Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba nástrah

  • Toto téma obsahuje celkem 399 odpovědí. Do diskuze (72 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dedouš a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (celkem z 400)
  • Autor
    Příspěvky
  • #278920
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….souhlasím s Davidem, dvousložkový lak je ideální, akorát co si namícháš musíš spotřebovat jinak zbytek vyhodíš. Jinak jsem si od profíků nechával poniklovat pár pilkříků pro sebe a je to neúměrně drahé(nebo jsem nenarazil na žádného kamaráda, který by mi to udělal za lahvinku)

    #278922
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Roman, Krivanek, díky za info…

    s tím niklováním, tam lze “za pusu” niklovat i doma ale pouze železo nebo měď… na olovo to prostě nechytá, železo šlo perfektně. Tedy by byl nutný “mezikrok” před niklováním  pomědit…. Prostě další krok navíc…

    Barvy pod lak používáte jaké..?? Také dvousložku..? Já zatím barvím namáčením ve fluidních barvách´, což je sice výhodou protože to docela dobře odlitky “vytmelí” ale nevýhodou je značná křehkost takových barev a při deformacích které po nárazech do kamenů či při ohybu malých pilkříků nastávají se pak odlupuje…:-(

     

     

    #278924
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    …na olovo používám základ na auta a potom to stříkám airbrushem. Lak dvousložkový, ale musím upozornit, že ať je lak pružný nebo vytvrdlý stejně se potom když s tím klepneš o dno (kamen) tak se odloupne, i když máš základ. Olovo je mastné a ty barvy na tom stejně moc nedrží. Musíš vláčet ve sloupci a nebo používat nerez….

    #278927
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Fluidní barvy.  Zde se ti asi  jedná o  epoxidové, epoxypolyesterové, polyesterové bez TGIC, polyuretanové . Takzvané Komaxity. Tak je známe.

    Pak tu máme gumové práškové, které se dají nanášet jak metodou  fluidace, nebo Tribopistolí.Dá se i elektrostaticky, ovšem cena zařízení začíná někde na 50 000,- Kč.  Gumové práškové barvy jsou skladem v základních asi 10-ti odstínech. U těchto barev nedochází  po nárazu k štěpení barvy.  Tyto barvy jsou neskutečně odolné.  Využívají je hlavně Kapraři pro barvení olůvek. Svoji cestu ale už poznalo asi 30 zdejších norků.

    Hlavy, které jsem dal obrázek nahoře jsou barveny autolaky.

    Základ, Spodní stříbrná, dobarvit RALem, a 3 x  lak.

    #278948
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    Potřeboval by jsem to trochu objasnit. Slova odborníka křivanka, Laky doporučuji dvousložkové.  Autolaky  fungují skvěle. S vodou ředitelnými laky jsem to zkoušel a je to o ničem. Niklování nech na odbornících.”

    Jak to je  auto-laky jsou špatné nebo dobré? Několik let se již jiné auto laky než vodou ředitelné, nedají koupit. Nejsou to zase jen chytré řeči o ničem?

    #278981
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Potřeboval by jsem to trochu objasnit. Slova odborníka křivanka, Laky doporučuji dvousložkové. Autolaky fungují skvěle. S vodou ředitelnými laky jsem to zkoušel a je to o ničem. Niklování nech na odbornících.“ Jak to je auto-laky jsou špatné nebo dobré? Několik let se již jiné auto laky než vodou ředitelné, nedají koupit. Nejsou to zase jen chytré řeči o ničem?

    Odborník nejsem.

    Na hlavičky, které potřebuju barvit vícero barvama používám autolaky ( barevné. http://www.michani-barev.cz/autolaky-mipa.html ) A překrývám je vícero vrstvami laku čirého dvousložkového.

    Na jednu barvu barvu ( koule, torpedo ) používám  polyesterové , nebo gumové práškové barvy.

    Pilkry se pro lesk vozí do niklovny, nebo na pochromování.

     

    #279147
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Dalších 270ks. hotových pilkříků…..Gramáž  90,65 a 50.

    #279329
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Teď my poslal kamarád úlovky na pilk. mé výroby.Hal.120cm,18kg.Keler 120cm 11kg.

    #279345
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Harty, to jsou nádherné ryby! Kde je to chycené?

    #279394
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Harty, to jsou nádherné ryby! Kde je to chycené?

    Vikna.

     

    #279570
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Další zhruba stovka je dodělaná,teď rychle na lak.

    #279580
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    To je fakt paráda.Už se těším až tvé dílo uvidím na vlastní oči na Veihilmenu.😊

    #279582
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    To je fakt paráda.Už se těším až tvé dílo uvidím na vlastní oči na Veihilmenu.😊

    Raději se těš na to jak budou makat.

    #279595
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Další jdou do laku….To jsou poslední kousky asi 140.  Tímto s  pilk. končím a začnu připravovat gumítky

    #279596
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Dnes jsem byl s Bernym,na Veiholmenu to jede na plné pecky.Máme se na co těšit.Pokud počasí alespoň trochu dovolí,tak to bude pecka😊 dnes za 15

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (celkem z 400)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba nástrah

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...