Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu HITRA GREFSNESVAGEN 2017

  • Toto téma obsahuje celkem 58 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Cesar a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 59)
  • Autor
    Příspěvky
  • #281964
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    ahoj kamarádi…Všechny dny jsou jak přes kopirák.Počasí nas nutí vyjíždět nad ránem,tak všichni otočili režim.Dobře se rozjeli polaci ajsou už i na mělčinách.Některý jsou v tření a teče mlíčí….ale intenzivně loví.Zatím je největší chycen 95cm.My intenzivně testujeme Picará a můžu s čistým svědomím říct,že ta guma je fakt nezničitelná.Zvláštně se projevuje záběr,zhruba jak na zoomku co nám ze začátku dělalo potíže ze zásekem ale pak jsme na to přišli a nekompromisně lovili.Z barev se jeví jako super TOP olejová hnedá s oranžovou hlavou nejlíp torpédem do 25gr…dnes jsme zkoušeli i  mníky ,ale nulový drift předvídal neuspěch.Ikdyž 3 lumby potěšili Dušana….brrrr..dnes zas výjezd ve tři ráno a jeden z posledných výjezdů a možnost ulovení vytoužený stovky…

    #281966
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    testované Picaro

    #281974
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pavle, na tuto černou to bralo i mě. Jen se těžko dostávali do 40 – 50 m a to jsem měl i těžká torpéda. Letošní počasí v Norsku je poněkud zvláštní i my jsme jezdili večer a nebo v noci. Snad už to bude v normálu za 14 dní až tam znovu pojedu.

    #282166
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Za sebe hlásím pohodový návrat domů.Zasekl se mi v Norsku počítač,tak ted zpracovávam co se událo za posledné dni.Třešnička na dortu celkem povedeného rybaření byla moje posledná ryba a to 60cm ďasík na vláčku,to jsem valil oči…celkové s hrnutí : přes ustaviční boj s počasím se nachytaly slušné ryby.Většina posádek se věnovala polakům a top rybou se stal polak 95cm.Byla to i největší ryba zájezdu….osobně si ho cením více jak tresku 110+.Upozorňuji kamarády,kteří jedou do Norska a mají trasu plánovanou na Hamburg,ať se vyhnou dálnici do Lubecku.Několik oprav dělá až 4 hodinové kolony…je to nepříjemné… Já jsem se hlavně věnoval nováčkům a testoval Picará od Aquanticu…Z klasických nástrah bodovali všechny standardné polakové nástrahy od Flashjigů,zoomek,pilkříků až po Honzove D.rypery…pro mně určitě bylo překvapení suprová odolnost a účinnost picár…jediná nevýhoda nesmíte zapomenout,že se nesmí míchat s jinými gumami,nebo je máte za dva dni roztečené….jdu zpracovat fotky a pomalu sem sázet…

    #282168
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pavle, vítám Tě doma a rád bych se s Tebou sešel a poklábosil. Jedu na AVEROY již za 13 dní.

    #282244
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Dobře že jste dorazili v poho. a těším se, až dáme řeč. Máme opět mnoho nových zážitků a zkušeností. Musím ti pochválit novej prut od tebe. S novým navijákem jsem zdolal bez problémů i ty nej. polaky. 90,92,95 a 103cm.

    #282246
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Super…akorát,že ho přestali vyrábět.Slíbili mi Že podle něho postaví novou sérii…My jsme se přes metr nedostali..,nej 95…s největších jsem taky odebral otolity a dám prozkoumat věk…

     

    #282247
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Václave a co máš za prut a naviják?

    #282310
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Prut Sanger-SPIRIT S-X-II , 2.40m, 35-80g. Naviják Quantum Throttle 20 cívka.

    #282346
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    Ahoj Harty pilkříky tvé výroby letos neměli konkurenci.Lovilo se s nimi parádně.

    #282390
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Jindro to jsem rád. Překvapivě fungovali i narychlo udělané bílé perleťové. Těch jsem měl jenom pár a většinu jsem utrhnul.

    #282830
    Petr treska
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Vážení přátelé rybáři, rád bych se s Vámi podělil o nemilou zkušenost – letošní pokaženou dovolenou. V Norsku jsem byl letos po deváté. V minulosti většinou s kamarády přes nějakou cestovku, párkrát jen tak na volno. Letos jsem si vybral jeden z prvních termínů u CA Hitra a vrátil jsem se přibližně před měsícem a půl. Záměrně jsem to nechal více jak měsíc uležet, než jsem se se zkušeností s “cestovkou…?” CA Hitra podělil s ostatními. Nechci tady podrobně popisovat, v čem konkrétně bylo se mnou (a co jsem slyšel s mnoha dalšími) “vydrbáno”. V základu jde hlavně o to, zda-li jste kamarád někoho z CA, jezdíte sem pravidelně, nebo jedete poprvé. To je zásadní rozdíl. Zde jsou si totiž všichni rovní, ale někteří jsou si rovnější. Po poradě s právníkem (právník mně řekl že jsem důvěřivej vůl a mám prostě smůlu) mám pro Vás co chcete jet s CA Hitra prvně jen jednu radu: Než se rozhodnete svěřit nemalé peníze a také svých X dnů dovolené do rukou této společnosti, dobře si přečtěte smlouvu kterou podepisujete. A pokud nechcete zažít to co mnozí včetně mě, nechte si do smlouvy dopsat vše co vás napadne. Např. co se bude dít, pokud to co považujete za standard, nebude splněno.

    Co se bude dít, když Vám na moři několikrát během pobytu zdechne loď, kterou nebudete moci používat (mimochodem jsou v děsném stavu). A pokud se zamyslíte nad tím, že z vašich například 9 dnů na místě bude třeba 4 dny foukat a nebudete moci na moře a z dalších 5-ti dnů Vám 3x loď nepojede a kamarádi Vás budou muset tahat 10-15km zpět, máte po náladě a hlavně ….. každej se na vás vyprdne a nic vám nikdo nedá. Dále si doporučuji nechat napsat do smlouvy, jaký motor na lodi bude a co se stane, když svým slibům nebude moci CA na místě dostát. Byl vám slíben silnější 40k motor a „náhodou“ na vás nezbyl? No to je náhodička, že na kamarády zbude vždy …. Jednoduše se vám totiž může stát, že na dotaz “Ale já měl domluveno toto, toto, toto a toto….” Dostane odpověď: “Prostě není no, musíš se spokojit s tím co je!” 😀 Třeba hned při nástupu do autobusu vás zváží, nemáte-li nadlimitní váhu. Ale někdo jiný zahlásí „Bedny už mám naložený vole, váhu neřeš …. a budete koukat jako tele do lavoru“

    Závěrem můj pocit z celkového stavu na místě: Funguje to zde na bázi “kamaráčoftů” jako na vojně. Zobák není mazák nebo kámoš. Takže pokud zrovna nepatříte do skupiny vyvolených, buďte maximálně obezřetní, nebo zkuste nějakou jinou CA. Někdo prostě musí téhle stálé partičce co sem opakovaně jezdí ten nadstandard zadotovat. Mně z téhlé “dovolené” bylo šoufl. Pokud máte zájem a nedej bože máte třeba již zaplaceno, podrobnosti na co vše si máte dát bacha sdělím po mailu.

    Petr

    #282835
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Musím se tvrdě ohradit voči článku od Petrtresky.Zjištoval jsem si u cestovky jaké měli potíže v zájezdech a do kempu tahali jen dva čluny od začátku sezony,tak vím přesně ,kdo psal tento článek.Myslím,že mně tady za ty léta všichni znáte a nemám se potřebu zchovávat za anonymní nick.Upozerňuji,že nejsem majitelem cestovky ani delegát.Zájezdy frčí od půlky května tak ten termín mi nesedí…Zhodou okolností jsme byli s Aguantic teamem v Grefsnu když byl i pisatel tj před dvěma týdny…Jezdíme s Ca Hitra přes deset let a platíme si uplně všechno jak ostatní klienti cestovek,mimo jiné máme nadstandardní vztah z majitelmi kempu proto může vzniknout dojem o privilegii.Garantuji Vám že vždy se snažíme pomoct všem i mo klienty cestovky.Nic není horšího jako když jede člověk do Norska na ryby sám,nikdy neví ,jakou dostane partu do loďě a jakým spůsobem loví a problém je na světě…to je i vtomto připadě..

    Je zajimavé,že bylo se mnou 7 nováčků a každý vyjádřil max.spokojenost a pocta byla, když mi Dušan z Bratislavi co byl v Norsku 6 krát,řekl že to bylo jeho nejlepší Norsko…

    S problémy jak píše Petrtreska se potýkají všechny cestovky.Jsem v kontaktu s mnohýma z nich a každý to potvrdí i když ne na hlas…

    1.lodě,…mořská voda je prevít a neznám lokalitu, kde by odjeli celou sezonu bez problému stačí se podívat sem do historie.

    2 lokalita….každá nová lokalita si vyžaduje několik dní hledání a když do toho 4 dni foukne,tak problém je na světě.

    3režim lovu…museli jsme jezdit po pulnoci a to dělalo spousta posádkam problém a pak 4 dni nelovili protože přes den fouklo.

    Výstraha pro všechny cestovky nebrat,lidi,kteří nemají partu .Nestojí to za ty peníze a potíže,takový člověk dokáže otrávit dovolenou všem na okolo.

    Za4 dni odjíždime s Aquantic teamem a 17 nováčkami zas do Grefsnu….

    Doufám,že i oni ako i ostatních cca 399 privilegovaných letošních kamarádičků CA HITRA bude spokojených.

    Za Aquantic team JIGIN/Výboh Pavel/

    Kdo chce víc informací nech zavolá nebo napíše sz..považuji se za docela nezávislou osobu která miluje lov polaků a každému poradí a pomůže…

    Jěště jednou nejsme nijak spjatý s Ca HITRA akorát milujeme tuto lkoalitu a kdyby jsme nebyli spokojeni i ze službami CaHitra,tak tých cca 100 lidí kolem mně sem nejezďí…

    #282836
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Jěště k lodím….z 15 lodí mněla problém jen jedna,poslední den lovu.Na většině jsou už nové 40 hp motory.lodě jsou v dobrém stavu a to jsem docela k technickým věcem kritický….i nový mercedes se může posrat….takže,když se sejde všechno na jednou/špatná parta,potíže s lodí , nepovedená cesta na spátek a vyšší moc tak je průšvich.Ale s tím musíme počítat když jedeme do Norska….není to plážovaní v CHorvatsku…

    #283527
    Pavel
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Ahoj v Grefsnu,

    Nespíte tam, že není žádné info;-) Jigin asi utopil noťas nebo co;-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 59)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu HITRA GREFSNESVAGEN 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...