Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hledám levnou a dobrou lokalitu v Norsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3251
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Pro toto téma mě inspiroval Vlkou?, který krásně rozepsal ve?keré náklady na pobyt na chatě + lodě. Kde jste si levně zachytali a kde Vás to při?lo hodně draho? Je pro vás cena rozhodují při výběru místa?

    #6126
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    cau jezdime urke tam a zpet 3700km 2 auta chata pro 10lidi 2 lode v cene jednu lod priplatime norske jsem koupil 2.70kc euro 25kc chata plus 3 lode 6500nok trajekt 109eu nafta 270litru prumer 30kc spotreba 7lna100km 600norku benzin do lodi moc toho tam nenejezdime neni to potreba pocitam chata17550kc trajekt 10900kc nafta16200kc to je 44650kc vydel to 10rybarema neni to bomba zapomel jsem na tech 600noru za benzin

    #6154
    Gemrot Petr
    Člen
    (6 odpovědí)

    Ahoj Treska 008,Tak to tady čtu o tom Urke,a je to celkem zajímavé.

    Nezlob se,ale nepřepočítal ses někde?Mě se to zdá nějak stra?ně levné.

    Sly?el jsem z vyprávění kluků co tam byli,?e jezdili také stra?ně levně,ale já jezdím třeba na Averoj,a tam stojí ubytování+dvě lodě

    36000 kč. na 7 dnů.Je to pro 6 osob,tak?e 6000 to vychází pro jednoho bez cesty.Jezdíme dodávkou pro 9 osob,spotřeba asi 10 l nafty na 100,

    poplatky asi stejné.Ka?dopádně je to za polovic,co? mně celkem zajímá.

    Jestli mů?e?,tak mi o tom něco napi?,ale rad?i na adresu…

    hanagemrot@seznam.cz abychom tady nezatě?ovali ty,které to třeba nezajímá.Díky.Zdraví Petr.

    #6161
    Mira
    Člen
    (20 odpovědí)

    for treska. Nechci někoho urazit, ale 3700km tam i zpět se mi zdá málo, a jestli to tak je, tak to má? taky jen jednou a jeli jste 2 vozidly. A pak pí?e? 270 litrů spotřeba, ale nezapomeň, ?e jsi psal 2 auta a tohle je dle mého spotřeba jen pro jedno. Odepisuji v rychlosti, tak mo?ná jsem to blbě pochopil :-)).

    Moje jediná zku?ennost je lokalita nad Bergenem. Jeli jsme 4, jedno vozidlo, spotřeba asi 8litrů (Espace), chata i s lodí někde kolem 10.000Kč. Musel bych se přesně podívat na rozpis plateb, ale konečná cena pro jednu osobu 7.300Kč se v?ím v?udy.

    #6172
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Čau Cobra,tak rád ti to vysvětlím:chata pro 10 osob+3 lodě stojí 17550Kč na týden.Jedeme 2 auta po pěti lidech,nafta pro 2 auta 540 litrů 16200Kč.Trajekt pro dvě auta stojí 10900Kč tam i zpět.Dohromady:44650Kč. Benzín do lodě je pakatel,projedeme max. jedna loď za 300NOK. Ahoj.

    #6174
    Václav Bruner
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Jezdím tedy tak draze,?e kdybych jel dle popsaných nákladů,do Norska mohu několikrát za rok. Bude to tím,?e nás nejezdí tolika od toho se pak v?e odehrává,ale fakt ,kdy? to sečtu ,tak minimálně 5 x Norsko,kdybych jel s Váma 🙂

    Ono na druhou stranu dát do kupy partu alespoň 6 rybářů ,zejména v dne?ní době je fakt problém.

    Ka?dopádně mám o čem dumat a s kalkulátorem budu chodit i spát 🙂

    Leto?ní Tingvollfjord mě stála bez mála 50 tis. 🙁

    [

    #6175
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Benzín do lodě za 300nok /asi 22 l/ nám stačí tak na 2 -3 dny pobytu/25hp/. Jedině ?e vám foukalo a nemohli jste na moře? Vět?inou nelovíme na dohled od chaty ale zkou?íme najít i místa 15 – 20km daleko.

    #6176
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Tak za 300 NOKů,jako v pohádce,Smola u Egila za 3týdny 270l,40k motor,

    pokud to ?lo 2x denně triangl,7,5km+udr?ení na fleku

    #6177
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    pro Piskotus:ahoj,pokud dobře čtu a chápu,tak jezdí? do středního Norska,je pravda,?e ty názvy sou dost podobné,ale zítra se podívám přesně,kde jezdí?.

    Kolik vás jezdí,ta cena je hrozná.

    My jezdíme do oblasti More og Romsdal,Gjemnnes.

    Letos to vy?lo kluky na 7500,5 lidí v autě,mě to vy?lo něco málo pod 10000,ale byli sme tři v autě.Celkem nás bylo na chatě 8.

    Ale to bylo aj s benzínem do lodí.Prostě se v?ím v?udy.

    #6180
    Václav Bruner
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Ahoj: Moje údaje jsou tor?ku zkreslené,ale je fakt,?e jsme měli jet 4. Jeden odpadl a měl jet Vitem. Tedy dal?í náhradní auto byl Jeep Cherous 4,7 benzín. Tak nás vy?el fuel jen na 7000kč na osobu.

    K dobru bylo zase to,?e ten co odpadl,dotoval ubytování.

    Motor 40 HP nás taky slu?ně se?ral.Reinvestice do vybavení také nebyla malá,ale prostě jsem vysypal vč. jídla prostě sakum prásk 50 tis.kč

    Ps: přiznávám tak 2000kč za pivo,bo jsme posránci vezli jen limit piva a to jsme je?tě dali Olemu na Einsetu. A pivo si neodpustím,je to dobrej uspávač 🙂

    #6181
    Václav Bruner
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Jinak opravdu lokalita Tingvollfjord chaty Einset.Střední Norsko. Navíc stra?nej výbuch s rybama.Fakt jsem ka?dou vět?í tresku či polaka hledali poctivě echem jako jednotlivé kusy a kdy? se na echu ryba ukázala,uměli jsme ji chytit. To vedlo k tomu,?e jsme první dva dny echu nevěřili,neb nám při?lo neuvěřitelné,?e tam není jediná ryba!!!

    Jako jediní jsme tak nakonec alespoň denně vezli pár slu?nejch ryb. Opravdu a upřimně mi bylo líto party co přijela později,kdy? v pár kelírcích 30cm se hrdě ukazovala 50cm dorschka na filetovacím stole.

    Samozřejmě to bylo i tím,?e mi jsme opravdu rybu hledali a to opravdu aktivně. Denně jsme obepluli celou Aspoya ,ale celkově utrpení a dřina. Pravděpodobně velké lodě v Berg i Ting fjordech kři?ující a lovící nepřispěly úspě?nému lovu….

    #6182
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    kdy ste tam byli?to by sme si mohli pokecat

    #6189
    treska50
    Člen
    (29 odpovědí)

    Vzhledem k tomu, ?e tuto lokalitu dobře znám,tak jen pár poznámek. Letos jsme tam byli od 21.8.-6.9.2009. Bydleli jsem skoro na konci Batnsfjordu,ale musím říci, ?e přepych. Na 14 dnů chata + loď´= 14000 NOK,technické zázemí přepych.(mů?ete se mrknout na http://www.lidira.no).Faktem je, ?e v tomto fjordu nic (skoro) není.My jsme jezdili pod modrý pontonový most a během 6 dnů jsme měli dávno limit pro ka?dého nachytaný.Vět?inou keleři kolem 80 cm.Letos makrely skoro ?ádné,vloni jich touto dobou bylo milion. Prostě ka?dý rok a ka?dý den v Norsku je jiný.Jinak jak popisuje Piskotus kolem ostrova Aspoya opravdu nic nebylo. Pod pontonovým mostem v?ak musíte vystihnout přesně tu hodinu,kdy berou,jinak tam mů?ete být celý den a nic nechytíte.Ale pokud se do "toho"trefíte,tak opravdu uvidíte na vlastní oči jak se vaří voda.

    #6190
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    to Ice – odpovědi nemají hlavu ani patu. Je to sice dobré téma, ale mělo by to být v nějakých bodech, nebo tak nějak. Kdy? někdo napí?e nějakou cenu ubytování, tak by měl taky napsat kolik dnů a nocí tam byl. Co já vím, tak cena se odvíjí podle počtu přespání.

    Třeba například-

    A: celková cena cesty tam a zpět

    1: kolik a jaká auta + počet lidí v jednotlivých autech?

    2: cena pohonných hmot na cestu tam a zpět?

    3: Trajekt odkud kam jeho cena a připsat co bylo v ceně, pokud byly

    nějaké kajuty apod?

    4: poplatky za vjezdy do měst + malý trajekt

    5: ostatní – třeba počet km

    B: celková cena ubytování

    1: počet nocí

    2: kolik bylo chat a po kolika lidech se bydlelo v chatách?

    3: povlečení v ceně nebo své?

    5: ostatní – třeba cena elektriky ( někde se platí zvlá?? )

    C: celková cena lodí a pohonných hmot do nich

    1: počet lodí – počet lidí v jednotlivých lodích

    Ačkoliv se sna?ím u?etřit kde se dá, tak cena neni pro mě při výběru místa nejdůle?itěj?í. Důle?ité jsou pro mě fungující, slu?né lodě pro určitý počet lidí v nich, přiměřený jejich velikosti. Chaty nejlépe přímo u vody. Filetovací místo se sladkou vodou u chaty. Dok pro lodě přímo u chaty. Nevadí mi, dojít z chaty 200 m k molu, kde je místnost, kde mám ve?keré rybářské vybavení a nemusím ho tahat ka?dý den do lodí z takto vzdálené chaty. Málokdo z majitelů nebo CK,CA nedoká?ou říct pravdu o přesné vdálenosti v?ech chat v kempech k molu s loděma.

    Je jasný, ?e kdy? pojedu 2 autama po 5 lidech do 1 chaty pro 10 lidí, tak mě takováto výprava vyjde finančně velice slu?ně.

    Já pova?uju za slu?nou cenu ubytování + lodě ( konkrétně = chata pro 6 lidí – 3 lo?nice po 2 lidech, 2 lodě po 3 lidech) do lodí ==== do 5000Kč osoba 1týden( 7nocí ). To je cena bez cesty a pohonných hmot do lodí.

    #6191
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Pro Dalibor.Mame lode 10hp a staci chytat 2km od chaty ty 90cm keleri tam na nas porad cekaji tak proto projedem malo benzinu dal bych ani stou lodi nejezdil mam respekt pred morem a ani nemam zkousky ahoj

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hledám levnou a dobrou lokalitu v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...