Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Allrisk, a.s. Speciální rybářské pojištění

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 1 rokem a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #249534
    Duke
    Správce
    (1389 odpovědí)

    Na standartní pojištění nespoléhat
    Jak se tento oblíbený sport, rybolov, rozšířil mimo hranice našeho území až k moři, čím dál častěji se objevovaly dotazy a požadavky našich klientů na krytí škod, které mohou vzniknout ve spojitosti s cestou či samotným mořským rybolovem. Dotazy klientů se týkaly cestovního pojištění, pojištění léčebných výloh při takovémto sportu a hlavně škod na majetku a zdraví, které mohou vzniknout na převzatých lodích nebo při jejich provozu. Bohužel se někteří rybáři mnohdy spolehnou na standardní cestovní pojištění a pak se setkávají tváří v tvář s krutou realitou, kdy je většina škod nelikvidních. Mořský rybolov prováděný z lodi totiž patří dle definic pojišťoven k extrémním sportům a jen velmi málo klientů a bohužel i zprostředkovatelů pojištění o této skutečnosti ví.

    Pojištění odpovědnosti
    Ještě horší je situace v případě, kdy dojde ke škodě na pronajatých a zapůjčených věcech, tedy na motorových člunech, echolotech a GPS navigacích, případně na zapůjčeném rybářském vybavení. Tyto věci jsou z pojištění přímo vyloučeny, i když má klient v rámci cestovního pojištění připojištěnou odpovědnost, nevztahuje se toto pojištění na jakékoli věci převzaté. A nejčastější drobné škody jsou právě na vybavení lodí a lodních šroubech.

    Pojištění na míru
    V rámci naší úzké spolupráce s AXA ASSISTANCE CZ jsme proto vytvořili produkt Allrisk Rybářské pojištění, které svým širokým rozsahem kryje právě tato specifická rizika. Je postaveno na bázi standardního cestovního pojištění, rozšířené o rozsah extrémních sportů v polárních a subtropických oblastech. Pokrývá také škody, které mohou naši klienti způsobit při mořském rybolovu, na převzatých lodích a na technice, dále škody na zdraví, které vznikají při této činnosti, a samozřejmostí je krytí nákladů při zásahu záchranných jednotek včetně vyproštění lodě a její posádky.

    Produkt Allrisk Rybářské pojištění je přirozeně rozdělen do několika kategorií, v závislosti na cílové destinaci, neboť jiné jsou požadavky při rybolovu sumců ve Španělsku nebo v Itálii a zcela odlišné jsou pro rybolov v blízkosti polárního kruhu či rovníku:

    oblast A – celá Evropa
    oblast B – celý svět

    Jde o naprosto unikátní a na pojistném trhu ojedinělý produkt, který jako jediný objektivně kryje rizika spojená se sportovním rybolovem za hranicí všedních dnů.

    Nejčastější dotazy
    Proč bych si měl platit nadstandardní pojištění, když jedu na ryby?
    Sportovní rybolov prováděný na otevřeném moři z lodi, nepatří do běžných sportů a většina pojišťoven jej má zařazený do rizikových sportů. Stejně tak rybolov za polárním kruhem nebo na rovníku patří do sportů v extrémních klimatických podmínkách, tedy do rizikových sportů.

    Dodnes jsem si pořizoval standardní cestovní pojištění. Není také postačující?
    Standardní cestovní pojištění nekryje jakoukoliv škodu, která vznikne při pobytu na moři, stejně jako škodu na lodi a vybavení a odpovědnost za škodu na zdraví cestujících na plavidle.

    Co když mám zlatou či platinovou platební kartu?
    Je to klasické cestovní pojištění s vyšším krytím, jen s ročním tarifem.

    Jsem potápěč a mám pojištění DAN. Pokryje všechna rizika?
    Pojištění DAN nekryje škody na lodi, vybavení a škodu na zdraví ostatních cestujících na plavidle.

    Mám standardní pojištění odpovědnosti v cestovním pojištění. Bude mi toto krýt případné škody?
    V rámci pojištění odpovědnosti mají všichni pojistitelé striktně ve výlukách veškeré tzv. „věci převzaté“, tedy věci, které si půjčíme, pronajmeme nebo jinak užíváme. Mezi tyto právě patří lodě, jejich příslušenství a vybavení, včetně hnací jednotky.

    Máme na lodi vícečlennou posádku. Bude stačit, když si pojištění uzavře pouze jeden z nás?
    Pokud dojde k jakékoliv nehodě, škodě na zdraví, životě nebo k zásahu SAR, bude krytí poskytnuto pouze tomu, který měl pojištění sjednáno. Ostatní si veškeré náklady na léčení, transport, léky a ošetření, stejně jako zásah záchranných složek, uhradí v plné výši.

    Veškeré dotazy Vám zodpoví:
    Hana Müllerová
    e-mail mulli3@seznam.cz

    Kontakty:
    Allrisk, a.s.
    Palackého 98
    612 00 Brno
    Provozní doba:
    Po – Pá: 8:00 – 17:00 (pondělí a středa do 18:30)

    Hana Müllerová
    asistentka allrisk
    mobil +420774280302
    e-mail mulli3@seznam.cz
    http://www.allrisk.cz

     

    #305875
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Mám správny pocit, že poistenie na Soroyu už spadá do kategórie B Svet za 297 Kč/deň?

    #305878
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    nechci tu nekoho nebo neco urazet nebo spinit ale bohuzel realita je trosku jiná , bohuzel z vlastnich zkusenosti vím ze neco jineho se pise a neco jineho je realita a druha rada – pojisteni do 3 mil na dnesni dobu je velmi male – obzvlaste pri cestach na Madagaskar nebo Male

    #305879
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Jen pozor,

    pokud zlomíte pruty případným pádem na molu, nedostanete nic. Na ,,blbost,, se nedá pojistit, asi takto  Vás vyřeší.  Píšu z vlastní zkušenosti před třemi lety s Allrisk, ne něco z doslechu.

    Nakonec škodu uhradila z vlastní pojistky jiná pojišťovna.

    #307823
    davidos
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Dobrý den.

    Má někdo s tímto pojišťovacím agentem nějaké zkušenosti?Nerad bych bez úmyslu zničil lodní šroub a dopadl jako Navarchus.

    Dík.

    #307825
    paveltreska
    Účastník
    (38 odpovědí)

    No ja mam v roce 2015 se nam podarila udelat vrtule-bylo to v miste kde jsme parkrat predtim jeli ale asi byl extremni odliv- pojistovna skodu neuhradila.

    #307833
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    No ja mam v roce 2015 se nam podarila udelat vrtule-bylo to v miste kde jsme parkrat predtim jeli ale asi byl extremni odliv- pojistovna skodu neuhradila.

    proč od toho dala pojišťovna ruce pryč??

    #307834
    paveltreska
    Účastník
    (38 odpovědí)

    No to presne nevim resil to kolega,ale vim ze to nehlasil primo z norska ale az po prijezdu zpet protoze nechal smlouvu doma at se nepomacka-mozna to je ono nevim uz s nim nejsem v kontaktu.

    #307836
    Peeta
    Účastník
    (125 odpovědí)

    Za mne pojisteni i komunikace s pojistovnou funguje na 1. Pred 5roky jsme trefili na hitre sutr a vrtule sla do kytek. Jeste ten den jsem volal michalovi do allrisku a ten mi presne rekl co mame udelat, tzn. jak nahlasit, co nafotit a co si nechat potvrdit majitelem kempu. No a ve vysledku nam pojistovna celou vrtuli uhradila, takze za mne palec nahoru

    #307837
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    strasne moc zalezi jak se zachova majitel lodi, motoru, vrtule – stalo se nam ze majitel lodi nechtel skodnou udalost nahlasit nebot by se mu zvedla pojistka a chtel penize od nas primo a nechtel nic hlasit , druha zkusenost je s allriskem  podobna – spatne sem prevzal lod po predchozi parte a poskozena vrtule sla tedy za nasi partou – pri kontaktu s allriskem kdyz slysite same  duvody proc to asi nepujde a ze to je problem a ze todle a ze tamto – ja doporucuji – pojistka na blbost – bezne se dava s pojistenim bytu, pojisteni zdravotni ale limit nad 5 mil , a davejte si proste lidi bacha

    #307838
    Peeta
    Účastník
    (125 odpovědí)

    My jsme majiteli samozrejme vrtuli uhradili na miste, od majitele jsme si pak nechal v anglictine podepsat dobrozdani a podarilo se mi z neho vyrazit i fakturu za novou vrtuli + jsem nafotil poskozenou vrtuli i s motorem.

    #339425
    Frantisek Necekal
    Účastník
    (45 odpovědí)

    Poslední 4 výlety jsem pojišťoval u paní Müllerové rybářské pojištění. Měli jsme jednu škodní událost. Parádní spolupráce, škoda nahlášena přímo jí a o vše se postarala a pohlídala si vyplacení škody pojištovnou. Mám rád s kým pojistku uzavřu, tak s ním chci škodu řešit a né volat nějaké call centrum. Mohu jen doporučit a přidávám kontakt na ni +420774280302 email mulli3@seznam.cz

    #339469
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    mohu se zeptat na zkušenost a názor, zda se u All risku pojišťujete ve verzi 1 nebo 2 a případně proč? díky

    1) celá posádka u ALL risk

    2) u All risk pouze kapitán, co řídí loď a zbytek posádky standardní cestovní pojištění pro polární oblasti?

    díky M.

    #339475
    jirka66
    Účastník
    (349 odpovědí)

    Pokud se nechystáš na druhý konec světa, ale ,,jen” do Norska, tak hlavním kriteriem pro variantu Plus nebo Exclusive je výkon motoru lodi. Do 50kW(cca 67HP)  stačí Plus, pro silnější, až do 150kW (cca 200HP) se neobejdete bez Exclusive.

    U druhé části otázky nechci polemizovat, jestli je to správné nebo ne – co člověk, to názor, tak jen odpovím, jak se pojišťujeme my. Pojišťuje se jen jeden v lodi a ten rozdíl mezi běžnou cestovní pojistkou a např.  Exclusive od Allrisk, co zaplatí navíc se rozdělí rovným dílem mezi členy posádky. Ať se daří a hlavně – ať se nám vyhýbají pojistné události. 🙂

    #339486
    Libor.
    Účastník
    (30 odpovědí)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Allrisk, a.s. Speciální rybářské pojištění

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...