutečně nádherný pohled nejen na moře plné otrovů a skalisek, ale i na desítky ” kopečků ” v okolí. Na tohle se nedá nikdy zapomenout a po Preikestolenu tohle považuju za další nádhernej výhled. Cestou domů jsme se prošli po Stavangeru. Po téměř 14dením odloučení od lidí nás tam překvapilo jejich množství.

    Norsko 2012 = skvělá dovolená, skvělá rybařina a opět nezapomenutelné zážitky a tím i krásné vzpomínky.

    #44233
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Rozumím ti Vlkouši. Mám okolí Fisteru moc rád a rád se tam do Solvagu vracím.;-)

    #293129
    vostrmar
    Účastník
    (121 odpovědí)

    12.4. jedeme zase do Aviku, velký ryby moc nečekáme, ale každý rok se nám i tam nějaké  nad 90 cm povedou. Hlavně aby přálo počasí, zatím je všude dost zima.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 16. až 23. (celkem z 23)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(8)
(94)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...