Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel glum.tom a poslední změna proběhla před 4 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 16. až 18. (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #311389
    glum.tom
    Účastník
    (96 odpovědí)

    Treska 126cm

    #311500
    glum.tom
    Účastník
    (96 odpovědí)

    Tak včera celodení výlet do flaksundu na vyhlášená místa pro lov halibuta. Počasí jako na jadranu a ideální drift. Bohužel se nám nepodařil ani jeden zato neskutečné množství tresek obecných. Odhadem jich bylo za ten více jak 100. Všechny velikostně od miminek až po 90cm. Všechny šli zpátky do moře. Podařili se parádní záběry jak 5 tresek obecných( kolem 60cm) útočí na nástrahu 30cm keler na halibuta. Podmořský život je to letos neskutečný. Videa dám přes zimu dohromady a pak někam snad umístím. Při uváznutí kamery na dně se podařili záběry hejna pyskounů. Večer jsme se vrátili v púl desáté a mě to pak nedalo a jel jsem ještě při západu slunce využít drift. Jel jsem na špici asi 900 m od chaty. Nastražil kelera a hned po spuštění záběr a jízda. Hned mi bylo jasné že jde o halíka. Udělal mi obrovskou radost a já jemu taky když jsem ho pustil zpět do moře. Během půl hodiny jsem trefil ještě jednoskrvnku 71cm a metrovou tresku a spokojený jsem odjel v jednu ráno při slunci nad lofotami zpět na chatu. Další krásný den v Norsku.

    #311601
    glum.tom
    Účastník
    (96 odpovědí)

    Tak dneska už balíme a zítra brzo ráno vyrážíme směr domov. Ráno ještě vykoupit uzené lososy ve Fauske, aby byla výprava a mise splněna beze zbytku. Včerejšek a dnešek byl ve znamení zkoušení ulovení nějakého pěkného halibuta. Bohužel jsem nepromněnil dva slibné záběry. Včera večer jsem vytahoval nastraženého kelera zpět k lodi abychom mohli přejet na další drift a někde ve sloupci mi na to zaútočil a vytočil mi padesát metrů pletenky. Bohužel nebyl zaseklý a jestě nás zamotal s kamarádem takže jakmile jsem mu povolil abychom se rozmotali tak byl pryč. Ale krásná jízda. Dneska ráno jsme se šli na špici rozloučit z mořem a nachytat 12 kusů salátových kelerů abychom si mohli udělat salát podle Kulíka. 3 kluci chytali salátovky a já na cutbaita zkoušel jestli nepřijde něco většího. Chytali jsme zhruba na 70 metrech a já přitahoval postupně k sobě byl jsem zhruba někde 20 metrů ode dna kdy na mě můj mladej volá abych mu podřízl saláťáka. Jak jsem byl ohlej do kalfasu tak rána jak blázen že mi prut málem letěl do vody. Jízda parádní musela to být ryba plné síly. Bohužel vzala cutbaita asi zespodu takže zhruba po 70 metrech kdy jsem mu chtěl trochu utáhnout brzdu tak konec jízdy. Ale zážitek parádní. Včera si mě troufl odpoledne na 30cm kelera 81cm halíček a k jeho smůle spolk magické oko i s jednohákem tak jsme měli k večeři místo obecňačky halíka. Nevím co bych dělal kdyby měl 79. Závěrem musím konstatovat, že letošní norsko bylo co se množství ryb týká absolutně neskutečné. Počasí jsme měli taky super celých deset dní jsme mohli chytat 24 hodin denně kdybychom nemuseli spát. Limit jsme nachytali za dva dny a každý den jsme snědli zhruba 3 kg ryb. Příští rok pojmeme letní norsko trochu jinak a v roce 2021 zase Dyping bez bab. Ať se vám všem daří a chytnete si úlovek dle vašich snů. Tom

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 16. až 18. (celkem z 18)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...