Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 618 odpovědí. Do diskuze (113 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (celkem z 619)
  • Autor
    Příspěvky
  • #289081
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Michale parádní ryby a fotky….začínám přehodnocovat 2018 ve středním Norsku…. Soroya je prostě jiná. Užijte si poslední dny, pokud už nejedete, pozdravuj Ahmeda a Jardu od pomatený party 🙂

    #289085
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Ahoj Michal, krásne ryby.

    Ked si spomenieš, skús poslať pár fotiek z registračného tabletu na evidenciu úlovkov. Aby sme mali predstavu ako to vyzerá a funguje.

    #289095
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Soroya září 2017 je již minulostí.  Se všemi účastníky zájezdu jsme se schodli,  že toto byla nejlepší podzimní výprava za posledních 10let. Budeme na to vzpomínat do konce života.  To počasí,  velké ryby a výborná parta.  Tímto bych chtěl všem poděkovat za účast a jsem rád,  že jsem to mohl prožít s Vámi.  Pro Stipka přikládám foto registračního tabletu. Tak na viděnou na Soroya v únoru 2018, kdy budeme zahajovat novou sezónu lovu obrovských tresek.

    #289205
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Halibut 214cm 128kg ulovený přívlačí na gumovou rybu 250g. Ryba zabrala v ústí Hasfjordu těsně před soumrakem na 29m kolem 18h. Zdolávána byla 2h až do úplné tmy. Při pokusech o vylovení zničila dva gafy, tak se lovci rozhodli pro jedinné možné řešení a to rybu podříznout ve vodě, uvázat za ocas a přivést do přístavu za úplné tmy. Vše se povedlo, ale omlouvám se za kvalitu fotek, protože za celý den na vodě už byli všichni tak vyčerpaní, že se s rybou ani nikdo fotit nechtěl. Co mám informace, tak se slaví v Hasfjordu ještě teď.

     

    #289304
    Volnas
    Účastník
    (35 odpovědí)

    To je teda monster halibut. Chytá ještě nějaký sportovní rybář v Hasviku?

    #289339
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Ti rybáři, co ulovili toho monster halibuta bydlí u Ornulfa v Hasfjordu. V Hasviku už teď žádný sportovní rybáč není. Konec – po sezóně.

    #289343
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Tak to stihli na posledni chvili. Od vcerejska (tj. 9.10.2017) musi byt vsichni halibuti nad 2m vraceni do more (zivi nebo mrtvi). Plati pro cele Norsko. Duvodem je vysoky obsah skodlivych latek. Viz. https://www.fiskeridir.no/Yrkesfiske/Nyheter/2017/1017/Innfoerer-utkastpaabud-for-kveite-over-2-meter

    #289375
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Vím o tom, že přes 2m se bude muset pouštět. Letos v létě jednali, že by se měli halibuti pouštět již od 150cm. Protože tyto velké kusy jsou výlučně samice, které v sobě mají obrovský počet jiker. Počítám, že do 5let sníží horní míru u halibutů až na 150cm, protože je na to vyvíjen velký tlak.

    #289400
    Volnas
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Moc mě baví, jak Norové se snaží chránit halibuty, ale na kutrech jsou k vidění takové obrázky. Toto je jedna vyjížďka s kutrem. Myslím si o tom svoje…

     

    #289403
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    To jsi asi trochu nepochopil clanek (popr. sis ho neprelozil). Jedinym duvodem, proc se zavadi omezeni 2m je vedecky vyzkum, ktery jasne prokazal, ze mnozstvi cloveku skodlivych latek je v tak velke rybe uz prilis vysoke. Behem dlouhe doby zivota se to proste nastrada (co si budeme povidat, v mori plave cim dal tim vice humusu…). Hlavnim cilem je, aby nebezpecne maso profesionalni rybari neprodavali dale spotrebitelum na trhu a neohrozovali jejich zdravi. Turisti/sportovni rybari se s tim svezli. Je to tedy pro tve dobro a ne kvuli tomu, ze je malo halibutu. Ostatne sportovnich rybaru, kteri chyti 2m halibuta a maji ho v umyslu zabit budou asi jednotky popr. nizke desitky…

    To, ze se diskutuji jina omezeni, jak pise Michal, je vec jina, ktera s timhle nesouvisi.

    #289405
    Volnas
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Já to chápu, že u 2m ryby může být maso toxické a že nejchutnější jsou kusy do 130cm. Ale mě to připadá jako fáma, aby se ochránili velké samice, jak tady někdo psal. A to je samozřejmě dobře! Ruku na srdce kolik rybářů z ČR uloví rybu přes 2m? Za rok to tipuji tak kolem 10lidí a to je na norské moře zanedbatelné číslo.

    #289423
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Snaha ochránit nás rybáře před otravou rybou z Norského moře je chválihodná. Takovou snahu lze jen podpořit. Mám ale trochu problém s tím, jestli to není takové hašení požáru benzínem.  Pokud, jak praví nařízení, hodím takovou rybu, hlavně tu mrtvou nebo která to nezvládne, zpět do vody co tím řeším? Tu dávku co by jsem snědl v toto mase, dostanu z jiných ryb které snědí tuto mnou zabitou rybu. Zbytek jedů se uvolní do vody pro všechny ostatní. Je to prostě takové typické Norské řešení, nepoužitelné, šup s tím do moře. Neměl by stát pokud takové nařízení vydá zajistit likvidaci takové ryby? Pak by jsem v tom viděl nějakou smysluplnou snahu na zlepšení životního prostředí a snahu o ochranu zdraví obyvatel.

    #289470
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    I po uzavření sezóny se v Hasfjordu maká, aby se vše stihlo na příští rok. Vybudovalo se nové molo na něm je grilovací domeček s výhledem na Oksfjord, to bude atmosféra!

     

    #289471
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Že by Ornulf porovnal pro psinec zvláštní plató a průchod kolem jeho domu už nebude pro nekynology bobřík odvahy ? Ten se do toho budování opřel ! Grilovací chatka nad vodou vypadá dobře a těším se, jak jí v červnu příští rok otestujeme. Pokud tedy není určená jen pro Hasfjord trojku.  Snad tam pustí i nás, co jsme věrní původní poválečné pastoušce 🙂

    • Odpověď byla upravena před 6 roky a 6 měsíci uživatelem Apnea.
    #289523
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Pokud se netrefíš, kdy tam bude investor, tak to určitě půjde. Ale i tak určitě najdeš volný termín na grilovačku a posezení. Něco takového v Hasviku u Ahmada dramaticky chybí. Přináším další fotky z dalšího dokončeného mola. Jestli půjde vše podle plánu, tak to na jaře v Hasfjordu nepoznáte.  Dokončena byla také chladící místnost včetně nových vstupních dveří.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (celkem z 619)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...