Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu HasvagCamp 2018 (střední Norsko)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 119)
  • Autor
    Příspěvky
  • #296322
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Ahoj přátelé, včerejší keler na gumu, opět z podmořské hory. Nebude chybět v novém videu, na kterém teď makám. Chtěl bych se tam vydat ještě po třetí, aby to stálo za to. Včera jsem na ně rychle po práci letěl a pak mi začalo foukat, tak jsem musel volit návrat zpět. (Zdenál)

    #296325
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Zdravím, jak to ted prosim vypada v Hasvagu? Jake je aktualni počasí a pravděpodobná předpověď na nadcházejících 14 dnu? A co ryby? Jsou tam hejna malych rybek, velci keleri, polaci, okounici? Diky, Martin

    #296378
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Zdravím, jak to ted prosim vypada v Hasvagu? Jake je aktualni počasí a pravděpodobná předpověď na nadcházejících 14 dnu? A co ryby? Jsou tam hejna malych rybek, velci keleri, polaci, okounici? Diky, Martin

    Ahoj, počasí je velmi dobré, každý den se dá vyjet prakticky kamkoliv. V nadcházejících dnech by mělo být taktéž suprově. Nějací keleři přes metr i přes 110cm se nachytali, pěkní polaci taktéž, veliké tresky obecné taky. Okouníci tu jsou, teď je nikdo nechytá, ale při zkoušce na větších hloubkách se nachytali.

    Malých rybek je tu požehnaně, především sleďů, máme jich plný přístav každý večer. Včera tu lovili keleři přes šedesát centimetrů přímo v přístavu, byl to nádherný koncert.

    #296902
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Nové video o lovu tresek na přívlač z podmořské hory je tady. Udělejte si pohodlí, dejte si něco dobrého na zub a koukněte na další video z naší dílny. 🙂

    #296927
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Pěkný video, ať se ti daří.

    #296980
    PetrVos
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Včera večer jsem se díval na vaše video a musím uznat, že to je opravdu nádherný kus práce a to zejmena když na tom dělat sám. Zabrousil jsem i do vašich stranek a moc se mi líbí vaše oblast. Tolik nádherných míst pro rybolov jsem dlouho neviděl a tak příští rok asi máme s kolegy z firmy jasno jedeme k vam. Ještě líp po dnešnim telefonu s vami, kdy jsem se dozvěděl tolik zajimavých informací, jako kdybych byl na přednášce o morskem rybolovu. Chci vam podekovat, protoze do telefonu sem to už nestihl, tak aspoň prostřednictvím této stránky.

    #297021
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Obou vám děkuji za pochvalu borci.

    #297372
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (4 odpovědí)

    Sergio, neberu ti Tvoje nadšení, jen poukazuji na realitu a jiné možnosti.

    #297397
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (4 odpovědí)

    Ahoj, původně jsem nechtěl dále reagovat, ale nakonec mě to nedalo, protože mně oslovilo dost lidí s prosbou o kontakt na alternativní ubytování v Hasvagu. Do Hasvagu jezdíme od roku 2010 a navštívili jsme 3 ubytování v Hasvagu ( to nejlepší jsme poznali bohužel až nakonec ). Začínali jsme v Hasvag Fritid ( hasvaag.no ), toto ubytování vlastní Age Hasvag, po jehož rodině se samota jmenuje. Ubytování kvalitní s velkou společenskou místností a na klidném místě  krásnou loukou, nicméně musíte cca 500 metrů od ubytování do přístavu kde je loď, filetárna a také mrazáky. S majitelem Agem nemáme dobrou zkušenost, nebyl férový a snažil se z nás vyloženě vydojit co nejvíce. ( ceník je na hasvaag.no ) Druhá zkušenost je již zmiňovaný ex Hasvagbrygge – nyní po koupě nových majitelů z ČR Hasvagcamp 🙂 Zde jsme byli v roce 2014 a byli jsme samozřejmě spokojeni, protože je dům situován přímo u moře oproti Havag Fritid. Majitelé byli moc fajn, uměli Rusky takže jsme se dorozuměli a paní domácí nám nejednou připravila pirožky. Jedná se o starý objekt a vzhledem k vyšším cenám a nevýhodné poloze, kde se musí objíždět ostrovy k dobrým lovišťům opravdu doporuuji ubytování Smaveret ( smaveret.com – kdyz sjedete na webu uplně dolů lze zvolit jazyk AJ ). Majitelem tohoto ubytování jsou úžasní manželé Helen, lidé kteří přišli o 6 budov díky požáru v roce 2015. Nyní vybudovali vše znovu včetně ” fisherman hutt ” s vlastním molem přímo u obývacího pokoje a vedle filetárny – opravdu skvostné místo. Chata úplně nová, plně zařízená se 3 ložnicemi – my byli ve 3 tkže každý měl svoji ložnici. A cena? 11 000 NOK / 7 dní včetně lodi 40 HP. Co dodat? V osazení 6 osobami cca 5 000 kč na osobu/ týden…! Neskutečné! Benzínová pumpa je přímo v areálu, takže stačí vzít kanistr z lodi a jít k pumpě a Lillian už poslušně čeká u pumpy, pokud ne ( nestalo se ) je na domě zvonek. Cena za litr naturálu 95 je 17 NOK což svědčí o tom, že majitelé nemají zájem hosty natahovat ( normální cena v Norsku je cca 15.50 NOK v městech ). Jejich životní příběh je naučil vážit si všeho včetně hostů, toto ubytování má jediněčnou polohu, protože je zde přímá trasa na podmořské hory ( z Hasvagcampu se musí objíždět ostrovy a je to o dost dále ), ano jsou to ta nejlepší místa pro lov trofejních ryb opravdu všech druhů ( pokud by měl někdo zájem mohu poslat mapy ), zejména nám letos skákali extrémně často na háčky trofejní jedoskvrnky i 95 cm , to jsme ještě nezažily. Jinak nejvíce kelleři a obecnačky. Kolegové z Německa ( Němci tvoří 95 % klientely ) trefili kellery a nachytali za 3 hod cca 90 Kellerů 70 – 100 cm. Druhý den tam somozřejmě nebyli 🙂 Do fjordu, který je hned u Smaveretu má smyls jet pouze na Pollacky. Zoomy fungovali opravdu dobře a pokud nepřeje počasí je to super alternativa, my jsme se na ně zaměřili více a je to opravdu krásné rybaření. Dále se dají chytat krásní okounící, ale vzhledem k tomu, že žijí cca na 200 metrech a nemáme elektrické multíky, jsme se na ně nezaměřovali ( ačkoli vzhledem bezkonkurenční kvalitě masa měli 🙂 ) Halibuti jsou dle mého názoru pouze ojedinělou záležitostí. Poslední možností ubytování v Havagu, a to cca 3 km  uvnitř fjordu je https://www.dintur.no/Holiday-in-Norway/home/ . Zde jsme nebyli ale z lodi jsme viděli , že mají díky mělkému dnu lodě zakotveny také cc 500 mtrů od ubytování stejně jako Hasvag Fritid. Nicméně je to nádherná naprosto klidná zátoka! Dále jsme několikrát viděli lovit a jíst tuleně ryby kousek od nás a plout delfíny. Byli jsme jednou v obchodě v Setteru a doslova jsme se zděsili o jaký ” masák ” se tam jedná. Mraky lidí a chatek na jednom místě, napočítali jsme snad přes 20 lodí, my jezdíme do Norska za klidem, Setter to bylo torchu jiný kafe…. Po cestě zpět jsme viděly prázdný Hasvagcamp… nechci nikoho nějak pomlouvat nebo kritizovat, jen si myslím, že kvalita a poloha neodpovídá realitě, v porovnání se Smaveret a ceny by měli být  o 20 % levnější než Smaveret. Taky si myslím , že pokud se Havagcamp nezrenovuje, klientelu nezíská. Kdyby měl někdo případné dotazy rád odpovím ( pokud budu vědět 🙂 )  můj kontakt j_mikula@volny.cz Hodně zdaru všem!

    #297494
    Sergio
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Tak toto je opravdu memoc Jeann83, jinak se to říci nedá. Asi nemáš co jiného na práci a nebo děláš obchodního zástupce jiných kempů, jinak si tento několikastránkový fejeton nelze vysvětlit. Opět to jen dotvrzuje nízskot a závist. Jen na okraj pochybuji, že některé ryby na fotografiích měly vůbec zákonnou míru? Dál je vše ztrátou času.

    #297495
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Proč by nemohl napsat svůj názor. Od toho snad diskusní fórum je.

    #297496
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Jean83 čest vaší práci pro konkurenci, je vidět, že pokud vám někdo zaplatí jako lidovému vypravěči tak jste schopný napsat i A4 plnou lží.

    Pojďme na to:

    1) Je vidět, že jste poplival všechny kempy v okolí – Ageho, Seter i nás a mám k tomu výhrady. Vyjadřovat se o Norovi, který vlastní půlku pozemků v Hasvagu, ostrovy a tak dále, že vás chtěl natáhnout mi připadá až za hranicí slušného chování. Měl jsem tu možnost před časem Ageho Hasvaga poznat a je to chlap, který nemá zapotřebí dolovat peníze nečestným způsobem, je to zemědělec, který má vlastní farmu, bezpočet pozemků, maká od rána do večera, pomáhá všem lidem v okolí a jestli jste si nevšiml tak podle jeho příjmení se to tu také jmenuje (Age Hasvag). To samé mohu říct i o Runem ze Seteru, jsou to zkrátka skvělí chlapi.
    2) Měřil jsem to a rozdíl je pár set metrů. Nic méně na nejatraktivnější místa to máme z našeho kempu blíže. Jen vám asi pan domácí o těchto atraktivních místech neřekl, jelikož vaše přiložené úlovky opravdu nestojí za řeč. S mojí pomocí tu pravidelně každá posádka chytne několik kelerů přes 110cm, polaků okolo metru, občas i pěkného halibuta, ale i spoustu dalších úlovků.
    3) Prázdný kemp nebyl. Jen tu byli klienti, kteří přiletěli, tudíž tu neměli auta. U nás jsme totiž ochotní je bezproblémově vyzvednout na letišti a dovézt sem. Myslel jsem, že se stavíte jako správný chlap na kus řeči, ale už chápu, že to u vás při kooperaci s vašim zmíněným oblíbeným kempem nebylo možné, jelikož váš “zaměstnavatel” by se bál, že bych vám ukázal jak nádherně to tu máme zařízené a především jaké úlovky tu lovíme a pak byste měl nutkání přeběhnout k nám. My ovšem nikomu žádnou provizi vyplácet nemusíme.

    Je jenom škoda, že když už jste něco takového napsal, že jste ani nepřijel mi to osobně do očí sdělit. Takže pokud jste kus chlapa, víte kde mě máte hledat!

    Zdenál

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 10 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    #297501
    Crazyfish
    Účastník
    (1 odpovědí)

    S majitelem Agem nemáme dobrou zkušenost, nebyl férový a snažil se z nás vyloženě vydojit co nejvíce.

    Jeane ty jsi asi pěkný hovado. U Ageho jsme byli už šestkrát a ani jednou nás nechtěl natáhnout je to skvělý hostitel takže si to sornvej v hlavě takový mám nejradši, po internetu plná huba keců a kdybych se ti díval do očí tak se posereš. ani bych se nedivil kdybys mel provize z tech tvych lží.

    #297502
    Dalimil
    Účastník
    (50 odpovědí)

    S majitelem Agem nemáme dobrou zkušenost, nebyl férový a snažil se z nás vyloženě vydojit co nejvíce.

    Jeane ty jsi asi pěkný hovado. U Ageho jsme byli už šestkrát a ani jednou nás nechtěl natáhnout je to skvělý hostitel takže si to sornvej v hlavě takový mám nejradši, po internetu plná huba keců a kdybych se ti díval do očí tak se posereš. ani bych se nedivil kdybys mel provize z tech tvych lží.

     

    Attack message, not the messenger…!

    #297503
    Cesar
    Účastník
    (155 odpovědí)

    Prosím vás, vykašlete se na nějaké války! Nás zajímají jaké se chytají ryby a na co to bere.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 119)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu HasvagCamp 2018 (střední Norsko)

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...