Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 61 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jirka66 a poslední změna proběhla před 2 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 62)
  • Autor
    Příspěvky
  • #305407
    Sidonius1
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Osobně jezdím na Averoy.  Trelleborg – Oslo-Lillehamer- Molde. V září 2018 dostavěli slušný kus dálnice. Není pravda, že je všude  na dálnici 80 km/h. Na nových dálnicích  je většinou 100, 110 dokonce i 120km/h.  80 km/h je mimo dálnice. V noci jedeme po dálnici skoro sami. Nejhorší úsek je z Dombasu dolů. Ale i tady už je místy nová široká silnice a nové tunely. Osobně, bych přes Švedsko asi nejel. Jezdíme Trajektem Rostock- Trellborg a kupujeme si kajutu tam i zpět. Vloni jsme kupovali kajutu  za 20 euro. To je tam i zpět 40 euro : 3 to je nějakých 350,-Kč na osobu. Zanedbatelná částka ale 5 hodinový spánek v posteli a sprcha jsou prima.  Řešit spaní někde v sedačce na trajektu, z toho už jsme vyrostli….

    #313856
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Ahoj. Prosím o aktuální info sjízdnosti trasy Drážďany – Rostock. Víme, že tam je aktuálně nějaké omezení, ale dle GMaps by to nemuselo být špatné. Z Drážďan budeme vyjíždět cca. kolem 14h odpoledne ve Čtvrtek.

    Díky.

    #313871
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Ahoj,

    nám se to taky blíží a tak se přidám k této prosbě – zajímá mě aktuální průjezdnost Berlím – Rostock a potom kdo máte info co od loňska přibylo za nové dálniční úseky z Oslo nahoru …

    Díky

    #313872
    vostrmar
    Účastník
    (124 odpovědí)

    Kolem Berlína a směr Rostock sama omezení, dej si aspoň hoďku rezervu.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 8 měsíci uživatelem vostrmar.
    #313875
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    OK, díky , to si stejně vždycky dáváme …i víc . Šlo mi spíš o to , jestli nevíte kudy je to za současného stavu lepší . Já většinou objížděl Berlín zprava (přes den) a v noci jel přes centrum. Když jsem se díval na na trasu teď třeba přes Waze , zdá se mi , že nejvíce omezení je na trase zleva kolem Berlína .

    #313950
    Leos Kozel
    Účastník
    (17 odpovědí)

    Kolem Berlína se čile opravuje, ale nikde jsme nestáli omezení na 60, nělde na 80km/h je dost a nám to udělalo asi 1.30h zdržení na trase Drážďany – Berlin – Roztok. Dál bych chtěl upozornit na novou celmici Magnor – Eda silnice č.3 směr Elverum. Hlavní cesta zatarasená a vše puštěno přes celnici. Berou všechno i osobáky!

    #314992
    vostrmar
    Účastník
    (124 odpovědí)

    Zkoušel jste někdo taky cestu Rostock-Greifswald-Štětín a pak Polskem po S3 směr Legnica do Bolkova ? Odtud to je 50 km na hranice do Trutnova.  Nám to jako alternativní cesta vyšlo líp, než se plahočit ucpaným Berliner-Ringem a hodně opravovanou cestou na sever od Berlína …

    #315019
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    jj skúsili sme to prvý krát tento rok v júni.
    Náš pocit – cesta je rýchlejšia ako cez Nemecko – Berlín, i keď veľká časť nemeckej diaľnice sa spravuje.
    Pozitívum je, že v PL je lacnejšia nafta, lacnejšie občerstvenie a ani polícia nieje tak nekompromisná – nikde neboli.
    Zo Štetína sme šli na Zelenu Goru a Wroclaw a aj tu už je diaľnica skoro celá dokončená.
    Určite doporučujem.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem stipko.
    #315022
    Hanz
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Ahoj, jeli jsme tak minulý týden z Ostravska. Do Zielene Gory klasický Polský provoz. Pak směrem na Štetín v pohodě, poloprázdné cesty, klidná cesta. Souhlasím se stipkem celkově levnější doprava s minimem policie. Taky doporučuji.

    #315023
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Ono bude rozhodující odkud a v kterou denní dobu jedete . Jak jsem psal o pár odkazů níže – cesta přes Berlín byla úplně v pohodě a navíc z jihu bychom to měli o nějakou stovku km navíc a to rozhodně nikde neprostojím …. S přístupem četníků plně souhlasím -)

     

    #315032
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Jel jsem do Norska již několika trasami. Z Německa do Trelleborgu a pak různě Norskem na sever či středního Norska. Dále jsme jeli přes Pobaltí, což je cesta pro lidi, kteří chtějí poznat část Evropy. No a pak přes Polsko. Jsme z jižní Moravy, takže je kilometrově jedno, zda přes Německo či Polsko.  Trasy projelo asi 15 lidí a jednoznačně vyhrálo Polsko- Gdaňsk. letos nebyl ukončen dálniční obchvat Lodže, ale až bude, tak to nemá chybu.Trajekt do Nynashamnu( Stokholmu) jede 18hodin, Vylodíte se v poledne, odpočatí a plni sil. Kajuty čisté, jídlo celkem za levno. Sice za kajutu připlatíte, ale za pohodu to stojí. Hlavně při jízdě na sever je to paráda.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem meky.
    #315039
    SKRKUN
    Účastník
    (61 odpovědí)

    Meky máš naprostou pravdu, jsem z MS kraje tuto cestu jsem absolvoval při jízdě na Senju.Na trajektu kajuta,sprcha  čepované pivo za dobrou cenu.Z trajektu vyjedeš odpočatý a na Senju jsme to měli 1640 km.

    #316715
    Sting
    Účastník
    (19 odpovědí)

    Německé dálnice budou i nadále s horní neomezenou rychlostí. Němečtí Zelení před časem navrhli omezení rychlosti na všech německých dálnicích plošně na 130 km/h. Návrh zdůvodnili zvýšením bezpečnosti, ale samozřejmě i snížením hluku a emisí. A minulý týden došlo na lámání chleba – o návrhu se hlasovalo v německém parlamentu. Navzdory současným evropským trendům ale členové Bundestagu návrh výraznou většinou zamítli. Proti návrhu hlasovalo hned 498 členů parlamentu z celkových 631. Dali tak jednoznačně najevo, že chtějí své mercedesy a bavoráky nadále prohánět po dálnicích bez omezení. Zdroj: https://www.garaz.cz/clanek/po-nemeckych-dalnicich-nadale-neomezene-rozhodl-parlament-21002781?seq-no=5&dop-ab-variant=4&source=article-detail</p&gt;

    #339037
    Sidonius1
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Měl bych na vás dotaz. Do Norska jezdím autem několik let téměř vždy září. Letos jedeme první týden v květnu a mám otázku. Nechat zimní pneu a nebo dát letní? Jezdíme na Averoy po E6 Lillehammer – Dombas- Molde……

    #339038
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Měl bych na vás dotaz. Do Norska jezdím autem několik let téměř vždy září. Letos jedeme první týden v květnu a mám otázku. Nechat zimní pneu a nebo dát letní? Jezdíme na Averoy po E6 Lillehammer – Dombas- Molde……

     

    asi bych o tom nepřemýšlel a nechal zimní

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 62)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...