Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Allrisk, a.s. Speciální rybářské pojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (8 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Peeta a poslední změna proběhla před 2 týdnů, 6 dny.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #249534
  Duke Duke 
  Klíčník
  (1249 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  Na standartní pojištění nespoléhat
  Jak se tento oblíbený sport, rybolov, rozšířil mimo hranice našeho území až k moři, čím dál častěji se objevovaly dotazy a požadavky našich klientů na krytí škod, které mohou vzniknout ve spojitosti s cestou či samotným mořským rybolovem. Dotazy klientů se týkaly cestovního pojištění, pojištění léčebných výloh při takovémto sportu a hlavně škod na majetku a zdraví, které mohou vzniknout na převzatých lodích nebo při jejich provozu. Bohužel se někteří rybáři mnohdy spolehnou na standardní cestovní pojištění a pak se setkávají tváří v tvář s krutou realitou, kdy je většina škod nelikvidních. Mořský rybolov prováděný z lodi totiž patří dle definic pojišťoven k extrémním sportům a jen velmi málo klientů a bohužel i zprostředkovatelů pojištění o této skutečnosti ví.

  Pojištění odpovědnosti
  Ještě horší je situace v případě, kdy dojde ke škodě na pronajatých a zapůjčených věcech, tedy na motorových člunech, echolotech a GPS navigacích, případně na zapůjčeném rybářském vybavení. Tyto věci jsou z pojištění přímo vyloučeny, i když má klient v rámci cestovního pojištění připojištěnou odpovědnost, nevztahuje se toto pojištění na jakékoli věci převzaté. A nejčastější drobné škody jsou právě na vybavení lodí a lodních šroubech.

  Pojištění na míru
  V rámci naší úzké spolupráce s AXA ASSISTANCE CZ jsme proto vytvořili produkt Allrisk Rybářské pojištění, které svým širokým rozsahem kryje právě tato specifická rizika. Je postaveno na bázi standardního cestovního pojištění, rozšířené o rozsah extrémních sportů v polárních a subtropických oblastech. Pokrývá také škody, které mohou naši klienti způsobit při mořském rybolovu, na převzatých lodích a na technice, dále škody na zdraví, které vznikají při této činnosti, a samozřejmostí je krytí nákladů při zásahu záchranných jednotek včetně vyproštění lodě a její posádky.

  Produkt Allrisk Rybářské pojištění je přirozeně rozdělen do několika kategorií, v závislosti na cílové destinaci, neboť jiné jsou požadavky při rybolovu sumců ve Španělsku nebo v Itálii a zcela odlišné jsou pro rybolov v blízkosti polárního kruhu či rovníku:

  oblast A – celá Evropa
  oblast B – celý svět

  Jde o naprosto unikátní a na pojistném trhu ojedinělý produkt, který jako jediný objektivně kryje rizika spojená se sportovním rybolovem za hranicí všedních dnů.

  Nejčastější dotazy
  Proč bych si měl platit nadstandardní pojištění, když jedu na ryby?
  Sportovní rybolov prováděný na otevřeném moři z lodi, nepatří do běžných sportů a většina pojišťoven jej má zařazený do rizikových sportů. Stejně tak rybolov za polárním kruhem nebo na rovníku patří do sportů v extrémních klimatických podmínkách, tedy do rizikových sportů.

  Dodnes jsem si pořizoval standardní cestovní pojištění. Není také postačující?
  Standardní cestovní pojištění nekryje jakoukoliv škodu, která vznikne při pobytu na moři, stejně jako škodu na lodi a vybavení a odpovědnost za škodu na zdraví cestujících na plavidle.

  Co když mám zlatou či platinovou platební kartu?
  Je to klasické cestovní pojištění s vyšším krytím, jen s ročním tarifem.

  Jsem potápěč a mám pojištění DAN. Pokryje všechna rizika?
  Pojištění DAN nekryje škody na lodi, vybavení a škodu na zdraví ostatních cestujících na plavidle.

  Mám standardní pojištění odpovědnosti v cestovním pojištění. Bude mi toto krýt případné škody?
  V rámci pojištění odpovědnosti mají všichni pojistitelé striktně ve výlukách veškeré tzv. „věci převzaté“, tedy věci, které si půjčíme, pronajmeme nebo jinak užíváme. Mezi tyto právě patří lodě, jejich příslušenství a vybavení, včetně hnací jednotky.

  Máme na lodi vícečlennou posádku. Bude stačit, když si pojištění uzavře pouze jeden z nás?
  Pokud dojde k jakékoliv nehodě, škodě na zdraví, životě nebo k zásahu SAR, bude krytí poskytnuto pouze tomu, který měl pojištění sjednáno. Ostatní si veškeré náklady na léčení, transport, léky a ošetření, stejně jako zásah záchranných složek, uhradí v plné výši.

  Veškeré dotazy Vám zodpoví:
  Michal Kotas
  e-mail kotas.michal@allrisk.cz

  Kontakty:
  Allrisk, a.s.
  Pojištění, Právní ochrana, Finance, Reality
  Palackého 98
  612 00 Brno
  Provozní doba:
  Po – Pá: 8:00 – 17:00 (pondělí a středa do 18:30)

  Michal Kotas
  ředitel pobočky
  tel./fax 541 211 303
  mobil 777 167 799
  e-mail kotas.michal@allrisk.cz

  Klára Burešová
  asistentka obchodu
  tel./fax 541 211 303
  mobil 731 561 478
  e-mail buresova.klara@allrisk.cz
  http://www.allrisk.cz

  Mapa: https://goo.gl/maps/qCBqEn51zRS2

  #305875
  stipko stipko 
  Účastník
  (809 odpovědí)
  byl(a) online před 27 minuty

  Mám správny pocit, že poistenie na Soroyu už spadá do kategórie B Svet za 297 Kč/deň?

  #305878
   Marfius 
  Účastník
  (50 odpovědí)
  byl(a) online před 14 dny

  nechci tu nekoho nebo neco urazet nebo spinit ale bohuzel realita je trosku jiná , bohuzel z vlastnich zkusenosti vím ze neco jineho se pise a neco jineho je realita a druha rada – pojisteni do 3 mil na dnesni dobu je velmi male – obzvlaste pri cestach na Madagaskar nebo Male

  #305879
  Navarchus Navarchus 
  Účastník
  (593 odpovědí)
  byl(a) online před 12 hodiny

  Jen pozor,

  pokud zlomíte pruty případným pádem na molu, nedostanete nic. Na ,,blbost,, se nedá pojistit, asi takto  Vás vyřeší.  Píšu z vlastní zkušenosti před třemi lety s Allrisk, ne něco z doslechu.

  Nakonec škodu uhradila z vlastní pojistky jiná pojišťovna.

  #307823
   davidos 
  Účastník
  (1 odpovědí)
  byl(a) online před 19 dny

  Dobrý den.

  Má někdo s tímto pojišťovacím agentem nějaké zkušenosti?Nerad bych bez úmyslu zničil lodní šroub a dopadl jako Navarchus.

  Dík.

  #307825
   paveltreska 
  Účastník
  (13 odpovědí)
  byl(a) online před 4 hodiny

  No ja mam v roce 2015 se nam podarila udelat vrtule-bylo to v miste kde jsme parkrat predtim jeli ale asi byl extremni odliv- pojistovna skodu neuhradila.

  #307833
  honzak honzak 
  Účastník
  (2524 odpovědí)
  byl(a) online před 1 den

  No ja mam v roce 2015 se nam podarila udelat vrtule-bylo to v miste kde jsme parkrat predtim jeli ale asi byl extremni odliv- pojistovna skodu neuhradila.

  proč od toho dala pojišťovna ruce pryč??

  #307834
   paveltreska 
  Účastník
  (13 odpovědí)
  byl(a) online před 4 hodiny

  No to presne nevim resil to kolega,ale vim ze to nehlasil primo z norska ale az po prijezdu zpet protoze nechal smlouvu doma at se nepomacka-mozna to je ono nevim uz s nim nejsem v kontaktu.

  #307836
   Peeta 
  Účastník
  (116 odpovědí)
  byl(a) online před 13 hodiny

  Za mne pojisteni i komunikace s pojistovnou funguje na 1. Pred 5roky jsme trefili na hitre sutr a vrtule sla do kytek. Jeste ten den jsem volal michalovi do allrisku a ten mi presne rekl co mame udelat, tzn. jak nahlasit, co nafotit a co si nechat potvrdit majitelem kempu. No a ve vysledku nam pojistovna celou vrtuli uhradila, takze za mne palec nahoru

  #307837
   Marfius 
  Účastník
  (50 odpovědí)
  byl(a) online před 14 dny

  strasne moc zalezi jak se zachova majitel lodi, motoru, vrtule – stalo se nam ze majitel lodi nechtel skodnou udalost nahlasit nebot by se mu zvedla pojistka a chtel penize od nas primo a nechtel nic hlasit , druha zkusenost je s allriskem  podobna – spatne sem prevzal lod po predchozi parte a poskozena vrtule sla tedy za nasi partou – pri kontaktu s allriskem kdyz slysite same  duvody proc to asi nepujde a ze to je problem a ze todle a ze tamto – ja doporucuji – pojistka na blbost – bezne se dava s pojistenim bytu, pojisteni zdravotni ale limit nad 5 mil , a davejte si proste lidi bacha

  #307838
   Peeta 
  Účastník
  (116 odpovědí)
  byl(a) online před 13 hodiny

  My jsme majiteli samozrejme vrtuli uhradili na miste, od majitele jsme si pak nechal v anglictine podepsat dobrozdani a podarilo se mi z neho vyrazit i fakturu za novou vrtuli + jsem nafotil poskozenou vrtuli i s motorem.

Prohlížíte 11 příspěvků - 1 z 11 (z 11 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Allrisk, a.s. Speciální rybářské pojištění

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » Listopad 2018

Madagaskar » Říjen 2018

Soroya » Březen 2018

Anketa

Využíváte slevové akce?

(68)
(177)
(51)

Nahrávání ... Nahrávání ...