Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 432 odpovědí. Do diskuze (57 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Harty a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 433)
  • Autor
    Příspěvky
  • #281126
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Nazdar Zdeňku, je to severoseverozápadně od našeho nejkrásnějšího majáku u nás, neboli severně od ostrova Synstramnen a ta oblast je cca asi až do 3 km od něj.

    Díky. Tam nejezdíme, ale možná to zkusíme.

    Doufám, že jste zrovna na vodě, protože až do rána by jste měli mít krásně. Tak Petrův zdar.

    #281132
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Na vodě jsme byli, ale zhasl echolot a tak jsme se museli vrátit. Přesto se chytili mníci do metru, kočka, polaci, dorši a chobotnice. Měli jsme v úmyslu být na vodě až do rána.

    #281167
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Dopoledne pršelo a foukalo a nyní už jen fouká. Snad se to trochu vylepší, abychom aspoň na chvíli mohli na vodu. Je to moje nejhorší výprava do Norska za dobu co sem jezdím. Vždy se vyskytli dny, že se nedalo vyjet na vodu, ale tentokrát to je denně a k tomu je moře studené a ryby doví kde a je nutno je hledat. Loví se nahodile po jedné. Není možno říci, že jsou u ostrovů na mělčinách nebo na zlomech či okolo kopečků. Jsou tam všude, ale po jedné. Nejsou zde ani doršové, polaci a ani salátoví keleři, kterých tu bývá hafo. Prostě máme smůlu, ale přes toto všechno je tu krásně a nám je dobře.

    #281168
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Ahoj Kulíku tak koukám, že je to skoro všude podobné vítr déšť a celkem studená voda a ryby je potřeba hledat. Snad se už to počasí umoudří ikdyž podle předpovědi žádná Itálie. Tak je to Norsko.

    #281171
    orn
    Účastník
    (8 odpovědí)

    Ahoj Kuliku, mohu se Tě zeptat kde přesně jsi na tom Averoyi? Mohl by jsi mi to prosím upřesnit? Jedná se o nějaký kemp nebo nějaká jednotlivá chatka? Na to místo jezdíš přes nějakou cestovku? Nebo nějak jinak? Díky moc za odpověď.

    #281175
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Za “velbloudama”

    #281184
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To orn: Jsem na AVEROY v kempu společnosti AVEROY FISHING z Nového Strašecí.

    #281185
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Navečer se počasí zlepšilo a tak jsme chtěli vyjet, ale opět stávkoval echolot. Správce Milan jej opět celý prošel a nakonec ten problém vyřešil a my vyjeli. Později, ale přeci. Kamarádi z 2hé lodi se vydali na mníky a já s Honzou Pecinou, nejdřív taky na mníky, ale nebyl mníkový den a tak jsme jeli hledat polaky. Podařilo se nám najít salátové kelery a pod nimi a na blízké hraně i polaky do 80cm (všechno jikrnačky a plné jiker). Tak jsme ihned pookřáli a vydrželi zde déle a potom ještě  jsme zkoušeli jiná místa, ale už nebylo nic, keleři a ani polaci. Domů jsme přijeli po 1 hodině, zpracovali ryby a šli spát. Jen já jsem se rozhodl ještě se s Vámi podělit o naši radost, Dobrou noc. 😀

    #281186
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nazdar Míro, máš pravdu. Já doufám, že už to bude jen lepší a vynahradím si vše od 20. června, kdy zde budu znovu.

    #281188
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak jsem si pročetl příspěvky ostatních, neboť Honza Pecina má dnes dřevo samý suk a to se nedá.

    Souhlasím s Pepou (Solnym), kterého tímto i zdravím, my jsme také vše nachytali na stříbrné pilkry o hmotnost 40 – 60g a v hloubkách 15 – 40 m.

    Jen Petr na Bakanu má výhodu, když má “milióny” salátových kelerů a polaci berou na hod,

     

    #281191
    zdena
    Účastník
    (267 odpovědí)

    říka se,že čert nikdy nespi, ale tady vidim ,ze to neni až tak pravda ,protoze Kulik nikdy nespi.preju krasne ulovky ,ale mohl by jsi me preposla trochu te tve vitality. at se daři.

    #281241
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Dnes se podařli mníci největší 130 cm a nějací polaci největší 82 cm.</span></p>

    #281279
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Parta ze Slaného nenechala v moři nic na živu.

    https://www.facebook.com/505963942763985/videos/1784375908256109/

    #281302
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Zase jsme vyjeli až navečer a vraceli se po 2 hod ráno. Podařilo se nám najít kelery  40 -55 cm. Pod nimi jsem zapřáhl krásnou tlustou a nevytřenou jikrnačku tresky obecné 92 cm. Ještě se podařili polaci do 70 cm a další doršíci. Po návratu jsme zvažovali zda filetování nenecháme až na ráno. Při rozmýšlení a zavařování jater jsme s Honzou Pecinou vypili lahvinku bílého a rozhodli se vše udělat ještě nyní. Po skončení jsme dali druhou lahvinku a diskutovali o dalších výpravách. Asi v 6 hod jsme usnuli. V poledne po obědě začalo to co nemám rád a to je balení a úklid lodě. Nyní již v klidu sedíme konzumujeme vše zbylé a připravujeme se na odjezd.

    Shrnutí je, že počasí dost nanic, ryb málo a velké hledání. Úspěšné návnady stříbrný pilkřík 40 – 80g, gumy a ostatní nástrahy v barvách černá, modrá, bílá, šedomodrá a medová. Ulovené ryby polak, keler, mník, dorš, brosmy, kočka a chobotnice.

    Ještě jedna kuriozita. Povedl se mi dabl polaků a jeden 60 cm byl vyloven na sleďový návazec nad pilkrem a H.P. vylovil na pilkr a kelerový návazec 4 polaky najednou (65, 60, 50 a 45 cm).

    #281304
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Zdravím, posílám zprostředkované info od Pepy Žahourka, který s partou dorazil k Mortenovi Holenovi do kempu na Atlantické cestě. Po příjezdu vyrazili na seznamovací výjezd a díky počasí, které panovalo, tak vyrazili jen na tři hodiny do fjordu za velký most. Výsledek byl jeden dorš 90cm a cca 12 polaků ve velikosti od 65 do 90cm. Vypadá to na slušný a slibný začátek, tak snad se jim zadaří mnohem víc a bude o čem psát i nadále… cesta bezproblémová, po nových silnicích cesta Oslo – Dombas ubíhala lépe než třeba loni, a to už kompletně bez stavebních objížděk. My to dnes máme k Mortenovi za 30, odjezd 24.6. na 14 dní, tak nás to docela nabilo a potěšilo…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 433)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...