Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #268042
    Berkali
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Dokončení reportu z Einsetu

    Další dny jsme dále úspěšně pokračovali v lovu štikozubců a občas i kelerů v Arsundfjordu. Štikáči standardních velikostí do metru, povedlo se i několik polaků nad 80 cm, největšího ulovil Tom – 87 cm, mě potěšil poslední den lovu keler 107 cm, 12 kg, zabral při vytahování systému na štikáče ve sloupci, k němu přistoupily další 2 bedýnkoví keleři(+75cm), tak to byla docela  slušná jízda, 420gramová Charisma však nápor zvládla skvěle. Celkově hodnotíme návštěvu Einsetu jako velmi úspěšnou, na danou polohu se podařilo ulovit několik velmi pěkných ryb, ubytování, lodě, nové motory 40HP vše na 1, jedinou závadou jsou nepříliš spolehlivě fungující echa s GPS, která se navíc doplácí.

    #268059
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    V neděli večer jseme se vrátili po 14-ti dnech lovu v Hogset. Cesta tam-kontrola dokladů za Oresundem, cesta zpět bez problémů. Na cestu jsme měli letos poprvé zapůjčen Ford Transit Bus od Nakiho. Auto fungovalo po celou cestu jak má.  Poseidon nám nadělil nepříznivé počasí s prudkými změnami. Měli jsme poryvy větru až 24 m/s a naopak i 28 st. teplo. Jeden den jsme museli nechat jednu loď na protějším ostrově a dojet pro posádku autem. Vlny v nárazu byly tak velké, že jsme z mostu viděli ve vzduchu nad vlnami motor lodě zápasící posádky s mořským živlem. Vše dopadlo dobře, až na totální promočení a pravděpodobně nějakého upuštění do spodního prádla. Chyceno mnoho ryb kolem 1 m, největší štikáč 110 cm.Vše loveno na maso makrel. Lovili jsme na hloubkách 40-90m. Příští rok bude po domluvě s Georgem a  apelaci některých jedinců co se ani na dovolené neobejdou bez webu a nedovedou vypnou a odpočinout si, v chatě dostupný za úplatu internet.

    #270538
    Jan-Tadeas
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Hlášení z pobytu na Hogsetu od 17 do 24.9. 2016. Cesta tam i zpět v pohodě, auto od Nakiho šlapalo bezchybně. Překvapila nás spousta kontrol, na každé hranici min jedna. Ve dvě ráno nás také překvapila noční kontrola na norské hranici. Vše v pořádku, bez pokuty. Krásné počasí, většinou sluníčko, ale také déšť, teploty kolem velmi příjemných 20-ti stupňů. Pro rybolov naprosto ideální. Fjord byl plný menších velryb, asi sviňuch. Bylo jich tam několik stád, vždy po 5-ti až deseti kusech. Asi díky tomu jsme neměli skoro žádné makrely. Když už jsme je našli, tak mezi nimi bylo hodně kranasů. Velice chutná ryba, jen nepříjemná na filetování. Na druhé straně u ostrova Averoy jsme nachytali spoustu krásných štikáčů, bohužel do metru. Kamarád měl také malého halíka pod metr. Tento rok byl rekordní na chobotnice, za týden jsme jich měli pět. Parta byla tradičně vynikající  a všichni do jednoho jsme byli maximálně spokojení. Uzené makrely, sushi z čerstvých ryb, rybí curry, čerstvá rybí polévka a vůbec spousta dalších vynikajících jídel nám umocnila již tak fantastický zážitek z letošního rybolovu. Těšíme se na další týden, ach jo, zase až za rok…..

     

     

    #272621
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    V Hogset se uvolnil termín 3.6.-10.6.2017.

    #272871
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    V Hogset se uvolnil termín:

    3.6.-10.6.2017

    16.9.-23.9.2017

    #278490
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Ahoj Hogseťáci  marně tu hledám-ale vím že jsem to tu četl. Potřebuju vědět průměr trubky zábradlí na bílé lodi. Mám nachystán  držák prutu na zábrádlí alá SIM na videu o lovu vlčáků. Jen jsem ho udělal jemněji kvůli váhy. Ale nejsem si jistý s tím zábradlím. Mám ho na průměr 20 mm. trubky ale nejsem si jistý. Jestli se povede nechám ho tam pro Vás další…MY TO MÁME UŽ ZA +30 DNŮ.

    #278605
    Hannnes
    Účastník
    (57 odpovědí)

    Ahoj, já si vyrábím taky držák a tuto otázku jsem tu také pokládal a dostalo se mi této odpovědi:držák na průměr trubky od 28 – 36 mm. toto jsou průměry které jsou nejčastější na zábradlích lodí.

    https://rybolovnorsko.cz/forums/topic/pokec-volny-pokec-o-vsem-moznem/page/29/ koukni tady,dal jsem tam dva návrhy, ten druhý je dělaný jako prisma, to znamená na výřez tvaru V a tím poté můžeš upnout více průměrů trubek aniž by jsi musel měnit držáky na trubky.

    #278677
    Skroban
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Ahoj Luďku

    taky si  myslim že trubka ma 20mm ale krk bych na to nevsadil.Třicet dnů je paráda proti naším 69 navíc nám odpadnul jeden rybář tak sháním jednoho na doplnění party,kdybys o někom věděl dej echo.Ahoj Zdeněk

    #278704
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Držák na bílou lod jsem dělal, určitě to není těch 20mm ale 27 nebo 28mm.

    #279586
    RobinCZ
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Podle stránek Hogsetu, by měla být první parta. Kdyby jste někdo měl nějaké informace, dejte vědět. My to máme za 26.

    #279614
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Taky tady koukam na Hogset .Odjezd máme za 10 dnů. Nerezové plovoucí gafy  pro tři lodě a držáky na bílou loď jsou hotové. Nic nebudu odvážet ať slouží i ostatním.

    #280554
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Přeji všem hezký den z Hogsetu. Je tu překrásně bez mráčku a 17 stupňů. Cesta byla bez kontrol a v klidu s proclením piva. Obrovské překvapení je že bílý barák je pryč a stojí tu úplně nový dům od Georga. Fotky přidám později. Zatím pár tresek ale spíš jen průzkum bojem. Hezký den.

    #280555
    RobinCZ
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Kdo sleduje jeho fb, tak o baráku ví. Hoďte info, na co chytáte. Gumy, pilkry, barvy? Díky za info o cestě. Alespoň víme, že máme počítat s minimálním zpožděním.

    #280587
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Sluníčko jak na Jadranu. Večer bylo pár mníků za mostem kolem 70. Ráno slabé poláci kolem 60. Vše na pilkr. Jelikož tlamoknihu nesleduju nevěděl jsem co hezkého tu Georg od listopadu spáchal. Jestli mi to vezme dám foto.

    #280590
    RobinCZ
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Díky moc za info. Zkoušeli jste to kolem ostrovů? Nebo vzadu v přístavu jak je ten lom.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...