Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cesta na sever cez Helsinky

  • Toto téma obsahuje celkem 71 odpovědí. Do diskuze (21 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vd a poslední změna proběhla před 2 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 72)
  • Autor
    Příspěvky
  • #78988
    pegas69
    Člen
    (6 odpovědí)

    Ahoj Štipko ! 2012 sme sa stretli s Humenčanmi v Oxfjorde . Mali to kratšie ako my asi o 300 km a išli o 6 hodín dlhšie . Problém trajekt do Helsínk . Veľmi vyťažený a treba presne objednať . Ale mohli by sme to skúsiť cez Kijev – pozrieť sa ako sa tam bude vyvíjať situácia . Potom Rigu . Mám taký dojem ,že tam budú MS v hokeji v čase keď pôjdeme na Soroyu .

    #78992
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    :-D:-D:-D

    Je to varianta

    #4897
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Máme to ešte za 108 a tak špekulujeme, kombinujeme a vymýšľame.

    Ideme na Soroyu a okrem klasickej trasy – Poľsko, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Fínsko a Norsko

    premýšľame variantu Poľsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, trajekt Talin – Helsinky, Fínsko – autovlak Helsinky – Rovaniemi, a Norsko.

    Druhá varianta je fantastická z hľadiska odpočinku. Podľa mapových plánovačov je trasa Jeseník – Talin asi 20h dlhá.

    Trajekt 2,5h a 13h vlak. Z Rovaniemi to može byt asi 10h do Oksfjordu.

    Je to o niečo drahšie ako trasa Švédskom po vlastnej, ale za to pohodlie by to asi stálo.

    Stále je to ale teória. Potreboval by som nejaké konkrétnejšie informácie.

    Absolvoval niekto túto cestu?

    Podeľte sa so skúsenosťami.

    Díky

    #79030
    Lubor Cuker
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Išli sme niekoľkokrát touto trasou a pre nás z východu je to najrýchlejšia cesta na sever Nórska. Tallin sa dá v pohode urobiť za 20 hod. cez východnú časť Poľska. Trajektové lístky sme kupovali vždy až v prístave bez rezervácie /cena cca 110,-€ za dodávku + 4 osoby/. Chodíme v lete a s lístkami nebol problém ani keď sme prišli 10 min. pred odchodom trajektu /chodí raz za 2-3 hod./. Cez Rovaniemi sme išli len pri ceste na Seiland, pri ceste do Oksfjordu je to obchádzka.

    #79038
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Touto cestou jsem jel asi 4-krát. Cesta nemá chybu. (už se to tu řešilo, je to ve starém vlákně)

    #79039
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    #79040
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    #79051
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Lubo, Cochy: cena 110 éček? Já bukoval jedno auto, 8 lidí a nejlevnější jsem našel za 300 :-E

    #79058
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    jj

    Tiež som skúšal auto a 7 ľudí a cena na máj je od 188 do 320euro v závislosti na spoločnosti.

    Najviac sa mi pozdáva Viking Line 288 euro.

    Ale priznám sa, dalo mi to len 3 spoje za deň

    #79059
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    ChoChy napsal:

    Touto cestou jsem jel asi 4-krát. Cesta nemá chybu. (už se to tu řešilo, je to ve starém vlákně)

    Túto trasu sme si vyskúšali cestou na Nordkap a je to paráda. Cestu sme si naplánovali tak, že sme večer prišli do Talinu, tam sme sa v malom hotelíku vyspali a ráno po raňajkách a sprche čerstvučký sme išli na krátky trajekt do Helsínk a pokračovali sme až na sever Fínska a potom v NO do Sarnes. Doporučujem! :-D:-D:-D

    Budete prechádzať “Zvoncovom” a tam sa musíte zastaviť. V kiosku si kúpite suvenír -zvončeky kovové, keramické, sklenené, drevené, plastové, kožené a neviem ešte aké. Vonkajšie originálne zvony sú vlastne súkromnou zbierkou. (asi nie sú na predaj);-)

    #79060
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Autovlak asi neskúšal nikto, že?

    #79061
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Je to přímo u cesty.

    #79185
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Je to táto lokalita

    #79186
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    #79187
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Časť ponuky kiosku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 72)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Cesta na sever cez Helsinky

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...