Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Filetování, zbavení vody a balení mořských ryb.

  • Toto téma obsahuje celkem 126 odpovědí. Do diskuze (45 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sepl.k a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 127)
  • Autor
    Příspěvky
  • #47563
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    No vida jde to. Každá zkušenost se hodí. Ještě by mě zajímalo, kdy je krab jak se říká “zralý” tedy asi dospělý. Ten nor je dával do obrovských klecí. On totiž jednoho rozlomil a posuzoval asi stav “svaloviny”.

    #47569
    seal11
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Dělal jsem na Aljašce v rybárně a tam se krabi zabíjeli tak, že se břichem narazili na hranu a rozlomili se na dvě poloviny. Stačilo pak jen obrat žábry a zbyly takový dvě jakoby ruce který se hned vařily. Jinak nevařený se i v mrazáku celkem rychle kazej, pár jsem si jich přivez z norska a po 2 měsících jsem je musel vyhodit.

    #47574
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Preparator-V norsku jsem byl poprvé na Lofotech na Hennesu a nejvíc vědomostí jsem načerpal na těchto stránkách a srazech ve Spálově.Na jaře jedu na Otroju se stejnou partou.Můj sen je Soroya snad to někdy vyjde.

    #47575
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    skroban5 – Určitě, obrať se na Sima a ten už ti ohledně Soroye poradí.

    #47606
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To kim: Já jsem si přivezl domů zmražená klepeta krabů, které jsme zabíjely spařením a doma jsem je po rozmrazení vařil a byla to pochoutka. Nepozoroval jsem rozdíl od uvařených přímo v Norsku. Je pravda, že jsem je zkonzumoval cca do 1 měsíce.

    #47913
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jak jsem slíbil přikládám video – svařování mikrotenu a odsávání.

    kulik jak tady psal přesně tohle zná a běžně používá na výpěstky ze zahrádky

    [yt=v3cRTK2CgEg&feature=yt]v3cRTK2CgEg&feature[/yt]

    #47915
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Vlkous – No paráda, přesně takové video tu chybělo, trochu jsem totiž nechápal nějaké detaily. Za video Děkuji !

    #47916
    Luboš
    Člen
    (45 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Tak to je super !!! Já si osobně myslím, že to zatavení a odsátí vzduchu je minimálně stejně důležité, jako zbavení filet přebytečné vody. Pokud filetu řádně osušíte a znemožníte přístup vzduchu, potom by nemělo dojít k znehodnocení masa v mražáku.

    Na příští rok kupuji…

    Všem NORKŮM zdar

    #47918
    fridass
    Účastník
    (111 odpovědí)

    perfektní ukázka-dobrý tip na vánoční dárek.dík

    #47920
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    už viem, čím sa poteším k Vianociam.

    #47921
    Chebak
    Člen
    (58 odpovědí)

    Zavaření s odsátím

    To odsátí není vždy dokonalé (mám ETU elektronik s dvojitým švem), navíc se musí po pár balíčcích čekat na vychladnutí.Skutečně jednodušší je použít klasickou potravinářskou folii a do ní balit před zamrazením jednotlivé filety nebo celé kostky. Foilie přilne k sobě a k masu lépe a zamezí přístupu vzduchu.Nehledě na to že potom jde zmrzlý kus snáze rozebrat.Pak opravdu stačí dát zmrzlou kostku do sáčku (pouze kvůli poškození folie) a je to paráda.

    #47922
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Řadu let jsem také používal zatavovačku s odsáváním. Po nějaké době jsem od toho upustil a dělám to stejně jako chebak. jednotlivé filety balím zvlášť do folie a dávám do krabičky. Když celá kostka zmrzne z krabičky jí vyklopíme a celou kostku zabalím do folie. Mám přesnou velikost krabiček tak, aby se zabalená kostka vešla do bedny. Pro konzumaci je to pro mě nejlepší způsob. Kostka se po klepnutí rozpadne na jednotlivé filety a člověk si může vzít vždy jen tolik kolik v danou chvíli spotřebuje.

    Došky

    #47966
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Určitě je mnoho možností balení ryb lepších jak je odsávat a svařovat.

    Určitě to neni to nejrychlejší.

    Vzhledem k tomu, že si můžu dovézt domů 15 kg na osobu, tak toho času i když to dělám pro 6 lidí, tím moc nestrávím. Bude to chtít asi pošpekulovat co koupit, když se někdo rozhodne svářečku koupit. Já zatím nikdy nemusel čekat na vychladnutí.

    Nehledě na to, že používám svářečku v Norsku, používám jí i doma. A třeba i na to, že si doma navařím – letos například – segedín, vrabec, kaťák a kuřecí křídla – vše zavařím do sáčků přesně poprce pro 6 lidí, nechám zmrazit a v Norsku na oběd mám jídla navařená a tam už nic nevařím.Jen přílohu a chleba je stejnak nejlepší 🙂 K večeři a k snídani máme vždy ryby. Ty vyřešené obědy nám šetří spoustu času. Večer a si v klidu ugrilujeme nabo jinak upravujeme ryby.

    Doma si takto zavařuju a náseldně mrazím houby, jahody, maso atd. Udělám si porce jaké chci, popíšu. Čím silnější mikrotén tím menší možnost načuchnutí mezi sebou.

    To jak to dělá Došky taky znám a je to velice jednoduché. Krabičky máš z tenkého plechu? A když je převážíš tak je máš rozložené? Používáš je na mrazení a pak zase na převoz rozehneš a na placato převezeš?

    #47967
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    to Vlkouš

    Já to mám lehce jednodušší. Já mám všechny věci v Norsku. Krabičky máme umělohmotné a vzhledem k tomu, že je nepřevážíme, je nám jejich velikost ukradená. Je to pro nás samozřejmě výhodné. Uznávám, že ne každý má tuto možnost. :-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

    Došky

    #47968
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    No tak to je jiná 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 127)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Filetování, zbavení vody a balení mořských ryb.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...