Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jak zjistit stav akumulátoru ?

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hakl a poslední změna proběhla před 2 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #306174
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Nejsem v elektrice vůbec kovaný. Za necelý měsíc jedu směr sever a tak bych tam nerad vezl váhu dvě a půl kila co pak zase povezu zpět aniž bych ji použil. Tím myslím gelový akumulátor 12v /7,2Ah k multíku. Vůbec si nejsem jistý v jaké je kondici a nechci zbytečně kupovat jiný abych nedělal do ekologie díru jak vrata. Existuje možnost jak zjistit v jaké kondici je akumulátor? Mám poměrně tupou nabíječku co se jen na aku napojí a světýlko signalizuje nabíjení. Žádné vyjádření stavu aku tam není. Poradíte někdo jak na to?

    #306200
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Pokud nejsi vybavený, tak v každém autoservisu nebo prodejně autobaterií mají měřák na baterky, stačí se zastavit.

    Pokud by se u tebe nebo u souseda našel alespoň voltmetr, změř napětí na svorkách. Pokud ukáže 11,6 V a víc stojí za to jí nabít, pokud má míň, zpravila už to má za sebou. Pokud obstála, dej ji nabít na tu tvoji “tupou” nabíječku alespoň na 24 hodin a pak znovu změř. Napětí 12,6 V až 13, 2 V je dobrý, jak to bude ukazovat míň jak těch 12,6 V, tak kup raději novou. Už nebude mít dostatečnou kapacitu a za hoďku, dvě bude prázdná a ty zbytek dne točíš kličkou. Kdybys byl z Hradce Králové a okolí tak se stav.

    #306201
    Nalimek
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Jen doplním,akumulátor změřený bezprostředně po odpojení z nabíječky zpravidla vykazuje vyšší hodnoty,proto je vhodné měření provádět zhruba 20 minut po odpojení.

    #306212
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    nabíjel jsem ho cca před 14 dny a pak jsem s ním namotal multík a vyzkoušel jiggig a má 12,76 tak je ok…díky za rady…

    #306245
    Mareček
    Účastník
    (115 odpovědí)

    Na obycajnom voltmetri nikdy nevyzkusas kapacitu akumulatoru.Maximalne zmerias napatie,ktore moze byt v pohode,ale baterka ti moze pri zatazi vydrzat len par minut.Na kontrolu kapacity potrebujes odporovy=zatazovy= voltmeter,ktory maju v kazdom autoservise.

    Co sa tyka nabijania gelovych akumulatorov,tak to nie je take jednoduche.Potrebujes k tomu specialnu nabijacku,ktora si dokaze podla stavu akumulatoru menit nabijaci napatie a nabijaci prud.Tieto akumulatory sa pri dlhsim nabijani nespravnou nabijackou zvyknu prehrievat a hrozi tak ich deformacia a nezvratne poskodenie a dokazu aj vybuchnut.

    Preto doporucujem u predajcu akumulatorov zistit aka nabijacka je vhodna pre tvoj typ a pouzivat len tu.Je to dolezite aj z toho dovodu,ze  pokial mas nabijacku s nabijacim prudom cca 0,1 A tak nabijanie trva u akumulatoru s kapacitou okolo 8 Ah asi 70-80 hodin co je pre teba urcite neprijatelne.

     

     

     

     

    #306261
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    tu nabíječku jsem kupoval s baterkou, je to pár let a ta aku byla podobná a sloužila k echu…mám i nabíječku pro modely ale to je sestava ne kapesní a to při cestě na sever se počítá každé deci prostoru a gram váhy..a taky nabití signalizuje dost nahlas – piští..a to zejména v noci je to síla…

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 1 měsícem uživatelem sachlj.
    #331657
    JuraS.
    Účastník
    (55 odpovědí)

    Máte někdo zkušenost s touto extra drahou baterkou ? https://www.sumcari.cz/WFT-baterie-Super-Lithium-Akku-d99400.htm WFT baterie Super Lithium Akku . Čím ji nabíjíte?

    #331738
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Prodávali jsme je, ale kvůli nadměrným reklamacím jsme to přestali nabízet. Většinou po 1 roce baterie začala ztrácet kapacitu a co horší, potom už nešla dobíjet. Nešel bych do ní.

    #331739
    JuraS.
    Účastník
    (55 odpovědí)

    takže olovo je nejlepší?

    #331740
    Hakl
    Účastník
    (17 odpovědí)

    Baterii Super Lithium-Akku od WFT nabíjím nabíječkou, která je součástí dodávky této baterie. V Norsku ji dobíjím po 2 dnech lovu. Vzhledem k tomu, že jsem poslední rok nikde nebyl, tak jsem ji každého půl roku pro jistotu dobil.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jak zjistit stav akumulátoru ?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...