Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Hitra, Dolmoy, Froya a střední Norsko 2018

Zvolené téma obsahuje celkem 140 odpovědí. Do diskuze (33 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Slabi a poslední změna proběhla před 5 dny, 2 hodiny.

Prohlížíte 15 příspěvků - 16 z 30 (z 141 celkově)
  • Autor
     otapa 
    Účastník
    (245 odpovědí)
    byl(a) online před 1 měsíc

Krásná ryba !!! Gratuluji !

Horak Horak 
    Účastník
    (27 odpovědí)
    byl(a) online před 11 dny

Honzo super ryba. Jaká byla nástraha?

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)
    byl(a) online před 5 hodiny

…celá makrela..v břiše měl natrávený tři polaky, proto ten břich

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)

..kdo dneska nemníkoval, treskařil..108/11,5kg…..a našlo se i pár polaků..

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)

..dnešních pár menších mníků do stodeseti a jedna krasavice 150cm/24kg…

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)

..i polaci se začínají objevovat…88cm/7kg….pěkná rybka..:)

honzak honzak 
    Účastník
    (2459 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

Jendo krasne ryby mas na Dolmoy

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)

..další z mníčích mohykánů se mi dnes odpoledne povedl…165cm / 29,5 kg…!!!! Poctivě vydriftovaný a vyseděný…po třech hodinách na „mníkovišti“ jeden záběr, který stál za to…na fb mám i video hned po ulovení…

kulik kulik 
    Účastník
    (2645 odpovědí)
    byl(a) online před 6 hodiny

Nazdar Honziku, krásná podívaná, jen tak dál a třeba to bude zase halík místo mníka. 😀 Přeji hodně úspěchů a spokojených klientů.

os os 
    Účastník
    (323 odpovědí)
    byl(a) online před 9 dny

čau Honzo,parádní ryby.

otapa 
    Účastník
    (245 odpovědí)

Honzo , opravdu nádherné ryby ! Beru Tě jako odborníka a tak se zeptám – mníci jsou na svých stanovištích celý rok (teď myslím zrovna fjordy ) a nebo přijíždí a odjíždí jako třeba tresky ???

A druhá věc – loni na podzim jsem jednoho opravdu hodně pěkného ztratit , protože jsem kopyto a nebyl jsem schopen ho gafem dostat do lodi. Poradíš co máš za techniku a náčiní k těmto účelům ??

Díky a ať se Ti daří !

Ota

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)

dělaj jsem gafy sám a jistě to zvládne každý středně šikovný kutil…rovné sekerové topůrko ( cca 60-80cm) a dvacítka hřeb, 10 mm průměr ( např.OBI…) Navrtáš topurko o par mm užším vrtákem a hřeb do něho zaklepeš, ale bacha aby ti to neprdlo…Dolepil jsem to Sicca lepidlem, a hřeb ještě flexou dobrousil do ostrý špice…Kde to držíš, můžeš bruskou udělat po obvodu rýhy, aby se to nesmekalo a díru, třebas na kus provazu na pověšení…Dvacet minut práce, náklady „stopade“..Gaf můžeš použít i doma proti nezvané návštěvě…:) A hlavně díky topůrku gaf plave…

Velké ryby, mníky…gafuju na první dobrou, tak jako v hospě při strkanici…Snažím se do tvrda, hlava nebo těsně za…Zní to sice morbidně ale nedovedu si představit tahat vylovovacími kleštěmi točícího se dvacetikoveho mníka, to je o zápěstí…

Story z minulého týdne: jedni hosti utopili ten den svůj gaf…a pak u Kamenolomu tahali skoro hodinu na 0,25mm vlasec halíka určitě přes 20-30kg( vše natočené, zdokumentované…)…a zkoušeli ho vylovovat za skřele…Jak si myslíte že to dopadlo????? napovím..: a je v ….3,14či….:)

Harty 
    Účastník
    (1132 odpovědí)
    byl(a) online před 13 dny

Honzo, tvoje mníky nemá cenu komentovat. Ale dokážeš pěkně nas..t!  Asi jsi dobře zakrmil. Na začátek sezony to teda není špatný- čeho se letos ještě u tebe dočkáme? Moc pěkný.

otapa 
    Účastník
    (245 odpovědí)

Honzo díky za rady , s tím plovoucím gafem a jeho výhodou je mi to úplně jasný…..těch utopených bude všude asi hodně.My si ho když stíháme dáváme na zápěstí…ale …Tvůj systém je určitě jednodušší a daleko lépe se s ním zamíří. Já navíc toho svého pěkného ztraceného trefil na měkko a při snaze zvednout do lodi se panáček docela naštval , prohnul se jako luk a vyskočil z gafu dolů a pá pá . Příště budu tedy mířit na hlavu.

Ještě jsem se ptal,co si myslíš o jejich stanovištích či migrování. Já si poslední dobou čím dál víc myslím , že na konci fjordu kam jezdím já bydlí tito celoročně – co Ty na to ?

honza dufek 
    Účastník
    (1438 odpovědí)

..pár fotek z minulého týdne, sic nám foukalo ale něco se pochytalo, připadalo mne že snad i převládali polaci před obecnými..a už najeli i bedničkový keleři pro masařky…

Prohlížíte 15 příspěvků - 16 z 30 (z 141 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Hitra, Dolmoy, Froya a střední Norsko 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Soroya » Březen 2018

Maledivy » Únor 2018

Madagaskar » Listopad 2017

Anketa