Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Aukan – Svinvika

Zvolené téma obsahuje celkem 64 odpovědí. Do diskuze (23 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Dalimil a poslední změna proběhla před 3 měsíců, 1 týden.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 65 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #290547
  husky19 husky19 
  Účastník
  (1678 odpovědí)
  byl(a) online před 7 dny

  Ahoj kamarádi rybáři, zvažujeme možnost příští rok navštívit v květnu lokalitu Aukan. Máte někdo zkušenosti s touto lokalitou? Ubytování, lodě, lovná místa, jednání s majiteli, … Zajímá mě cokoliv spojeného s tímto místem. Na podzim nás čeká zase oblíbená Dolmoya, ale to je až moc dlouho.

  Děkuji i za případné SZ.

  #290550
   polaneckej 
  Účastník
  (2 odpovědí)
  byl(a) online před 10 měsíců

  Ahoj Husky 19,

  tuto lokalitu znám velice dobře a majitele též..V současné době budují i lokalitu Aukan, která je za „kopcem“.projedeš cca 1,5km a jsi na otevřeném moři směrem Smola a Hitra. Cestovka se jmenuje Norský ráj. mají slušné lodě, gps s echolotem v češtině a super servis.

  Není problém si zapůjčit druhou loď, pokud chcete být na lodi 2. Tomáš je „mistrem“ v dílně u Majitele servisu Aukan, tak že lodě jsou v naprostým pořádku. Spolu s Veronikou-manželkou a dalším společníkem z Čech provozují tyto lokality. Jsou to vlastně už domorodci, protože tam i bydlí.

  Jezdíme sem cca 15let.. Tomáš s Veronikou převzali Aukan letos (dříve jej provozoval Travel support) vlastně až od příštího roku, ale buduje se tam vesele. Stránky jsou: https://norskyraj.cz/ tam je i mapa a veškeré kontakty. Mají i stránky Fcb..

  My jezdíme na Slunovrat a nikdy jsme nepřijeli domů bez limitu…..Polaci, obecňačky, téměř pokaždé i nějaká makrela, když se zadařilo, tak velký keleři..mraky malejch..

  Když je dobrá předpověď, tak se jezdí k Hitře na útesy a nebo k sádkam na Smolu.

  zdraví

  petr p.

   

  #290551
  husky19 husky19 
  Účastník
  (1678 odpovědí)
  byl(a) online před 7 dny

  Děkuji za vyčerpávající zprávu. :o)

  Jirka

  #292769
  pupipupidole pupipupidole 
  Účastník
  (8 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  Tak to už se tam teda také moc těším jedem s partou od 21.5-31.5 .Zatím slyším samou chválu.

  #292803
   antonin4545 
  Účastník
  (1 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Na Aukanu jsem byl několikrát a bohužel to bylo spíše k pláči.  Místo toho aby se ráno člověk mohl pořádně vyspat, tak mu od půl osmé už pod okny řinčí jeřáb z loděnice, kterou vlastní místní Nor. Delegát byl věčně pod parou, a do toho ještě smrad od lodí, které se tam staví a opravují, lakují a neustále přesouvají.  V případě nehody nebo poškození motoru musíte dlouho čekat, než se někdo vůbec uráčí vám pomoci.  Místní Nor není moc ochotný hnout prstem nebo vám pobyt nějak ulehčit. On má peníze jisté a více ho nezajímá.
  Další smůlou jsou až nepříjemně vysoké poplatky v případě škody, které se opravdu může stát a to ani né vaši chybou.  Nový nájemník Aukanu, pan Tomáš není žádný mistr, ale jen řadový pracovník, který má větší ego než zkušenosti. Zmíněný mistr má i Norský ráj, na kterém je značný problém sehnat nějakého delegáta. A to ještě hlavně střízlivého delegáta.  Za sebe už tam rozhodně nepojedu ani já, a ani naše parta. To raději na Hitru, kde působí také Čech a rozhodně kvalitnější.
  V okolí Aukanu je ještě kemp Aure a na Halse u Idealu. Aure nemám osobně vyzkoušené, a tak nemohu soudit. Ideal mám také vyzkoušen a je to veliká bída. Jediné co je tam hezké je příroda.

  #292812
  Sob55 Sob55 
  Účastník
  (3 odpovědí)
  byl(a) online před 1 rok

  Ahoj, také na letos sháním novou  lokalitu na rybolov, ale určitě ne Aukan ani Svinvika. Bohužel musím souhlastit s Antonin4545.

  Je to otřesné, jak ubytování tak celý prostor. Od cca 7 ráno, se člověk opravdu nevyspí, (což je velký problém když jezdíte na noc a vracíte se brzy ráno, tak opravdu vyspání je vítané. ) jezdí tam kluci s jeřáby a ještěrkami, nu jsou v práci, což je pochopitelné, ale když si draze zaplatíte dovolenou tak je to opravdu k vzteku o zápachu ze strojů ani nemluvím.

  Místní nor kterému to podle informací patří je velmi nerudný a nepřátelský, vše je problém a posílá místní pracovníky aby nám domluvili. Např, byl obrovský problém si tam sednout na jediný venkovní stůl mezi lodě a vzít si tam pivo, protože norští zákazníci, by nás mohli vidět. A to nejsme žádní pijáci a žádné opilecké akce jsme nedělali. Oheň jsme pomalu nemohli ani rozdělat protože případný popel by mohl poškodit lodě co tam jsou vystavené. No a dostat tam benzín také nadlidský ukol.

  Nový Norský ráj je pěkný protože je nový, ale co jsme slyšeli od známých, problém je v tom že apartmány jsou hned vedle sebe a vše je slyšet.

  Nicméně je to vše velmi daleko od centra(cca 35km) kde jsou dva obchody, ve kterých je možné koupit potraviny, jinde bohužel ne. Tak že shrnu-li to jestli chcete opravdu pěknou a příjemnou dovolenou, za sebe doporučuji<span style=“color: #000000; font-family: Roboto, Arial, sans-serif;“><span style=“font-size: 14px;“> Langesund nebo </span></span>Lofoty, kde je navíc ještě jako bonus, krásná polární záře, kterou chytneme každý rok 🙂

  #292815
   scan 
  Účastník
  (38 odpovědí)
  byl(a) online před 10 měsíců

  Kamarádi, od roku 96 navštěvuji každý rok tuto lokalitu a samozřejmě každý rok i např. Hitru, Viknu a hlavně sever! Oblast bývalého Zlatého trojúhelníku mezi ostrovy Hitra, Smola a pevninou má ženit za sebou. Nevím proč, ale úlovky ve srovnání se severem či Smolou či Froyou nejde srovnat. Pokud člověk nezajede  k ]sádkám, nemá žádnou radost z úlovků. Na Aukan jezdil Travel Support, nyní odešel, nevím co se tam stalo. Od ]příští sezóny jezdím raději někde výše, samozřejmě oblast Tromso resp. Soroya je super. Podotýkám, že jezdím zásadně autem a nepreferuji žádnou cestovku. Fakt netuším proč se oblast negativně změnila, je to vidět o z toho, že zde nepotkáte Němce, kdysi jich tady bylo moc. Nyní Češi, Poláci, Litevci, Slováci. Určitě to není oblast pro zkušené rybáře, mající toho hodně za sebou.

  #296067
  pupipupidole pupipupidole 
  Účastník
  (8 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  Ahoj přátelé mořského rybolovu tak od 21.5 trávíme s partou na Svinvika.Musím přiznat že sem očekával víc ale ty potvory nechtěj kousat!!!!Hledáme,zkoušíme,vymýšlíme nejsme žádní začátečníci ale dává to zabrat.Občas nějakou obecnou,sem tam polaka ale to fakt jen na náhodě.Jestli je to tím počasím,nebo třením,netušíme.Ubytování je klasický standart,majitelé,servis,benzin,lodě vše v pohodě.Snad se to zlomí,včera tu zavítaly větší hejna kelerů tak doufáme že konečně začne ten správný norský ráj…..

  #296101
  Hyse Hyse 
  Účastník
  (521 odpovědí)
  byl(a) online před 2 hodiny

  Nasel jsem toto vlakno tak to lupnu sem nebot jsme asi 1km odsud. Pocasi velmi slusne a i predpoved slibuje pekne vyhlidky.. Ryby berou v periodach, ale celkem slusne. Zatim nejvetsi polak mel 91cm a 8 kg / jikrnacka 🙁 ve 30 m na Ol´ Monster, Watermelon Red na 28g jigu torpedo.
  Jinak se lovi tresky obecne a polaci v bedynkovych velikostech tedy cca 60-75 cm sem tam naka 80 satka.
  Pri jasnem pocasi a slunicku jsou spise na melke vode 7- 15 m. pri zatazenu nebo ve vecernich hodinach v hloubkach kolem 30m.

  • Tato odpověď byla upravena před 12 měsíců uživatelem Hyse Hyse.
  #296103
  pavel.v pavel.v 
  Účastník
  (137 odpovědí)
  byl(a) online před 9 hodiny

  A to jsi se „melounu“ smál, Už jen to „kiwi“ mi tam schází |-O

  #296129
  Hyse Hyse 
  Účastník
  (521 odpovědí)
  byl(a) online před 2 hodiny

  nene ja vim ze jsou super, ted je jedu dokonce jeste v Magnum Ol monster a chytaji skvele..

  #296130
  Hyse Hyse 
  Účastník
  (521 odpovědí)
  byl(a) online před 2 hodiny

  A tuhle si nemuzu odpustit Hyse a Hyse 🙂

  #296131
  Hyse Hyse 
  Účastník
  (521 odpovědí)
  byl(a) online před 2 hodiny

  A synator se taky cini

  #296307
   PajaP 
  Účastník
  (22 odpovědí)
  byl(a) online před 1 měsíc

  Ahoj

  Je někdo nyní v této oblasti a může podat report jak to vypadá s rybolovem ?

  #297020
  pupipupidole pupipupidole 
  Účastník
  (8 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  ještě nějaké foto,a protože tam bylo krásně tak si to v září zopakujem…..

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 65 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Aukan – Svinvika

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » Listopad 2018

Madagaskar » Říjen 2018

Soroya » Březen 2018

Anketa

Využíváte slevové akce?

(68)
(177)
(51)

Nahrávání ... Nahrávání ...