Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 38 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mex a poslední změna proběhla před 4 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)
  • Autor
    Příspěvky
  • #312297
    mex
    Účastník
    (17 odpovědí)

    Také jsem vždy sledoval toto vlákno a tento rok nic,je to škoda.

    #312328
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Hele, jak zachytím nějaké nové info, tak to sem šoupnu. Třeba něco pošle i Solny, jezdí tam kyždý rok v létě a dobře reportuje.

    #312336
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Já už sem toho moc nedám,jsem akorát na cestě z Jostolenu. Na Averoy jsme k Mortenovi jezdili rádi a tohle období tam bude určitě taky hodně pollacku. Navíc se tam chytá i dost štikáčů. Poslední dobou se kluci z Averoya naučili jezdit i na plotny(Nordkleppen) kam jezdíme í ze Smoly. Tam se chytají slušné ryby všude. …

    #312375
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Díky Pepo, klidnou cestu domů. My vyrážíme ráno v 5 hod. na Averoy a už se moc těšíme. 😀

    #312404
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Kulíku je to teď na tobě. Pošli nějakou fotku a vypátrej co se tam děje, proč nikdo nic nenapíše. Štatstnou cestu a dobrý lov!

    #312422
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Pohodovou cestu Jendo a ať se daří👍

    #312644
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Pěknej Ďasík

     

    #312674
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Štikáči koušou

    #313014
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Vrátili jsme se z Averoy a musím se omluvit, že jsem nedal žádný report, neboť mě zradila technika a tak aspoň nyní několik slov souhrnně. A taky pro Kloboukatého, který mi už psal.

    Cesta tam i zpět byla bez problémů a kontrol, na které jsme byli připraveni tím, že jsme dodrželi všechny předpisy a nařízení.

    Počasí bylo v pohodě a na vodu jsme se nedostali až poslední 3 dny kdy foukalo. Moře bylo teplé a tak došlo i na koupání.

    Co se týče ryb, tak u břehu a ostrůvků jich moc nebylo. Makrely se museli hledat a bylo jich málo. Nejvíc jich bylo u mol v kempu a to i sledi a menší keleři a to proto, že zde bylo spousty smáčků. Nejkrásnější chytání bylo v okolí , Nordklakkenu, kde bylo spoustu krásných kelerů do 90 cm, polaků taky do 90 cm a doršů i do 125 cm. Podařilo se  vyvláčet i několik štikáčů. Štikáči byli i v okolí kempu, ale v menším množství než jindy. Do těchto úžasných lovišť to máme z kempu cca 25 km po volném moři a tak se sem dá jet jen při příznivém počasí. Nedostatek makrel a možná i jiných ryb u pobřeží a ostrovů si vysvětluji tím, že za rybami se rok od roku jezdí dál a i tím, že  teplota moře byla extrémní. Asi bude hodně reakcí na tuto mou úvahu, ale těším se na jiné postřehy a názory.

    Nyní již připravuji vše na další cestu na Averoy do kempu Averoy Fishing. Odjezd je 2. září a doufám, že nám počasí dovolí zase navštívit všechna krásná zdejší loviště.

    Ještě pro houbaře, houby nerostou a takové sucho ve zdejších lesích nepamatuji.

    #313812
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Krásný štikozubec a mník z Averoy

     

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 8 měsíci uživatelem Prochajda.
    #314296
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Já jsem na tom jako Kulik. Taky opožděný report. Podat zprávu přes mobil mi nějak nejde. Z Averoy-novostrašecký kemp, jsme se vrátili v noci z pondělí na úterý. 2 dny jsme kvůli počasí nechytali, ale nakonec vše dopadlo dobře.  Příspěvek Prochajdy dokumentuje, že úspěšnou cílovou rybou byl štikozubec. Kdo byl vytrvalý mohl jich před “tyčí” nachytat kolik chtěl. Mlíčňáci kolem 80cm, jikrnačky i přes metr. Kdo zaváhá se zásekem u mírně se chvějící špičky prutu, může se se zásekem celkem spolehnout na úspěšné podseknutí. Ovšem je nutno je ještě odečíst dost vysoké procento těch, kteří se dokáží vysvobodit během vylovování z 60 – 120m hloubky.  Není vzácností že se ryba uvolní až u hladiny a honíte ji lodí a gafem  spolu s racky po hladině. Prostě o zábavu postaráno. Kdo jezdí Norsko v červenci a později, bývá to taky fanda do makrel. A to my jsme. Z Averoy jsme v posledních letech makrely vždy přivezli, ale vždy jsme je museli hledat a jejich lovu se věnovat nejeden den. Letos to vypadalo podobně, ba co víc, ještě hůř. Sem tam chycených pár makrel – bída. Pak se objevila zpráva, že na samém jižním konci fjordu u mostu chytá na přítoku ve sladké vodě nějaký pán lososy. Přitom ale tahá jednu velkou makrelu za druhou a hází je zpátky !!  Druhý den jsme vyrazili na konec fjordu – tam jsme ještě nikdy nebyli. Ani jsme na konec nedorazili. Zastavili jsme u prvního zúžení a zkusili to. Bingo!! Makrelové návazce s pilkříkem plně obsazené kusy běžně nad 40cm a kulaťoučké, vypasené, jaké jsem ještě nepotkal. Bagrovat to nahoru je fuška. Když každou poctivě vykrvíte, je celá loď rudá. Za hodinu byl náš požadavek na makrely přeplněn, takže jsme poprvé v kempu projevili i zájem o udírnu. Toto místo se zdá velise nadějné i do příštích let !  V dalších dnech jsme honili i jiné druhy ryb, ale výsledek byl chabý. Salátoví keleři byli letos příliš malí, o dorše jsme nezavadili, zachránilo nás jen pár nevelkých lengů a několik solidních a nečervivých lumbů. Manželka si ulovila první rybu nad 100, že to byl štikozunec 105, to obzvlášť potěší, protože štikozubce nad 100, to každý nemá.

     

    #314301
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    A ještě foto

    #314326
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Vyrážíme v pondělí ráno na Averoy a zatím jsem moc smutný neboť to vypadá,že se první 4 dny nedostaneme na moře kvůli větru a ještě má i pršet. Moc rád bych se podíval i na Nordklákken, ale zatím to vypadá hodně smutně.

    #314332
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Jendo, přeji pohodovou cestu a počasí se ještě může změnit.  Ať se daří

    #314342
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Díky Pepo a doufám v totéž,že se Poseidon umoudří. 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...